PocketMVP umí video na jedničku

Kapesní počítače se systémem PocketPC disponují obrovským potenciálem především v oblasti multimediální. PocketMVP player je čertovsky rychlý přehrávač nejen DiVX videa.
PocketMVP umí video na jedničku

Přestože vestavěný Pocket Media Player umí přehrávat hudební soubory i videa, nikde není napsáno, že vše nejde udělat ještě jinak a lépe. Pocket Media Player například podporuje pouze malé množství souborů - a kupříkladu na filmech ve formátu DiVX si s přehledem vyláme chrup.

Klepněte pro větší obrázekPocket Music and Video Player (ve zkratce PocketMVP) je open source přehrávač určený pro operační systémy PocketPC kapesních počítačů. Je primárně určen pro rychlé přehrávání filmů ve formátu DiVX, cizí mu však nejsou ani jiné formáty pohyblivých obrázků. Tajemství úspěchu se nazývá MAD video dekoder, který je založen na zdrojových kódech projektu Mayo, avšak s příslušnými optimalizacemi pro kapesních počítače.

Byli jsme zvědavi na skutečnou rychlost přehrávače a proto jsme je vyzkoušeli. V praxi samozřejmě více než kde jinde záleží na rychlosti procesoru vašeho kapesního počítače - výsledná kvalita pak může být dvakrát, v některých případech až desetkrát lepší než v případě použití vestavěného přehrávače.

Na testovacím Compaqu iPAq jsme dosáhli přibližně dvanácti snímků za sekundu při přehrávání filmu v rozlišení 204 x 80 obrazových bodů, zatímco v přehrávači PocketMVP se počet snímků vyšplhal až k hodnotě 28. Při přehrávání videa přes celou plochu obrazvky klesl počet snímku za vteřinu na patnáct, což je stále dobrý výsledek.

Obrovskou výhodou tohoto přehrávače je skutečnost, že je zdarma. Přestože je teprve v počátcích svého vývoje, podává již nyní přesvědčující výsledky a bude tedy zajímavé počkat na jeho další verze. A abych nezapomněl, stahovat můžete přímo ze stránek jeho tvůrce.

Diskuze (6) Další článek: Předvánoční rádce: co, kde, jak a za kolik

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Mayo, Pocket

Určitě si přečtěte