Pocket PC zatím neúspěšné

Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená.
Pocket PC zatím neúspěšné
Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená. Dubnové uvedení Pocket PC je za námi a v květnu již měly propuknout první nápory na prodejny. Pocket PC je opravdu výrazně lepší co se týče ovládání a možností systému než jeho předchůdce Windows CE. Zatím ale jsou kupující v USA jiného názoru a zařízení s operačním systémem PalmOS získala zdrcujících 92 procent prodejů v květnu. Výrazně roste HandSpring, který se svými Visory ukousl 25 procent trhu a nadále pokračuje v růstu. Dostupnost Visorů se čím dál více zlepšuje a na jejich prodejích to je znát.

Pocket PC proti tomu zatím nic moc. Casio získalo nejvíce – 5 procent, až za ním jsou ostatní dodavatelé.

Důvodem prozatímního neúspěchu Pocket PC zařízení bude zřejmě teprve postupné nabíhání výroby a pomalé otáčení názoru uživatelů, dostatečně zklamaných zkušenostmi z Windows CE.

Pocket PC bude tedy procházet zřejmě jen postupným nárůstem prodejů, nepůjde o nic raketového. První měsíc jejich prodeje na americkém trhu ukázal, že barevná velká obrazovka a elegantní provedení není proti černobílému displeji s rozlišením 160x160 bodů nějak významný argument a zákazníci se bez nich zatím obejdou. Uvidíme tedy za půl roku, kdy již bude výroba zaběhnutá a mohly by se objevovat první výsledky z nasazování Pocket PC ve větším měřítku.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC

Určitě si přečtěte

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

Android v srpnu 2017: Nougat na cestě k růstu

10.  8.  2017 | Láska Jan | 30

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

Apple iOS 11: velké grafické změny a pár šikovných vychytávek [vyzkoušeno]

** Vyzkoušeli jsme první veřejnou betu iOS 11 ** Jaké novinky a změny systém přináší ? ** Vyplatí se aktualizovat nyní, nebo počkat na finální verzi?

4.  7.  2017 | Miksa Martin | 82


komerční sdělení

Komerční sdělení