Pocket PC zatím neúspěšné

Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená.
Podle květnových prodejů zůstává i nadále pozice Palmu neohrožená. Dubnové uvedení Pocket PC je za námi a v květnu již měly propuknout první nápory na prodejny. Pocket PC je opravdu výrazně lepší co se týče ovládání a možností systému než jeho předchůdce Windows CE. Zatím ale jsou kupující v USA jiného názoru a zařízení s operačním systémem PalmOS získala zdrcujících 92 procent prodejů v květnu. Výrazně roste HandSpring, který se svými Visory ukousl 25 procent trhu a nadále pokračuje v růstu. Dostupnost Visorů se čím dál více zlepšuje a na jejich prodejích to je znát.

Pocket PC proti tomu zatím nic moc. Casio získalo nejvíce – 5 procent, až za ním jsou ostatní dodavatelé.

Důvodem prozatímního neúspěchu Pocket PC zařízení bude zřejmě teprve postupné nabíhání výroby a pomalé otáčení názoru uživatelů, dostatečně zklamaných zkušenostmi z Windows CE.

Pocket PC bude tedy procházet zřejmě jen postupným nárůstem prodejů, nepůjde o nic raketového. První měsíc jejich prodeje na americkém trhu ukázal, že barevná velká obrazovka a elegantní provedení není proti černobílému displeji s rozlišením 160x160 bodů nějak významný argument a zákazníci se bez nich zatím obejdou. Uvidíme tedy za půl roku, kdy již bude výroba zaběhnutá a mohly by se objevovat první výsledky z nasazování Pocket PC ve větším měřítku.

Váš názor Další článek: Kapesní iPaq s Linuxem

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Velká obrazovka, Pocket

Určitě si přečtěte