Podrobný návod: jak používat Eurotel Kombi kartu

Minulý týden jsme vás informovali o možnosti mít na jedné SIM kartě dvě rozdílné telefonní čísla. Tuto kartu jsme vyzkoušeli a přinášíme vám spoustu obrázků. Jak se s ní pracuje?
Podrobný návod: jak používat Eurotel Kombi kartu

Jak jistě víte, v jednom mobilním telefonu teď můžete mít až dvě různá telefonní čísla na jediné kartě SIM. Tato čísla mohou být aktivní obě současně nebo jen jedno z nich; výběr aktivního čísla se provádí velmi jednoduše z menu SIM Toolkitové aplikace (nejedná se o ALS technologii) ve vašem mobilu bez nutnosti jeho vypínání. Hovory směřované na neaktivní číslo budou přesměrovány na číslo aktivní.

Velkou výhodou Kombi karty Eurotelu je například možnost sloučení již existujících čísel na jednu kartu nebo možnost kombinace paušálního programu s předplacenou službou Go. Stejně lze postupovat i v opačném případě - bude-li k tomu důvod, lze obě čísla „rozhodit“ opět na dvě samostatné karty SIM.

Cena za tuto kartu je dvojí - noví zákaznící zaplatí 495 korun. Stávající zákazníci (pokud však používají služeb sítě Eurotel déle jak šest měsíců) za ni však zaplatí o čtyři stovky méně - tedy pouhých devadesát pět korun. Za používání karty se bude měsíčně platit asi sedmdesát korun (v závislosti na počtu Kombi karet), přičemž přesměrování hovoru z neaktivního číslo na číslo aktivní bude zdarma. Deaktivace tohoto automatického přesměrování však bude stát dvacet pět korun.

Jak to funguje

Po vložení nové Kombi karty do vašeho mobilního telefonu se přístroj po zapnutí přihláší do sítě pod číslem karty A - tedy prvního čísla uloženého na kartě. Na většině telefonů také uvidíte na displeji název aktivního čísla - v našem případě je pod názvem Eurotel zobrazena informace o tom, že aktivní máme právě Pracovní číslo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nastavení (či chcete-li  přepnutí) na druhé číslo se provádí poměrně jednoduše - v menu vašeho mobilního telefonu se vám zobrazí nová položka Eurotel Kombi. Pokud se tak nestane, používáte zřejmě téměř prehistorický telefon, který by bylo dobré vyměnit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

V podmenu Kombi karty najdete jen jednu položku - Typ volání. Také jsem byl ze začátku překvapen touto jednoduchostí, ale teď již musím uznat, že cokoli navíc by bylo vlastně zbytečností. Po zvolení typu volání se vám zobrazí poslední možnost k výběru, a tou je přepnutí na neaktivní číslo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Objeví se krátká zpráva na displeji - kupříkladu u telefonů Siemens je to výzva k vložení SIM karty (tu však můžeme vesele ignorovat), na mobilech Nokia uvidíte zase Načítání aktuální SIM. Ať již tak či onak, v obou případech dojde za několik vteřin k přihlášení mobilu do sítě pod novým, druhým číslem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jen pro zajímavost přikládám dva obrázky displeje Samsungu - jak je vidět, každý telefon zobrazuje informace o aktivním čísle trošku odlišně. Snad na všech přístrojích si však musíte dát dobrý pozor na jednu drobnou záludnost - máte-li totiž místo názvu operátora nastaveno na svém přístroji obrázkové logo, překryje toto i informace o právě aktivním čísle!

Je to vážně tak

Eurotel Kombi karta funguje skutečně tak, jak by měla a jak bychom si to představovali. Je výborná věc, být k zastižení na dvou telefonních číslech a to vše v jednom jediném mobilním telefonu. A to vše za cenu, jejíž výše je akceptovatelná. Pokud tedy máte doma dvě Eurotelí čísla nebo plánujete pořízení dalšího, určitě o Kombi kartě přemýšlejte.

Diskuze (23) Další článek: A700: Chytrý OEM telefon

Témata článku: Operátoři, O2, Návody, EU, Návod, Euro, Karta

Určitě si přečtěte

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

Leden u O2: Kdo by nechtěl mobil a náramek Xiaomi za 6 Kč...

** Než začnete lovit drobné, přečtěte si pozorně podmínky akce ** Nebo kupte raději za plnou cenu, operátor v lednu zlevňoval ** Novinkou od Jihokorejců je Samsung Galaxy A8 za 12 995 Kč

6.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 26

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

Volali jsme jako jindy v neděli, o stovky procent vyskočily na Štědrý den data

** Selfíčko s dárečkem jedině přes messenger a přes Wi-Fi ** Nejvíce volali, SMSkovali a datovali zákazníci T-Mobilu ** Průměrná hodnota přenesených dat na SIM se pohybuje od 40 do 60 MB

25.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 17

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

Tomáš Budník skončí, novým generálním ředitelem O2 bude Jindřich Fremuth

18.  12.  2017 | Kůžel Filip, tisková zpráva | 7

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

Vánoční ceník O2: slevy za úpis, iPhone X, Nokia 8 a Xiaomi Mi A1

** Kvalitu za rozumnou cenu nabídne Xiaomi Mi A1 za 6 496 Kč ** Štědrý Ježíšek může pod stromeček naložit Nokii 8 ** Chcete-li ušetřit na HW, je tu vánoční akce, ale musíte uzavřít smlouvu

6.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 2