Pokémon Go myslí na spánek. Go++ bude měřit jeho kvalitu a do hry přidá bonusy

The Pokémon Company na své včerejší tiskové konferenci oznámila spoustu novinek, byť některé z nich zní trochu aprílově. A zatímco dřívější aktualizace mobilní hry Pokémon Go cílily na větší pohyb (denní úkoly, raidy, Adventure Sync), do budoucna se chce hra zaměřit i na kvalitnější spánek! Ano, čtete správně. Bylo představeno nové příslušenství Pokémon Go Plus +, které bude fungovat jako první generace náramku. Navíc však bude akcelerometr, který zaznamená spánková data a pošle je do Pokémon Go.

Podle spekulací se má kvalitní a ničím nerušený spánek (tj. hodiny s minimálním pohybem při spaní) přenést do vzdálenosti pro klubání pokémonních vajec v inkubátorech. Nový náramek má jít spojit i s připravovanou hrou Pokémon Sleep pro smartphony, o které však zatím nejsou dostupné žádné relevantní detaily. A jako oslava na počest tohoto oznámení, se v Pokémon Go objevil spící pokémon Snorlax. Při odchytu bude spát, z prvních dvou pokéballů vždy vyskočí, po odchytů už bude vzbuzený. Až do třetího června jej můžete chytit s exkluzivním rychlým útokem Yawn (v překladu „Zívání“).

Poslední novinkou je oznámení aplikace Pokémon Home, která má v příštím roce sloužit pro zálohy pokémonů z jednotlivých her. Jmenovitě ze starších titulů pro Nintendo 3DS, z Pokémon Bank, mobilního Pokémon Go, Let's Go Pikachu & Eevee a z připravovaných Pokémon Sword & Shield na Nintendo Swtich. Pouze u nejnovější dvojice her pro Switch je naznačen přenos oběma směry, jinak má být záloha pouze jednosměrná. Půjde tak do nových konzolových her dostat i dřívější pokémony, než jen ty z připravované osmé generace?

Představení Pokémon Let's Go Pikachu pro Nintendo Switch:

V rámci Pokémon Home se počítá i s lokálními a vzdálenými výměnami přes internet, zaručena je zde podpora i budoucích pokémonních her. Něco nám ale říká, že cloudové úložiště zdarma poskytováno nebude...

Váš názor Další článek: Samsung představil nový power controller pro mobily. Umožní až 100W dobíjení!

Témata článku: Android, Mobilní hry, iOS, Chytré náramky, Pokémon GO, Bonus, Wearables, Měření, Záloha, Spánek, Nintendo Switch, Spaní, Náramek, Pokémon Home, Pokémon Let's Go, Pokémon Sword, The Pokémon Company, Pokémon Go Plus, Odchyt, Adventure, Internet, Pikachu a Eevee


Určitě si přečtěte