Poklesy cen mobilů, které vám nedají spát

Skončila okurková sezóna a na internetových obchodech s mobilními telefony to vře. Některé modely zlevnily tak razantně, že to nemůžeme přejít bez povšimnutí a naopak vás nalákáme na cenově zajímavé nabídky. Je libo Ericsson T65 za 4500 Kč?
Poklesy cen mobilů, které vám nedají spát

To důležité bylo řečeno v perexu, podívejme se tedy rovnou na zajímavé cenové poklesy. Tentokrát dáme stranou vybavenost, výhodnost i ne/oblíbenost značky (modelu) a zaměříme se jen na cenu. Telefony za zmíněné ceny naleznete na internetových obchodech Cybex, Kasa, Mobilhouse, mShop, Founy či PC Online. V článku se budu ohánět cenami jen a pouze s DPH.

Ericsson

Klepněte pro větší obrázek

Doslova ohromující pokles ceny prožil Ericsson T65s, který stál ještě před několika dny téměř sedm tisíc. Nyní jej pořídíte na internetových obchodech za cenu v rozmezí 4400 - 4800 Kč včetně daně! Tento krok Ericssonu je pochopitelný a dal se očekávat. T65s musí zemřít, aby žily modely R600 a T200.

Když jsme už u toho Ericssonu, mrkneme se i na kontroverzní model T66s. Jeho cena také klesla. Když se objevil na trhu, stál přes šestnáct tisíc. Na konci prázdnin to byla polovina a nyní jeden z nejmenších a nejlehčích modelů pořídíte za cenu nepřevyšující 7500 Kč včetně daně. 

A SonyEricsson do třetice. Mírně klesla i cena modelu T68i, zřejmě reakce na přicházející „barevné“ Nokie 6610 a 7210. Barevného japonského švéda koupíte za necelých 14 800 Kč.

Siemens

Abychom nemluvili jen o Ericssonech, musím zmínit i model Siemens C45, který můžete sehnat za příjemnou cenu kolem 4000 Kč. Nemusím podotýkat, že jsou naši operátoři při poklesu cen poněkud línější.

Siemens podruhé, tentokráte model ze střední třídy – odolný Me45. Jeho cena je nyní téměř low-endová – bez datového kabelu stojí zhruba 7300 Kč. 

Motorola

Cenovým poklesům se nevyhnula ani Motorola. Příjemným zlevněním prošel model V60. Touto kovovou stylovkou si uděláte radost za odpovídajících 13 400 Kč (Mobilhouse).

Nokia

Ani Nokia neponechává nic náhodě a vyrovnává ceny svých mobilů pro příchod modelů 6610 a 7210. Výrazného poklesu ceny se dočkala jak Nokia 6510 (na Mobilhouse za velmi slušných 9 217 Kč) tak i Nokia 7650 (na stejném obchodě za cenu 17 977 Kč). Elegantní prcek i vybavená sedmšestpadesátka stáli před několika týdny zhruba o dva až tři tisíce víc.

Znatelného poklesu ceny si můžete povšimnout i u outdoorového modelu Nokia 5210. Z původních desíti tisíc spadla cena v průměru o půltřetího tisíce. Vsadíme se, za jak dlouho zareagují operátoři s předplacenými sadami na tuto cenu?

Na kasa.cz se objevila velmi zajímavá cenová nabídka modelu 6310i. Toužíte-li po něm, nachystejte si sympatických 10 690Kč a je váš.

Mimochodem - na internetových obchodech se již objevují ceny již zmíněných barevných modelů 6610 a 7210. Oba budou dostupné v průběhu října za cenu kolem 16 300Kč.

Cenová válka

Během podzimu můžeme očekávat další cenové propady, na trh se chystá několik velmi zajímavých novinek. Tento vývoj je pro nás samozřejmě výhodný jelikož se i do těch nejnižších tříd dostávají zajívavé a vybavené přístroje. Alespoň bude co koupit pod vánoční stromek.

U článků tohoto typu je diskusní fórum více než užitečné. Objevili jste výhodnější ceny? Poraďte dalším čtenářům!

Diskuze (50) Další článek: Oskarova hlasová schránka je nyní zdarma!

Témata článku: Ericsson T65, Nokia 5210, Nokia 6510, Nokia 7650, Siemens C45, Vánoční stromek, Cenová nabídka, Pokles, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40