Podívejte se, jak Huawei představí vlastní operační systém pro smartphony

Podívejte se, jak Huawei představí vlastní operační systém pro smartphony

Huawei ve dnech 9. až 11. srpna 2019 pořádá u jezera Songshan kousek od města Tung-kuan vývojářskou konferenci. Letos by na ní čínský výrobce měl podle dostupných indicií oznámit důležitý projekt – vlastní operační systém pro svá zařízení.

Klepněte pro větší obrázek
Konference bude probíhat v kampusu Huawei na břehu jezera Songshan

Smartphonová dvojka prostřednictvím vrcholných manažerů v několika nedávných rozhovorech pro různá světová média zatím pouze naznačila, že na takovém projektu dlouhodobě pracuje, ale přesné datum uvedení, případně nasazení do konkrétních zařízení dosud nekomentovala.

Finalizace projektu vlastní chytré platformy je logickým vyústěním problémů, ve kterých se firma v uplynulých týdnech ocitla vinou sankcí uvalených americkou vládou. Nyní má sice Huawei přislíbeno pokračování spolupráce s americkými firmami, ale řešením nejistoty ohledně budoucího přístupu k systémům Googlu nebo Microsoftu je právě uvedení vlastní platformy.

Klepněte pro větší obrázek
Program úvodního dne konference (14:30 odpovídá českému času 8:30 ráno)

Vývojářská konference Huawei Developer Conference odstartuje svojí úvodní keynote v pátek 9. srpna od 8:30 hodin ráno českého času. Sledovat ji můžete ve videu v tomto článku.

Diskuze (6) Další článek: Že megapixely fotku nedělají? Xiaomi má jiný názor, chystá mobil se 108 MPx!

Témata článku: Huawei, Keynote, Živý přenos, Mobilní platformy, Pro vývojáře, Online přenos, Operační systém, HDC, Platforma, Vývojářská konference, Konference, Český čas