Podařilo se vám schovat před signálem Paegasu?

Určitě jste již v televizi nebo na billboardu viděli reklamu, která tvrdí, že před signálem Paegasu se neschováte. Donedávna se nejlepším pokrytím mohl chlubit Eurotel, nyní se váhy překlopily na stranu Paegasu.
Podařilo se vám schovat před signálem Paegasu?

K napsání tohoto krátkého článku mě přiměla nejen reklama Paegasu, ale také podobné téma na serveru GSMweb.cz. Autoři tohoto webu vytvořili kompletní (nebo téměř kompletní) databázi všech vysílačů BTS našich mobilních operátorů. A právě zde lze spatřit jev dosud nevídaný - Paegas má dnes již více vysílačů než Eurotel, který ještě letos na jaře vedl. Snad právě proto Paegas spustil poměrně vydařenou reklamní kampaň (i když kdo neviděl reklamu v televizi, těžko billboard pochopí).

Podle seznamu na GSMwebu má nejvíce buněk Paegas (přes šest tisíc) a letos jich postavil nejvíc ze všech operátorů. Následuje Eurotel s pěti tisíci vysílači a poslední je logicky nejmladší Oskar s pouhými třemi tísici třemi sty vysílači. Zatímco Eurotel a Paegas stále do své sítě investují celkem horentní částky, Oskar už letos nepokrývá tolik, jako loni, kdy jeho BTS rostly jako z vody. Vedení Oskara ostatně na výroční tiskové konferenci sdělilo novinářům, že se letos Oskar bude soustřeďovat spíše na zvyšování kapacity sítě (což ovšem rovněž souvisí s počtem vysílačů, nicméně postavené již v místech, kde pokrytí existuje).

Poznámka: Seznam základnových stanic na GSMwebu není oficiální, autoři totiž vyslílače sami „loví“. Je proto logické, že zde nejsou úplně všechny BTS; proto, pokud najdete nějakou novou, klidně autorům napište.

A co vy? Schovali jste se už před signálem Paegasu? Pociťujete v posledních měsících zlepšení pokrytí?

Diskuze (249) Další článek: Kde jsou ty doby, kdy se i příchozí hovory platily?

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Paegas, PODA, Signál


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15