Pocket PC zatím neúspěšné

Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená.
Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená. Dubnové uvedení Pocket PC je za námi a v květnu již měly propuknout první nápory na prodejny. Pocket PC je opravdu výrazně lepší co se týče ovládání a možností systému než jeho předchůdce Windows CE. Zatím ale jsou kupující v USA jiného názoru a zařízení s operačním systémem PalmOS získala zdrcujících 92 procent prodejů v květnu. Výrazně roste HandSpring, který se svými Visory ukousl 25 procent trhu a nadále pokračuje v růstu. Dostupnost Visorů se čím dál více zlepšuje a na jejich prodejích to je znát.

Pocket PC proti tomu zatím nic moc. Casio získalo nejvíce – 5 procent, až za ním jsou ostatní dodavatelé.

Důvodem prozatímního neúspěchu Pocket PC zařízení bude zřejmě teprve postupné nabíhání výroby a pomalé otáčení názoru uživatelů, dostatečně zklamaných zkušenostmi z Windows CE.

Pocket PC bude tedy procházet zřejmě jen postupným nárůstem prodejů, nepůjde o nic raketového. První měsíc jejich prodeje na americkém trhu ukázal, že barevná velká obrazovka a elegantní provedení není proti černobílému displeji s rozlišením 160x160 bodů nějak významný argument a zákazníci se bez nich zatím obejdou. Uvidíme tedy za půl roku, kdy již bude výroba zaběhnutá a mohly by se objevovat první výsledky z nasazování Pocket PC ve větším měřítku.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Velká obrazovka, Pocket

Určitě si přečtěte

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

Program Upcycling dá druhý život odloženým telefonům. Třeba mohou vydělávat těžbou Bitcoinu

** Máte starší telefon který nepoužíváte? Nevyhazujte jej. ** S projekty UpCycling mu můžete dát nový smysl. ** Může z něj být třeba herní konzole, kamerový systém či stroj na těžbu Bitcoinu

5.  11.  2017 | Miksa Martin | 2

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

Co bychom chtěli od nového Microsoft Office?

** Microsoft chystá novou verzi Office ** Co bychom od něj chtěli my? ** Jak by měly vypadat jeho součásti?

29.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 4