Pogo je stále tady a je stále lepší

Malý a zajímavý chytrý mobil Pogo je nejen levný, ale má také aktivní barevný displej s velkým rozlišením a plnohodnotný webový prohlížeč.
Pogo je stále tady a je stále lepší

Když jsme téměř před více rokem poprvé informovali o zajímavém chytrém mobilním telefonu Pogo, neměli jsme k dispozici mnoho informací, které byly navíc velmi kusé. Jako koncept vypadalo toto zařízení více než zajímavě, ale jako reálný produkt jsme si jej tehdy nedokázali příliš dobře představit.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Dnes je však jisté, že se toto zařízení na trhu uchytilo - za cenu pohybující se v přepočtu okolo desíti tisíc korun se Pogo prodává a získává si stále více příznivců. Co vše Pogo vlastně umí?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na první pohled Pogo překvapí svými malými rozměry, které bysme podle produktových fotografií od výrobce vůbec nehádali. Vnitřní paměť lze rozšířit prostřednictvím MMC paměťových karet, které se vkládají do slotu umístěného v horní části přístroje - tamtéž najdete i slot pro SIM kartu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pogo nevyužívá žádný konvenční operační systém, ale své vlastní grafické rozhraní, jehož nejnovější verze přináší hned několik zajímavých vylepšení - plnou podporu GPRS rychlých datových přenosů, rozšíření počtu emailových účtů, přehrávač Flash animacích nebo vyšší výdrž na baterie.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Mezi dodávanými aplikacemi najdete také přehlednou automapu s možností vyhledávání nejvhodnější trasy i přibližné navigace. Dodávaná mapa však neexistuje ve verzi pro celou evropu, ale pouze pro ty státy, ve kterých se Pogo běžné prodává.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Prohlížení webových stránek je poměrně rychlé - především zde oceníte dostatečné rozlišení (640 x 480 obrazových bodů) aktivního barevného displeje. Kalednář a plánovač je poměrně přehledný a nabízí synchronizaci nejen se stolním počítačem, ale prostřednictvím SyncML téměř s čímkoli.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

K připojení k Internetu můžete použít nejen běžné datové volání, ale především také GPRS rychlé datové přenosy - na prvním obrázku můžete vidět právě probíhající přihlašovací proces. Přehledné jsou jak kontakty, tak i menu pro práci s textovými i emailovými zprávami. Přihlašování k Internetu a práci s webem si můžete prohlédnout v tomto videu.

Doplňující informace můžete najít na stránkách výrobce.

Diskuze (3) Další článek: Recenze Bluetooth USB adaptéru Billionton: chodí i s Nokií 7650

Témata článku: POGO, Lep

Určitě si přečtěte