Podařilo se vám schovat před signálem Paegasu?

Určitě jste již v televizi nebo na billboardu viděli reklamu, která tvrdí, že před signálem Paegasu se neschováte. Donedávna se nejlepším pokrytím mohl chlubit Eurotel, nyní se váhy překlopily na stranu Paegasu.
Podařilo se vám schovat před signálem Paegasu?

K napsání tohoto krátkého článku mě přiměla nejen reklama Paegasu, ale také podobné téma na serveru GSMweb.cz. Autoři tohoto webu vytvořili kompletní (nebo téměř kompletní) databázi všech vysílačů BTS našich mobilních operátorů. A právě zde lze spatřit jev dosud nevídaný - Paegas má dnes již více vysílačů než Eurotel, který ještě letos na jaře vedl. Snad právě proto Paegas spustil poměrně vydařenou reklamní kampaň (i když kdo neviděl reklamu v televizi, těžko billboard pochopí).

Podle seznamu na GSMwebu má nejvíce buněk Paegas (přes šest tisíc) a letos jich postavil nejvíc ze všech operátorů. Následuje Eurotel s pěti tisíci vysílači a poslední je logicky nejmladší Oskar s pouhými třemi tísici třemi sty vysílači. Zatímco Eurotel a Paegas stále do své sítě investují celkem horentní částky, Oskar už letos nepokrývá tolik, jako loni, kdy jeho BTS rostly jako z vody. Vedení Oskara ostatně na výroční tiskové konferenci sdělilo novinářům, že se letos Oskar bude soustřeďovat spíše na zvyšování kapacity sítě (což ovšem rovněž souvisí s počtem vysílačů, nicméně postavené již v místech, kde pokrytí existuje).

Poznámka: Seznam základnových stanic na GSMwebu není oficiální, autoři totiž vyslílače sami „loví“. Je proto logické, že zde nejsou úplně všechny BTS; proto, pokud najdete nějakou novou, klidně autorům napište.

A co vy? Schovali jste se už před signálem Paegasu? Pociťujete v posledních měsících zlepšení pokrytí?

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paegas, PODA, Signál

Určitě si přečtěte

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

T-Mobile před Vánoci zvýhodní Samsungy. Ježíšek donese dva za cenu jednoho

** Novinky nejsou, ale tři roky starý 32GB iPhone 6 koupíte pod 10 tisíc ** Kvalitu za rozumnou cenu nabízí o tisícovku zlevněné Honory 8 a 6X ** Neprohloupíte ani s Nokií 5, která klesla o 500 Kč a stojí pod 5 tisíc

2.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 7

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

Vánoce u operátorů. Kde se dá ušetřit a co nám dají zadarmo

** T-Mobile dá dva mobily za cenu jednoho (při podpisu smlouvy) ** O2 zlevní mobily (při podpisu smlouvy) ** Vodafone umožní streamovat video zdarma (v té správné aplikaci)

26.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 14

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

Proč operátoři poškozují mobilní internet? Jejich tematické balíčky matou uživatele

** Operátoři slibují něco nového a fantastického ** Problém je, že to zřejmě odporuje pravidlům ** ...a hlavně to nedává velký smysl pro uživatele

25.  11.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 34