Podepiš a dostaneš telefon

Je nákup telefonu od operátora výhodný, nebo je vždy nutný úvazek? Lze vůbec nákupem telefonu od operátora ušetřit? Bonusový článek pro předplatitele.
Podepiš a dostaneš telefon

Určitě víte, že při nákupu nového telefonu nemusíte navštívit internetový nebo kamenný obchod, zajít můžete i do prodejny operátora a přístroj koupit u něj. Přestože se v prodejně O2, T-Mobilu či Vodafonu dají sehnat telefony za podobné ceny jako v jiných obchodech, zákazníci těchto operátorů mohou využít řadu slev. Jak tedy získat telefon od operátora a snížit jeho celkovou cenu na minimum?

Mobil za 1 Kč?

Možnosti a podmínky koupě dotovaného telefonu se od sebe u jednotlivých operátorů liší. Společný znak představuje koupě libovolného telefonu za plnou cenu bez nutnosti úvazku k tarifu či předplacené službě. Koupí takového telefonu se nemusíte bát, že vám s ním nebude fungovat SIM karta jiného operátora, časy blokování mobilů jsou nenávratně pryč.

Některé dotované telefony se mohou vyznačovat tzv. customizací, tj. přizpůsobenou hlavní nabídkou, pohotovostním displejem a nainstalovaným aplikacím v barvách zvoleného operátora. Zřídkakdy jde tato grafická úprava odstranit bez přehrání firmwaru (a tedy ztráty záruky), občas pomůže výměna grafického tématu, většinou se s tímto „ocejchováním“ musíte smířit. Customizace se nemusí týkat jen pozměněného menu, ale také designu telefonu, občas se setkáme s přístroji s logy operátorů poblíž displejů apod.

Koupě telefonu od operátora sice může vyjít o něco dráže než v obvyklé distribuci, ovšem platí, že třeba při reklamacích se můžete setkat se vstřícnějším jednáním. V případě poruchy zanesete telefon ke svému operátorovi, který si záležitost s autorizovaným servisem vyřídí sám.

Určitě jste zaregistrovali nabídky, ve kterých operátoři nabízejí telefony již od jedné koruny. Určitě tušíte, co se za touto cenou může ukrývat za podmínky. Operátor vám sice dá telefon za korunu, ovšem na oplátku od vás vyžaduje úpis například na 24 měsíců s minimálním měsíčním plněním ve výši 500 Kč. Celkově tak utratíte 1 Kč + 24 × 500 Kč, to znamená 12 001 Kč.

Zbývající část článku si můžete přečíst v Mobilitách 2/2008, které vyjdou už tento čtvrtek 21. února. Předplatitelé časopisu k němu mají přístup již nyní – stačí kliknout na následující odkaz.

Další článek: O2 Benefit: získejte CD a vstupenky na koncerty

Témata článku: Operátoři, Telefon


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35