Pocket PC zatím neúspěšné

Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená.
Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená. Dubnové uvedení Pocket PC je za námi a v květnu již měly propuknout první nápory na prodejny. Pocket PC je opravdu výrazně lepší co se týče ovládání a možností systému než jeho předchůdce Windows CE. Zatím ale jsou kupující v USA jiného názoru a zařízení s operačním systémem PalmOS získala zdrcujících 92 procent prodejů v květnu. Výrazně roste HandSpring, který se svými Visory ukousl 25 procent trhu a nadále pokračuje v růstu. Dostupnost Visorů se čím dál více zlepšuje a na jejich prodejích to je znát.

Pocket PC proti tomu zatím nic moc. Casio získalo nejvíce – 5 procent, až za ním jsou ostatní dodavatelé.

Důvodem prozatímního neúspěchu Pocket PC zařízení bude zřejmě teprve postupné nabíhání výroby a pomalé otáčení názoru uživatelů, dostatečně zklamaných zkušenostmi z Windows CE.

Pocket PC bude tedy procházet zřejmě jen postupným nárůstem prodejů, nepůjde o nic raketového. První měsíc jejich prodeje na americkém trhu ukázal, že barevná velká obrazovka a elegantní provedení není proti černobílému displeji s rozlišením 160x160 bodů nějak významný argument a zákazníci se bez nich zatím obejdou. Uvidíme tedy za půl roku, kdy již bude výroba zaběhnutá a mohly by se objevovat první výsledky z nasazování Pocket PC ve větším měřítku.

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Velká obrazovka

Určitě si přečtěte

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

Android v říjnu 2017: přikutálela se sušenka

9.  10.  2017 | Láska Jan | 2

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

CCleaner: Ještě větší průšvih, než jsme si mysleli

** Nejprve to vypadalo jako vážný, ale jen izolovaný problém ** Pak se to nafouklo do obřích rozměrů ** CCLeaner má problém a Avast ostudu

24.  9.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 27

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

Jak udělat Wi-Fi hotspot z počítače

28.  8.  2017 | Kůžel Filip | 15