PocketMVP umí video na jedničku

Kapesní počítače se systémem PocketPC disponují obrovským potenciálem především v oblasti multimediální. PocketMVP player je čertovsky rychlý přehrávač nejen DiVX videa.
PocketMVP umí video na jedničku

Přestože vestavěný Pocket Media Player umí přehrávat hudební soubory i videa, nikde není napsáno, že vše nejde udělat ještě jinak a lépe. Pocket Media Player například podporuje pouze malé množství souborů - a kupříkladu na filmech ve formátu DiVX si s přehledem vyláme chrup.

Klepněte pro větší obrázekPocket Music and Video Player (ve zkratce PocketMVP) je open source přehrávač určený pro operační systémy PocketPC kapesních počítačů. Je primárně určen pro rychlé přehrávání filmů ve formátu DiVX, cizí mu však nejsou ani jiné formáty pohyblivých obrázků. Tajemství úspěchu se nazývá MAD video dekoder, který je založen na zdrojových kódech projektu Mayo, avšak s příslušnými optimalizacemi pro kapesních počítače.

Byli jsme zvědavi na skutečnou rychlost přehrávače a proto jsme je vyzkoušeli. V praxi samozřejmě více než kde jinde záleží na rychlosti procesoru vašeho kapesního počítače - výsledná kvalita pak může být dvakrát, v některých případech až desetkrát lepší než v případě použití vestavěného přehrávače.

Na testovacím Compaqu iPAq jsme dosáhli přibližně dvanácti snímků za sekundu při přehrávání filmu v rozlišení 204 x 80 obrazových bodů, zatímco v přehrávači PocketMVP se počet snímků vyšplhal až k hodnotě 28. Při přehrávání videa přes celou plochu obrazvky klesl počet snímku za vteřinu na patnáct, což je stále dobrý výsledek.

Obrovskou výhodou tohoto přehrávače je skutečnost, že je zdarma. Přestože je teprve v počátcích svého vývoje, podává již nyní přesvědčující výsledky a bude tedy zajímavé počkat na jeho další verze. A abych nezapomněl, stahovat můžete přímo ze stránek jeho tvůrce.

Diskuze (6) Další článek: Předvánoční rádce: co, kde, jak a za kolik

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Pocket, Mayo


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31