PocketPC za pár kaček aneb Palm Killer za dveřmi?

Nový kapesní počítač s operačním systémem Microsoftu vyvinul a prodejcům nabízí Samsung. Nový přístroj je malý, lehký a má být i po čertech levný.
PocketPC za pár kaček aneb Palm Killer za dveřmi?

Kapesním počítačům s PocketPC byla vždy vyčítáme především jejich poměrně vysoká cena, přestože přístroje vybavené tímto operačním systémem mají před konkurenčními platformami již několik let výrazný technologický náskok.

Nyní však přichází nový model, který ve spolupráci s Microsoftem připravili v Samsungu. Tento kapesní počítač má všechny nej konkurenčních platforem - je malý svými rozměry 100 x 68 x 12 milimetrů, jeho hmotnost dosahující hodnoty dvaaosmdesáti gramů je také velmi příjemná.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Velkou zajímavostí je především použitý displej. Ten je totiž monochromatický, disponuje však běžným QVGA rozlišením. Použitý displej však naštěstí obsahuje speciální protireflexní vrstvu, která výraznou měrou zvyšuje jeho čitelnost. Ti z vás, kteří někdy měli možnost shlédnout displej rovněž černobílého iPAQ, jistě velmi dobře vědí, o čem hovořím.

Monochromatický iPAQ byl totiž také podobným počinem - jeho displej však byl použitelnější spíše jako kapesní zrcátko než jako obrazovka kapesního počítačů. Problém byl v tom, že displej neobsahoval protiodrazovou vrstvu a proto byl příliš lesklý pro pohodlné používání na denní světle. Přesto se však tento model svého času dobře prodával, protože cena za nový přístroj se pohyboval pod hranicí deseti tisíce korun.

Klepněte pro větší obrázek

Stejnou cenu - ne-li ještě nižší - má mít i nové zařízení Samsungu. Záleží totiž na tom, kdo jej bude prodávat. Samsung to zřejmě asi nebude, protože se staví do stejné pozice jako byla svého času společnost HTC, výrobce komunikátoru XDA. Přistroj pouze vyvinula a nyní jej nabízí jiným subjektům, kteří jej mohou prodávat pod svou značkou. Myslím si, že právě toto otevřené konkurenční prostředí je tím správným předpokladem pro skutečně nízkou - a pro nás uživatele výhodnou - cenu.

Témata článku: Palm, Windows, Smartphony, Software pro mobily, Pár, Pocket, Konkurenční platforma

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

Včera | Láska Jan | 32

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14