Podrobný návod: jak používat Eurotel Kombi kartu

Minulý týden jsme vás informovali o možnosti mít na jedné SIM kartě dvě rozdílné telefonní čísla. Tuto kartu jsme vyzkoušeli a přinášíme vám spoustu obrázků. Jak se s ní pracuje?
Podrobný návod: jak používat Eurotel Kombi kartu

Jak jistě víte, v jednom mobilním telefonu teď můžete mít až dvě různá telefonní čísla na jediné kartě SIM. Tato čísla mohou být aktivní obě současně nebo jen jedno z nich; výběr aktivního čísla se provádí velmi jednoduše z menu SIM Toolkitové aplikace (nejedná se o ALS technologii) ve vašem mobilu bez nutnosti jeho vypínání. Hovory směřované na neaktivní číslo budou přesměrovány na číslo aktivní.

Velkou výhodou Kombi karty Eurotelu je například možnost sloučení již existujících čísel na jednu kartu nebo možnost kombinace paušálního programu s předplacenou službou Go. Stejně lze postupovat i v opačném případě - bude-li k tomu důvod, lze obě čísla „rozhodit“ opět na dvě samostatné karty SIM.

Cena za tuto kartu je dvojí - noví zákaznící zaplatí 495 korun. Stávající zákazníci (pokud však používají služeb sítě Eurotel déle jak šest měsíců) za ni však zaplatí o čtyři stovky méně - tedy pouhých devadesát pět korun. Za používání karty se bude měsíčně platit asi sedmdesát korun (v závislosti na počtu Kombi karet), přičemž přesměrování hovoru z neaktivního číslo na číslo aktivní bude zdarma. Deaktivace tohoto automatického přesměrování však bude stát dvacet pět korun.

Jak to funguje

Po vložení nové Kombi karty do vašeho mobilního telefonu se přístroj po zapnutí přihláší do sítě pod číslem karty A - tedy prvního čísla uloženého na kartě. Na většině telefonů také uvidíte na displeji název aktivního čísla - v našem případě je pod názvem Eurotel zobrazena informace o tom, že aktivní máme právě Pracovní číslo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Nastavení (či chcete-li  přepnutí) na druhé číslo se provádí poměrně jednoduše - v menu vašeho mobilního telefonu se vám zobrazí nová položka Eurotel Kombi. Pokud se tak nestane, používáte zřejmě téměř prehistorický telefon, který by bylo dobré vyměnit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 

V podmenu Kombi karty najdete jen jednu položku - Typ volání. Také jsem byl ze začátku překvapen touto jednoduchostí, ale teď již musím uznat, že cokoli navíc by bylo vlastně zbytečností. Po zvolení typu volání se vám zobrazí poslední možnost k výběru, a tou je přepnutí na neaktivní číslo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Objeví se krátká zpráva na displeji - kupříkladu u telefonů Siemens je to výzva k vložení SIM karty (tu však můžeme vesele ignorovat), na mobilech Nokia uvidíte zase Načítání aktuální SIM. Ať již tak či onak, v obou případech dojde za několik vteřin k přihlášení mobilu do sítě pod novým, druhým číslem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Jen pro zajímavost přikládám dva obrázky displeje Samsungu - jak je vidět, každý telefon zobrazuje informace o aktivním čísle trošku odlišně. Snad na všech přístrojích si však musíte dát dobrý pozor na jednu drobnou záludnost - máte-li totiž místo názvu operátora nastaveno na svém přístroji obrázkové logo, překryje toto i informace o právě aktivním čísle!

Je to vážně tak

Eurotel Kombi karta funguje skutečně tak, jak by měla a jak bychom si to představovali. Je výborná věc, být k zastižení na dvou telefonních číslech a to vše v jednom jediném mobilním telefonu. A to vše za cenu, jejíž výše je akceptovatelná. Pokud tedy máte doma dvě Eurotelí čísla nebo plánujete pořízení dalšího, určitě o Kombi kartě přemýšlejte.

Témata článku: Operátoři, O2, Návody, EU

23 komentářů

Nejnovější komentáře

 • zvědavec 31. 5. 2002 22:20:49
  Ahoj,

  muzete mi pliz nekdo vysvetlit jakej je rozdil mezi touhle...
 • Mirek77 31. 5. 2002 8:23:33
  Diky.
 • Vaclaff 30. 5. 2002 10:13:57
  Hm, tak předběhli dobu. Ještě dotaz směrem k Mobilmanii : když už jste to...
Určitě si přečtěte

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

Jak snadno nahrávat telefonické hovory

** Některé mobily umí nahrát hovor už v základu. Stačí stisknout button ** Co dělat, když takový mobil nemáte? ** Pomoc je jednoduchá, stačí stáhnout aplikaci ACR

18.  8.  2017 | Kůžel Filip | 43

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

Jak vybrat mobil s nejlepším poměrem výkon/cena

** Můžete skočit na lep reklamě a koupit to nejmodernější a nejdražší ** Nebo vyberete chytře a za 50 % peněz dostanete 90 % muziky ** Stačí znát jednoduchá pravidla fungování mobilního trhu

28.  7.  2017 | Kůžel Filip | 71


komerční sdělení

Komerční sdělení