Policie versus občan: názory na prohlídku telefonů

Diskuze čtenářů k článku

Luke  |  01. 09. 2005 00:58

Poznámka redakce: Zákon číslo 141/1964 Sb., který mjr. Lubas uvádí, se týká rozšíření povinného pojištění jednotných zemědělských družstev. Jde o zrušenou vyhlášku Ministerstva financí. Policie měla zřejmě na mysli zákon 141/1961 Sb. Ten se již opravdu týká trestního řízení soudního. Jenže je uveden zbytečně, protože při namátkové dopravní policejní kontrole přece nejde o trestní řízení.

Jste si jisti ze jste koukali na zákon o Policii?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  01. 09. 2005 11:28

Ten tiskopis se jmenuje PŘESNĚ: "Žádost o provedení lustrace v evidencích věcí". Na tento tiskopis se píše kontrolovaná věc (jízdní kolo, sekačka na trávu, vrtačka...prostě cokoli co se krade). Věc je následně lustrována. Neprochází-li evidencí kradených věcí, není nadále nikde registrována. "Siláci", kteří tvrdí, že věc nepředloží ke kontrole, se automaticky pasují do pozice DŮVODNĚ PODEZŘELÝCH. Myšlení těchto lidí naprosto nechápu. Lidi bych tedy rozdělil do pěti kategorií:

Normální:obyčejný poctivý člověk, který má SVOJI legálně zakoupenou věc a nemá sebemenšího důvodu se jakékoli kontroly bát. Naopak je rád, že vidí, že se o kradené věci někdo stará, že po nich někdo pátrá.

Zloději: jejich liknavost při policejní kontrole je pochopitelná

Idioti: vymýšlejí nesmysly, místo aby byli rádi, že policie tímto opatřením chrání jejich majetek

Sobci: těm nikdo nic ještě neukradl, takže nevidí důvod, proč by měli spolupracovat při pátrání po kradených věcech

Okradení sobci: pokud již okradeni byli a přesto se brání kontrole, spadají do kategorie "idioti".

Sami se kategorizujte a myslete na to, že policie podobná opatření nedělá proto, že se nad ránem nudí, nýbrž proto, že jí to ukládá zákon a každý s IQ v kladných hodnotách ví, že kontroly jsou po prevenci jediný možný způsob, jak zabránit zlodějům v naprosté anarchii.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  01. 09. 2005 13:30

Heh, tak tady mame opravdoveho policistu v diskuzi, wow!

Tak jenom pro poradek: to ze neco odmitnu, neznamena, ze jsem duvodne podezrely. Mame neco jako presumpci neviny, ze. A ostatne je to z moralne-etickeho hlediska postaveno na hlavu - v zajmu neceho nesmim odmitnout, jinak je jasne, ze jsem to byl ja? K smichu... (bohuzel az tak ne, kdyz vidim, ze lide mohou mit takoveto nazory).

Ted k vasi klasifikaci:

Normalni: jsou lide, kteri si neuvedomuji sva prava a nesnazi se je ani vymahat. Timpadem o ne nejdrive prakticky a nasledne legislativne prijdou. Viz ona veticka "duvodne podezreni".

Zlodeji: bad guys, to je jasne

Idoiti: Bohuzel nevidim nic idiotskeho na tom, ze nechci, aby mi Policajti stourali do mych veci - je to _moje_ rozhodnuti, ze nechci mit timto zpusobem 'chranen' muj majetek a mam na nej _plne_ pravo. Kdyz uz ne legislativni, take alespon moralni.

Sobci: Tahle skupina je virtualni - kazdy nekdy ztratil mobil, bylo mu neco odcizeno, atd. Presto si vsak tito "Sobci" uvedomuji, ze pravo neco odmitnout je rozhodne "vyse", nez mobil za 5 tisic

Okradeni Sobci: Chlape, seberte se Viz vyse.

Ad opatreni: Zakon jim uklada v plne mire uplnatnovat pravo (ablabla pravnicky bullshit), coz jim nikdo nezazliva. Aby pri tom ale porusovali prava moje v nejakem "vyssim principu" (rika se tomu tusim moralni imperativ) je pro mne, jako svobodneho obcana, nepripustne. Jedinec musi mit pravo rozhodnout se, v jake mire bude se spolecnosti ci jejimi organy spolupracovat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  01. 09. 2005 13:56

Heh, a tady zase máme opravdového anarchistu v diskuzi, wow!

Vaše věta: "Jedinec musi mit pravo rozhodnout se, v jake mire bude se spolecnosti ci jejimi organy spolupracovat." Tak tohle hovoří za vše. Milý pane, čistší definici anarchie bych sám lépe neformuloval. Vaše práva totiž končí tam, kde začínají práva ostatních. Chcete-li se řídit Vámi vyřčenou klauzulí, přestěhujte se někam, kde je možné její plnění aplikovat v praxi. Pospěšte si ale, Amazonský prales a jemu podobná místa se nezadržitelně zmenšují.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  01. 09. 2005 14:34Ah, takze budeme slovickarit. Takze si sypu popel na hlavu a opravuji svoji vetu na:

"Jedinec musi mit pravo rozhodnout se, v jake mire bude se spolecnosti ci jejimi organy spolupracovat v ramci legislativniho ramce te ktere zeme."

Staci? Jaksi mi ve vasi odpovedi chybi cokoli jineho, na co by se dalo reagovat

Ja zakony dodrzuji, nicmene to neznamena, ze

a) s kazdym paragrafem souhlasim (napr. v trestnim pravu je tolik "pikosek", ze by se clovek divil)

b) neozvu se proti paragrafu, kdyz se mi nelibi (coz je mimochodem opet v nasem trestnim pravu malem nelegalni)

c) nebudu stavet zajmy nekoho jineho nad zajmy svoje - musi to byt v rovnovaze - presne jak pisete, svobody druhych konci tam, kde zacina ta moje

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  01. 09. 2005 14:35

Ugh, "v ramci ramce", to by ze mne mela byvala Cestinarka radost

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  01. 09. 2005 15:17

Jistě, a právě v tomto legislativním rámci jste povinen podrobit se kontrole. Protože pro provádění kontrol věcí dle výrobního čísla (tedy i MT) má policie oporu v zákoně, ať se vám to líbí nebo ne. Jak praví klasik: můžete s tím nesouhlasit, můžete proti tomu protestovat, ale to je asi tak vše, co s tím můžete dělat. Auto je také věc. Odmítnete při kontrole ukázat výrobní číslo karoserie či motoru?
Uvědomte si prosím, že i kdyby tyto snahy policie o vypátrání kradených věcí nebyly upraveny zákonem, je přece ve vašem vlastním zájmu (jste-li bezůhonný občan) neznechucovat a neodrazovat policii od této činnosti! Můžete tady stokrát napsat, že IMEI se dá změnit, ale ujišťuji Vás, že právě těmito kontrolami se velice často podaří nalézt kradený mobil.
Další častá námitka je, že je to většinou u člověka, který jej neukradl, ale zakoupil. Mám ale litovat někoho, kdo kupuje pochybné zboží od buhví koho? V dnešní době nabízí solidní bazary i doživotní záruku na původ mobilních telefonů. Proč mám litovat někoho, kdo se jej koupí "U Deža" na růžku a ex post se zjistí, že je kradený?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 15:35

Ono jde ale o to, že takováto iniciativa policie je stejně k ničemu. Jenom otravují lidem život, dělají z nich potencionální zloděje... A že se někde náhodou něco najde ? Dovolte mi se zasmát...
Známému kdysi někdo ukradl mobil. Jelikož se to stalo během společenské akce a v uzavřeném společnosti, tak se nakonec zjistilo kdo to byl. Pak se papírovalo u policajtů, dotyčný se i nakonec přiznal, ale tím to všechno skončilo... Už je to skoro 5 (pět) let a do dneška z něj ten telefon ani peníze nikdo nedostal... Sám známý už asi po roce rezignoval, že se nebude nervovat kvůli bezzubým zákonům, které stejně nic neřeší a lítat po soudech kvůli 7000 Kč, na to prostě nemá náladu ani čas...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  01. 09. 2005 15:55

Takže podle Vás je lepší se na všechno vykašlat...Apropo, potenciální zloděj je takřka každý a nedělá to z něj policie, ale příležitost. Když najdete na ulici ruličku tisícikorun, půjdete ji odevzdat nejbližšímu úřadu? Z toho, co píšete, vyplývá, že problém není u policie ale u soudu. Jinak je to samozřejmě smutné. Mohu Vás ujistit, že osobně jsem už nějaký ten kradený mobil (kolo, auto...) vypátral. Mám se na to tedy příště vykašlat?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 16:17

Já jsem tím chtěl jenom naznačit, že ikdyž je to podle Vás užitečné, tak ve výsledku to bude nakonec zbytečné... Proto se k takovýmto akcím policie stavím spíš pesimisticky a někdy i odmítavě...
Ano, za současnou situaci mohou zákony a soudy. A samozřejmě především lidé, kteří toho zneužívají, jak pachatelé tak pak i jejich právníci...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  01. 09. 2005 16:29

Je mi líto, že na základě jedné špatné zkušenosti se stavíte k problému takto. S druhou částí Vašeho příspěvku však naprosto souhlasím.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  01. 09. 2005 17:39

No, prave ze tu oporu PCR tak jednoznacnou nema, jak se snazim vysvetlit v clanku. At chcete sebevic, prevence neni duvodne podezreni (a tohle opravdu neukecate . A co je v mem zajmu, necht policie necha laskave na mne. Prirovnani s autem je take uplne mimo, protoze:

1) pokud policiste hledaji ukradene auto, tak vetsinou znaji barvu/vyrobce popr. poznavaci znacku (popravde po mne cislo motoru nikdo nikdy nechtel)

2) povinnost podrobit se silnicni kontrole popisuje zakon 361/2000 Sb., paragraf 5 f,g, a hlavne cely paragraf 6, kde je vse _exaktne_ receno a zadna klauzulka "duvodne podezreni" tam neni.

(neznalost neomlouva

S tim znechucovanim a odrazovanim: ja si budu znechucovat a odrazovat koho chci (opet pro rejpaly: v ramci legalnosti cele veci) a obzvlaste darmozrouty, kteri jezdi v autech s kozenymi potahy, berou tucne odstupne a jsou ve vsech pripadech jejich trestne cinnosti perzekuovani daleko mene nez prumerny obcan. Proboha, prectete si zpravy za posledni rok a uvidite tolik zpackanych pripadu a nepotrestanych policistu, ze mate na tyden vystarano!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  02. 09. 2005 16:59

Milý pane, očividně patříte do skupiny lidí, kteří budou nadávat vždy, na všechno a za každého režimu. Prostě z principu. Patříte do skupiny "Sobci" - z vašeho příspěvku křičí do světa jedno veliké "JÁ!!" Svoji neschopnost tvořit pozitivní hodnoty kompenzujete nekonstruktivní kritikou svého okolí, navíc zcela očividně nemáte o policejní práci nejmenšího tucha. Podléháte tlaku médií, která, ve snaze získat senzaci a sledovanost, odvysílají každé sebemenší škobrtnutí policistů, kdežto o úspěších se hovoří v jednom případě ze sta. Média jest proto nutno brát s rezervou. Pokud věříte všemu co se napíše a odvysílá, pak chápu Vaše postoje, zároveň je mi Vás však líto.
Vaši naprostou neznalost problematiky jen korunuje příspěvek o kožených potazích v autech. Pokud mluvíte o běžných policejních vozech, jsou kožené potahy POUZE vzadu. Když totiž eskortujete špinavé, často nemocné bezdomovce, trpící svrabem, feťáky se žloutenkou a jinými infekčními chorobami nebo pokálené opilce, je jejich údržba poněkud méně náročná, než u čalouněných sedadel. A pokud mluvíte o Mondeu na dálnicích, byla policii ze strany Fordu učiněna nabídka hotových vozů za neuvěřitelnou cenu - Mondeo ST 220 v plné palbě, tedy i

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  02. 09. 2005 17:07

s KOŽENÝMI sedačkami, za necelých 700.000 kč! Tj. asi za polovic skutečné ceny vozu. Jestli se Vám tato cena zdá vysoká, pak, krom jiného, nerozumíte ani autům. Pokud by si policie nevzala Fordem postavené modely a chtěla třeba ony sedačky vyměnit za čalouněné, paradoxně by byla cena vozu mnohem vyšší. Šlo prostě o nabídku "as it is".
Na závěr bych chtěl říci, že lidé jako VY, nadávající na policii z principu, kdy je apriori všechno špatně, se velice často rekrutují z řad neúspěšných žadatelů o zaměstnání u této složky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  03. 09. 2005 02:40Tak tohle jsem opravdu necekal. Osobni invektivy a hodnoceni oponenta vychazeji na povrch, kdyz jaksi dojdou argumenty, ze...

Ano, "JA" jsem hnusny sobec, velky kazisvet a negativista. Kritizuji chudacky Policajty a pritom vlastne vubec nicemu nerozumim. A to jenom pro to, ze jsem se jednim chtel stat! Heh, tak to je haluz.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  03. 09. 2005 11:22

Argumentů jsem napsal víc, než dost. Vy jste si jich ale, přes mé hodnocení Vašeho velkého nedotknutelného "JÁ", bohužel zřejmě nevšiml. Proto chybí jakákoli reakce na kožené sedačky, apod. Nezbylo by, než přiznat omyl nebo dál vařit z vody. A tak jste vypíchl invektivy, protože těmi jedinými skutečně vládnete. Vaše příspěvky jsou jich plné.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
xSRPx  |  26. 11. 2018 17:51

A co takhle trenky? To je taky věc, nechtěli byste kontrolovat taky trenky? Kolik ukradených telefonů se takto podaří nalézt? Ne více, než deset procent a kvůli tomu chcete mít právo lézt komukoliv bezdůvodně do soukromí? Nas.at.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Luboš  |  24. 06. 2009 13:36

Jó ? A kde je nějaké soukromí ? Pokud je policista přesvědčen,nebo má ono důvodné podezření,že daná věc je kradená,měl by nějak doložit jak na to přišel. Rozhodně se mi nelíbí,aby mě kdejaký dopravák u silniční kontroly lezl do mobilu,kde mám spoustu soukromých dat a informací,jen proto,že jsem mu nepadl do oka,nebo chce prostě ukázat svou moc. Když už má policista takovou moc,měl by na druhou stranu podrobně doložit,jak a proč ke svému podezření došel a né to odbít jen (Vy jste povinen). On by měl být také povinen své jednání řádně vysvětlit.Nevím kam to vše spěje,na jedné straně trest. činnost a na druhé straně policie. Chápu že musí mít možnost lidi,či věci prověřit,ale ne bez pádných důvodů a jejich doložení. Za pár let,by to mohlo dopadnout tak,že po narození dostanem pod kůži čip,který bude po celý náš život nahrávat a odesílat vše,co kdy řekneme,uděláme,nebo dokonce na co pomyslíme. Sci-horror ? Ale vůbec ne. Jen už přestáváme vnímat,že nám kamery na ulicích uměj koukat do bytů,k odposlechu už není potřeba soud.rozhodnutí (operátoři mají povinnost vše nahrávat a uchovávat půl roku zpátky) bez ohledu na to o koho jde a je toho více. Opravdu máme svobodu a soukromí ? Nebo se více stáváme policejním státem,kde není proti policejním praktikám téměř žádné odvolání odvolání. Darebáci si vždy najdou způsob,jak se všemu vyhnout,ale co Vy ostatní ?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já já já jenom já  |  01. 09. 2005 01:10

Musí říct, že jsem předchozí článek ani jeho diskuzi nečetl. Ale má zkušenost: při cestě v červenci 2004 (tedy po vstupu do EU) ze Švýcarska do Německa nás Švýcarský celník prolustroval od hlavy až k patě. Neprve si nás nechal odstavit, zatímco místní Švýcaři a Němci bez mrknutí oka projížděli. Potom prolezl od střechy po podlahu a od přihrádky u řidiče po kufr koplet celé auto, zatímco jeho kolega si od nás vzal všchny možné doklady (pasy, můj řidičák, techničák od auta, doklad o pojištění i zelenou kartu). Potom přišel šok! Spatřil moje dva osobní mobily. Ihned je po mě chtěl a ptal se, jestli ostatní ve vozidle nemají další mobily. Měli jsme celkem 4. Vyzval nás, ať mu je na chvíli půjčíme. Na mou otázku, co s nimi chce dělat odvětil: To já zadám takhle (na klávesnici vyťukal *#06#) a ověřím si v databázi jejich číslo. Jednoduše se na mě snažil dělat chytrýho. Prostě naprostá buzerace a šikana jenom proto, že jsme Češi... Ale jak je vidět, dělá to i česká policie. Dle mého názoru by tento krok měl smysl snad jen v zastavárnách a po zavbedení pevných neměnných IMEI čísel. Čus a reagujte, nadávejte.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada  |  01. 09. 2005 01:36

"...a po zavbedení pevných neměnných IMEI čísel..."

Pochybuju, že dnes někdo mění IMEI u odcizeného telefonu. Musel by vyměnit i nálepku (tu by si asi musel vyrobit). Jsou to náklady navíc a vzhledem k tomu, že to, co je výše popsáno je zřejmě zcela vyjímečné, není důvod pro změnu IMEI. Navíc většina nových telefonů má podle mě nepřepisovatelné IMEI.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 02:21

Pochybuju, že dnes někdo mění IMEI u odcizeného telefonu.
Mění.
Musel by vyměnit i nálepku (tu by si asi musel vyrobit).
Nemusel.
Jsou to náklady navíc a vzhledem k tomu, že to, co je výše popsáno je zřejmě zcela vyjímečné, není důvod pro změnu IMEI.
Náklady téměř nulové. Tato situace není hlavním důvodem pro změnu IMEI.
Navíc většina nových telefonů má podle mě nepřepisovatelné IMEI.
Podle mě ne.

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 09:20

Vidím, že máš s touto trestnou činností bohaté zkušenosti (zřejmě proto tak dobře víš, jak to chodí).

Jak změní IMEI na nálepce?

V jednom starším článku na MM jsem četl, že po roce 2002 se u nás budou prodávat téměř všechny telefony s nepřepisovatelným IMEI.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 11:39

Vidím, že máš s touto trestnou činností bohaté zkušenosti (zřejmě proto tak dobře víš, jak to chodí).
No jistěé, jsem král čórkařů mobilů  Ale vážně, jen teoretizuji na základě psaných pramenů
Jak změní IMEI na nálepce?
Měnit ho snad nemusí, stačí, když ho rozškrábe, strhne celou nálepku nebo tak... Při nejhorším si ten štítek vytiskne, ale jako nějaký náklad navíc bych to nebral
V jednom starším článku na MM jsem četl, že po roce 2002 se u nás budou prodávat téměř všechny telefony s nepřepisovatelným IMEI.
To jsem taky četl. Bohužel není tomu tak

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 15:12

Telefon s rozšrábaným štítkem je IMHO docela podezřelý a žádný člověk, který má nějakou morálku, si ho podle mě nekoupí.
Na profi štítek musí mít počítač, slušnou tiskárnu, sehnat nějaký program ve kterém se dají upravovat obrázky (v malování to asi těžko zmákne).

Proč jsou podle tebe zastavárny s nočním provozem? Mimo jiné i proto, aby se mohl "dodavatel" rychle zbavit "horkého" zboží. Mám docela pochybnosti, že běžnou praxí je rozevřít na cestě mezi hospodou či barem a zastavárnou notebook a měnit IMEI.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 15:39

Aha, ty asi celou dobu mluvíš o zlodějích a já zase celou dobu o zastavárnách

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 23:36

Až budu mít někdy čas, dám si zastávku v několika zastavárnách. Docela by mě zajímalo, jestli se změnou IMEI zabývají. Doufám, že nedostanu přes hubu...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ldx  |  07. 09. 2005 11:06

Dobrý!
Seriove cislo u karoserie jde taky zmenit resp. prerazit, nebo ne? Asi je to o neco narocnejsi nez si vytisknout novy stitek s carovym kodem, ale vzhledem k asi tak 100X vyssi cene auta by se to vyplatilo.
JInak kontroly IMEI urcite ano, kdo nechce, at je mu ta svoboda volby dana, ale tak ze se necha zaregistrovat jako clovek, co nikdy v budoucnosti uz nebude zadat policii o patrani po vlastni ukradene veci!!!!!!!!!!!!!!! (navrh pro zakonadrce)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  09. 09. 2005 09:25

S přerážením čísel na karoserii nemám zkušenosti, tipuji ale, že to není nic jednoduchého, možná by nám tu náročnost mohl popsat Ten Osobně, vytvářel dojem, že toho o praktikách zlodějů ví hodně.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ldx  |  07. 09. 2005 11:08

Dobrý!
Seriove cislo u karoserie jde taky zmenit resp. prerazit, nebo ne? Asi je to o neco narocnejsi nez si vytisknout novy stitek s carovym kodem, ale vzhledem k asi tak 100X vyssi cene auta by se to vyplatilo.
JInak kontroly IMEI urcite ano, kdo nechce, at je mu ta svoboda volby dana, ale tak ze se necha zaregistrovat jako clovek, co nikdy v budoucnosti uz nebude zadat policii o patrani po vlastni ukradene veci!!!!!!!!!!!!!!! (navrh pro zakonadrce)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
krabicka3  |  01. 09. 2005 01:44

Ja bych asi nemel nejmensi problem ukazat policistovi IMEI... Vim, ze jsem si mobil koupil v obchode za poctive vydelane penize a mam jistotu, ze neni kradeny, protoze ho nemam od nekoho kdo je od prirody nadprumerne opaleny.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada  |  01. 09. 2005 01:56

Ono při takovýchle kontrolách by dle mého šlo většinou o kupce kradené věci než o zloděje samotného (na toho by padli spíš asi náhodou). O telefon by přišli, přestože ho zaplatili (a třeba ho ani nekoupili nějak levně) a ještě by je to stálo čas. Je otázka, jak často by tohle vedlo k dopadení skutečného pachatele. Šťáry v zastavárnách by jistě byly lepší.

Nějaký zákon by měl konečně donutit naše opy, aby museli blokovat kradené telefony v jejich síti (umožňuje to jen ET). Není vlastně v rozporu s nějakým zákonem, že umožňují provoz kradené věci v jejich síti, přestože technicky tomu mohou zabránit? Nehcete někdo zajistit petici?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ldx  |  07. 09. 2005 11:21

Na to mi snad dava zastavarna zaruku (tj. kupuju mobil jako bazarovy, ne jako zprostredkovani prodeje, samozrejme), takze bych cekal vraceni penez!!!
V opacnem pripade bych to videl na buldozer a srovnat dotycnou prodejnu i z kradenym zbozim se zemi (soudit se asi nema vzhledem k prutahum ceske justice realny smysl). Anebo kanystr benzinu a jedno skrtnuti...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
loop  |  01. 09. 2005 09:45

Já měl. Příště by se totiž mohlo stát, že zazvoní u mě doma a budou chtít jen tak preventivně prohlídnout byt, jestli nemám něco kradeného.  Ale možná ti taky vadit nebude.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 15:14

To je trošku něco jiného a pokud se nepletu, musí na to mít povolení.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 16:19

Zatím...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada  |  01. 09. 2005 01:49

Nějak nechápu toho Zdeecka. Proč mu to tak hrozně vadilo? Pokud má telefon legálně nabytý, tak by mu ta prohlídka neměla vadit, ne?

Vítám snahu policie chránit majetek občanů (tím nechci omlouvat to pochybení "zasahujících" policistů ke kterému zřejmě došlo). Přišlo mi, že nedělají prakticky nic (nikdy jsem policistu v bazaru nebo zastavárně neviděl). Krádeží všeho možného je hrozně moc a škody jsou obrovské.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 02:24

Proč mu to tak hrozně vadilo?
I když si zatím nedomlouvám výrobu a odpálení nálože v parlamentu, taky by mi nebylo příjemné, kdyby mě někdo odposlouchával...

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
foxtrot  |  01. 09. 2005 09:04

Pokud by třeba i každý padesátý, stý občan připravoval odpálení nálože v parlamentu, nevadilo by mi ani odposlouchávání. IMHO je v oběhu tolik kradených telefonů jen proto, že je to prostě jednoduché a není to perzekuováno. Kdyby to bylo více potíráno, přestaly by se mobily krást.
Ale i já osobně bych byl raději pro kontroly v bazarech a blokování na straně operátorů.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 11:45

Tak můžeme začít odposlouchávat. Každý třetí občan by s tou pakáží naložil nemile (pro ně)

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 09:26

Odposlouchávání hovorů a zjištění, zda nepoužíváš kradenou věc se nedá srovnávat.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 11:44

Já to bral jako zásah do soukromí... Taky se může klidně stát, že se nějakému nepoctivému policistovi zalíbí můj mobil natolik, že řekne, že je kradený, zabaví ho, dá mi nějaký cár papíru a já jsem v háji  Ale doufám, že moc takových "policistů" neexistuje  Asi bych to vyřešil tak, že bych mu fén do ruky nedal, ale IMEI bych mu ukázal...

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 23:42

Policajt si spíš najde nějakou závadu na tvým autě...ty pak navrhneš nižší cenu bez bločku a on má vyděláno K tomu těch 32 tis. brutto nebo kolik je ten průměrnej plat u policie...ty co postávají na silnici mají třeba jenom 25 tis., ale i tak si nemyslím, že by některý měl potřebu riskovat zabavením tvého telefonu (pokud bys byl přesvědčen, že kradený není, asi bys to nenechal jen tak plavat, ne?).

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Wesp  |  08. 09. 2005 14:39

Ty co postavaj na silnici, tak maji 20000 hrubýho jako základ. To je holt taststistika

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  09. 09. 2005 09:31

20 tis. hrubýho jako ZÁKLAD je podle mě docela dost (na Prahu a Brno asi ne, ale jinde ano) vzhledem k náročnosti takové práce.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  01. 09. 2005 13:35

No a to je prave ono - misto aby sla PCR po bazarech a delala kontroly, atd. tak buzeruji mne, cloveka, ktery ma ony mobily legalne nabyty (hehe, tohle krasna Cestina . Dalsi vec, ze to, ze jsem nic neudelal, neznamena, ze se nemusim bat nic rict. I kdyz tenhle primer skripe, neodpustim si ho: taky policajtum nereknu, jakou polohu mam nejradeji jenom proto, ze si policejni gumy lustruji potencionalni zoofily, kteri to dle nich nejradeji delaji zezadu

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Aljosha  |  01. 09. 2005 15:20

Jestli to třeba nebude tím, že jestli máš/nemáš ty mobily legálně nabytý, víš asi jen Ty a pravda stejně může bejt úplně jiná. Celá tahle diskuze mně připadá dost OUT a Tebou uváděný příměry spíš signalizují jinej problém....

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr. Zdeeck  |  01. 09. 2005 18:25Vite, co znamena lingvisticky termin "hyperbola"?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ldx  |  07. 09. 2005 11:28

Nenapsal jsi jednu vetu bez gramaticky chyby, tak radej pomlc o hyperbolach a vrat se na zpatky zakladku

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Eidž Eidž  |  01. 09. 2005 07:44

Když jsem v roce 2003 dostal pokutu v Přerově (u nádraží), tak policista po zkasírování požádal o IMEI telefonu, který viděl na sedadle. Nevěděl jsem, že lze odmítnout. Tuším, že říkal, že to je vlastně pro mé dobro, že když mi pak mobil ukradnou, budu mít u nich v záznamech IMEI a záznam, že jsem jej vlastnil už před krádeží. Takže u mě už mají i IMEI a pokud z toho telefonu budu vyhrožovat bombovým útokem, pojedou na jistotu Smůlou bude, když ten telefon prodám či mi jej fakt ukradnou.
Jelikož jde o odblokovaný telefon, samozřejmě IMEI nesouhlasilo, při odblokování se změnilo. Nicmnéně cca měsíc před kontrolou jsem si jen tak z legrace sehnal softík na změnu IMEI a dal to do "pořádku" s údaji na krabici. Neboť v GO sadě byl prostě i s odblokováním levnější...
A jak budu reagovat příště? Tak jako reaguji při policejních kontrolách na silnicích. Neboť co jiného je kontrola lékarničky (datumy) a pokuta za měsíc prošlý fáč. Argumentovat, že nejde o datum, ale o to použít fáč je marné. Inu, budeme mít vše v termínu použitelnosti, ale jak to použít, to už ne. (Čímž bych souhlasil s tím, kdyby na silnici měli figurínu a požádali o předvedení první pomoci. Neboť to, že to budeme umět, nám jednou zachrání život.)

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 09:29

"...když mi pak mobil ukradnou, budu mít u nich v záznamech IMEI a záznam..."

To je teda kravina. Tohle můžou vymyslet snad jenom policajti.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 10:26

Přesně tak. Já jim taky na nějakou "databázi IMEI" kašlu. Za prvé je to pěkná hovadina k ničemu a za druhé snad mám doma paragon a záruční list od mobilu, kde je toto vše uvedené...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 15:23

Ne každý má doklady k telefonu. Buď ho koupil bez papírů, nebo je vyhodil (na co záruční list, když je už po záruce?).

Fakt nechápu na co evidovat neukradené telefony. Stačí dělat black list. A ten asi policie ani nemá. Pokud je to s tou databází pravda, tak policie má databázi legálně nabytých telefonů. Navíc neaktuální (prodej telefonu asi málokdo hlásí policii:)) Nechápu k čemu je jim to dobré.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Bagr  |  01. 09. 2005 16:05

Pod text o lekarnicce bych se podepsal!!! Bohuzel Take jsem dostal pokutu za mesic prosly fac...respektive lekarnicku. Vesmes je nezajimal obsah, ale stitek s datem plneni...asi si ho priste vytisknu, abych nekupoval kazdy 2 roky ZBYTECNE lekarnicku ( popr. novou napln ) - ale to je trosku offtopic.

Add kontroly: Jsem pro, klidne at si kontroluji. Ale nejak jsem nepochopil tohle: "Vyjasnila se tedy věc kolem registru. Podle všeho neexistuje." - to je pak uplne zbytecna prace...asi stejne jako ty kontroly lekarnicek. Zamereno na blbosti, ale dulezite veci jdou stranou. Blacklisty u VSECH OPu by byly IMHO lepsim resenim problematiky s kradenim mobilu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mr.Slider  |  01. 09. 2005 17:36

Mně dali pokutu za to, že mi v lékárničce chyběly špendlíky Teď se tomu směju, ale tenkrát jsem byl dobře naštvanej. Byla to buzerace na n-tou. S těma mobila to bude asi na stejno. Hlavně, aby se za naše daně nenudili.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 23:46

Další "vtipnou" záležitostí je to, že čtyři z pěti lékárniček (nebo tak nějak ten poměr byl) nesplňují podmínky. Takže to, že dáš několik set korun za lékárničku ještě neznamená, že nedáš dalších pár stovek za pokutu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
stanley  |  01. 09. 2005 08:01

vůbec nechápu co je to za článek.. operátor stejně IMEI od vašeho mobilu má a když bude policie chtít, tak mu dá vaší aktuální polohu a oni si vás seberou. dělat si vlastní databázi by byla fakt kravina.. Když bude mít důvodné podezření, tak vás může prohledat celýho.. jde to tady nějak do kopru.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
3ds  |  01. 09. 2005 08:55

Taky chteli fizlove IMEI, ale nez sem jim ho dal do ruky, tak sem ho vypnul, oni maji pravo si zjistit IMEI, ale nemaji pravo po me zadat PIN, takze pekne ostrouhali.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Já Osobně  |  01. 09. 2005 11:48

A to je nenapadlo podívat se pod baterku?

Já Osobně

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Mira  |  01. 09. 2005 09:09

nebo jsou servisni kody pro zobrazeni IMEI u vsech vyrobcu stejny?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 09:20

Ty toho o mobilech asi ještě moc nevíš, co ? Samozřejmě, že ano. *#06#

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 09:24

Spíš ty policajti o telefonech moc nevěděli.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
loop  |  01. 09. 2005 09:50

co myslíš tím "Samozřejmě, že ano. *#06#"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 09:57

Že kód pro zobrazení IMEI je u všech telefonů stejný. Je to právě to *#06#.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jarda  |  01. 09. 2005 10:03

Asi jsem Tě malinko zmátl. Nějak se mi špatně zařadil můj příspěvěk... Odpovídal jsem Mirovi z 9:09...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
loop  |  01. 09. 2005 10:16

Teď je to jasné. Můj původní dotaz na tebe se taky zařadil jinam.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
lukas26  |  01. 09. 2005 09:55

Já bych jim telefon nedal do ruky ani za nic! A IMEI bych jim neřekl...telefon mám zakoupený z poctivého obchodu a koupil jsem jej za poctivé peníze, ale nemám potřebu někde rozhazovat moje IMEI, na to bych se jim vysral!!! To, že někomu uvidí telefon v autě a ihned chcou IMEI je fakt kravina...to by pak mohli chodit po městě a každý kdo by psal zprávu, telefonoval nebo dělal s telefonem cokoli jiného tak, že by byl spatřen, tak by k němu došli a chtěli IMEI...VŮŮŮBEC!!!!!!!!!!!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Libb  |  01. 09. 2005 10:27

Jasně. A pak se budeš rozčilovat, že Policajti nenasadili zásahovku, až ti ten foun někdo ukradne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
lukas26  |  01. 09. 2005 11:00

ta mi řekni důvod, že kdykoli policajt uvidí v autě telefon, tak ho chce zkontrolovat...to je přece blbost!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
gemi  |  01. 09. 2005 12:02

Typická kategorie "Sobec".

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
lukas26  |  01. 09. 2005 13:10

nejsem žádná kategorie sobec, jen mi to příjde jako moje osobní věc a proč bych jim to měl sdělovat. Tobě by se to líbilo, kdyby za podivných okolností po tobě chtěli IMEI s tím, že si ho dají do databáze a přitom víš, že žádná není a je ještě hodně věcí, které jsou na tomto podivné, tak proč jim to sdělovat. Když si policajti zakrývají svoji služební číslo, když bijou lidi, tak já jim nemám proč ukazovat IMEI mého telefonu...zdá se mi to jako naprostá blbost!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Stimpy  |  05. 09. 2005 20:13

Jo, blbečku. Takový jako Ty pak nejvíc křičí na diskotéce, že to tu mají fízlové okamžitě prohledat a všechny vysléct do naha, protože jim někdo tady ukradl mobil. Typickej ubožáček, co zná jen to Jááááááá., ale jemu když se něco přihodí, tak všichni pomáhejte a rychle. Dyť Vás platím ze svejch daní,že.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
radexonix  |  01. 09. 2005 10:17

Myslím, jak je výše psáno, že záleží na lidech. Svým chováním a kvalitou se policie nijak nelepší a proto naše sympatie k ní se taky nezvýší. Sympatie, rovná se pomáhání. Poskytnutí IMEI bych se nebránil a radost by mně to taky neudělalo.
Zajímavě zní, že ...policista uviděl můj mobil a chtěl ho kontrolovat....Takže mám telefon vždycky schovaný.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Michal  |  01. 09. 2005 13:25

Policejní kontrola emai - pro mě dest sekund ztráta času, to mi nevadí. pokud by výsledkam častějších policejních kontrol emai mobilních telefonů bylo to, že si někdo rozmyslí koupit o půlnoci na nádraží výhodně mobilní telefon bez nabíječky, bude to úspěch. neboť kde není poptávka, není nabídka......Takže osobně děkuji policii za snahu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jan Mikus  |  01. 09. 2005 13:37

>> Jenže jistě i sami policisté uznají, že kdyby se podobným způsobem kontrolovaly například notebooky, bylo by to na pováženou, nad rámec dobrých mravů. Kde je tedy hranice?

Kam byste zaradili komunikator (napr. N9300), nebo PDA s telefonem ?? Je to nekde mezi notebookem a telefonem.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 15:30

Proč by to mělo být nad rámec dobrých mravů? To by mohlo být nad rámec dobrých mravů i když chtějí vidět VIN motoru nebo karoserie.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 15:31

Výrobní číslo mého notebooku klidně ukážu kterémukoliv policistovi. Pokud na to nemá nárok, je něco špatně.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Michal  |  01. 09. 2005 17:35

Souhlas. Je jedno, jestli se jedná o VIN motoru, emai telefonu nebo notebooku. Pokud mi nějaký šmejd ukradne jakoukoliv věc, která je identifikovatelná podle výrobního čísla, budu chtít, aby mi ji policie našla. nejvíc křičí v tomto případě hlupáci, normálnímu člověku to nemůže vadit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
kkovi  |  01. 09. 2005 18:39

Ale obcas se stane, ze ukradnou telefon a zlodej, nebo ten, kdo to od nej koupi ani nevymeni simkartu. A kdyz pak majitel prijde na policii, at ten telefon najdou, tak ho vyhodi. Takze asi tak.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  01. 09. 2005 23:56

Někde je něco špatně...a nebo je toho špatně víc.
1) Nepřepisovatelná IMEI (dle mého není problém, stačí umístit IMEI do ROM paměti a jistě by se ještě našla nějaká opatření, která by zajistila, že ani u drahých telefonů by se nevyplatilo měnit "švába").
2) Spolupráce policie a operátorů. Telefon není dle toho co jsem četl problém lokalizovat (ani po výměně SIM). Tím, že by našli zloděje telefonů by našli často i člověka, který krade i leccos dalšího.

Proč už tady tohle není? Místo toho se řeší takové krávoviny jako zákon proti technopárty. Počet odcizených tefonů je v řádu tisíců (jen na black listu na konkurenčím serveru je jich asi 5 tis.), spíš deseti tisíců, škody obrovské a přitom řešení není zřejmě nijak technicky náročné.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
:-)  |  01. 09. 2005 20:11

Mám mobil po záruce, takže jako první jsem hned po záruce ztrhnul nálepku pod baterkou a po vymačkání známého kodu *#06# se zobrazí můj IMEI - sdělím ho klidně VAM VSEM PRIMO ON-LINE!!!! Takže v současné době můj IMEI je: 00-0000-00-000000-0

Zatím mě policie nekontrolovala ) Ale sám bych jim to klidně ochotně předložil ke kontrole ) čuměli by asi úplně stejně tupě, jak ten mladej frája od kabelovky, kterej mě kdysi (když jsem ještě byl u kabelovky na netu) při instalaci chtěl kontrolovat číslo mých windows, že si ho musí opsat... tak jsem mu řekl beze všeho... no kouknul se na něj a bylo stejné jako teď - opět zveřejním - 00000-000-0000000-00000

Největší prdel byla, když si to fakt začal opisovat ) Jsem měl co dělat, abych nespadnul smíchem pod stůl DDD
--

Škoda, že v IMEI můžou být jenom čísla ) Nějaká dobrá "message v IMEI" pro policistu by byla fakt drsná DDD

Nakonec co - podle zákona si se svým mobilem můžu dělat co chcu a riskuju tím jedině ztrátu záruky a pokud je po záruce, tak neriskuju nic... takže proč bych nemohl mít IMEI samý nuly DDDD Navíc je to velice stylový, když to pak člověk někomu ukazuje A u policejní kontroly to může být úplně perfektní DDD Kdyžtak bych to vysvětlil tím, že mi ředitel Siemensu daroval osobně mobil první v serii, vyrobený přímo v prototypové dílně a proto má nulový IMEI DDDDDDDDDD LOL

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Luboš  |  01. 09. 2005 21:13

Policie zadává IMEI do databáze: je to jinak, je vytvořená databáze kradených věcí, ve kterých jsou mimojiné i IMEI kradených mobilů. Při kontrole se opíše IMEI a odešle se dotaz do databáze. Tá odpoví, zda je mobil kradený, nebo není. Takže nedochází k žádnému zápisu kontrolovaného mobilu do databáze, pouze k dotazu.
Bůh ví co dělají s těma číslama: viz výše a navíc způsob dotazu, ochranu osobních údajů  a ostatní věci kolem, konktroluje úřad na ochranu osobních údajů.
zákon č. 141/1961 Sb. o soudním řízení se týka pouze trestního řádu: není to tak. název je jiný "Trestním řízení soudním (trestní řád)" a upravuje celý proces trestního řízení ze kterého soudní řízení tvoří pouze část.
mobil bych policistům nedal do ruky, jen ukázal: jste povinní uposlechout a v případě nutnosti ho i vydat, jinak následují sankce, nebo i donucovací prostředky,
bůh ví, co dělají s tím papírem: děje se tak pouze díky zastaralosti vybavení policie, když ta není schopna on-line lustrace. ta se provádí až na domovským útvaru

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Luboš  |  01. 09. 2005 21:16

a teď můj překlep:
zákon č. 141/1961 Sb. o soudním řízení se týka pouze trestního řádu: správně byl použitý tento nesprávný výraz: zákon č. 141/1961 Sb. o soudním řízení se týka pouze SOUDNÍHO ŘÍZENÍ

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
vt  |  05. 09. 2005 18:20

Takze pokud to na miste jenom vypisou a na sluzebne pak zjisti, ze je ten mobil opravdu kradeny, tak tomu dotycnymu nejspis poslou dopis, aby se s telefonem dostavil na sluzebnu. A pak jsou 2 moznosti:
Bud to bude dobrak co tam prijde, odevzda mobil (co koupil nejspis nekde v bazaru) a prijde o mobil i o penize
Nebo to bude zlodej pripadne "chytrak" co tam dorazi bez mobilu (koupil jsem ho v bazaru a pak ho zase prodal), nebo s mobilem stejneho typu, ale s jinym "legalnim" IMEI a bude tvrdit, ze si to pri predchozi kontrole blbe opsali.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
*****  |  01. 09. 2005 21:55

Prostě ho hodím do auta a jdu pryč.Myslím,že s právníkem v zádech bych vyhrál soudní spor.
1.Presumpce neviny
2.Švestka musí mít důvodné podezření.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Rada.K  |  02. 09. 2005 00:32

Nějaké to pozezření by se jistě dalo vymyslet

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
*****  |  02. 09. 2005 12:34

Jak říkám,s právníkem v zádech by těžko nějaký důvod hledal.Ono toriž nestačí aby si myslel,že je kradený,ale musí dokázat,že přesně můj typ telefonu(vč.barevného provedení)byl ukraden a já jsem se v okolí toho místa pohyboval.Na švestky si to chce trošku došlápnout,jinak budou kontrolovat kde co.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ddd  |  05. 09. 2005 20:32

Tak tímhle chováním dokonale vzbudíš podezření, že jsi mobilní telefon sám ukradl a milý policista Tě vyzve, aby ses ihned v souladu s §12/1 zák. 283/91Sb.dostavil na oddělení k podání vysvětlení, kde a za jakých okolností jsi k věci přišel. Ty jako správný chytráček odmítneš, proto budeš ihned jménem zákona vyzván, abys následoval policistu k vozidlu s tím, že budeš na oddělení předveden v souladu s §12/8 zák. 283/91Sb. k podání vysvětlení. To samozřejmě chytráček jako ty odmítneš, načež Tě policista vyzve jménem zákona, že bude v souladu s §38 zák. 283/91 proti Tobě použito donucovacích prostředků. Ty, jako správný drsňák opět odmítneš, načež Ti milý policista přetáhne pendrekem přes záda (ber to s nadhledem), dá Ti pouta a pěkně si Tě na oddělení převeze. Tam má 24 hodin k provedení nezbytných úkonů, jako zjištění, zda je věc skutečně v pátrání a dalších, které Ti nebudu popisovat. Pak si dá v klidu kafčo. Ty se mezitím jako správně naštvaný občan (blbeček) budeš vztekat za mřížema v oddělené čekárně a pomalu Ti bude docházet, že ten policajt měl v podstatě pravdu. Vždyť šlo jen o podělaný mobil. Sakra! 

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ddd  |  05. 09. 2005 20:37

To IMEI k podezření bohatě stačí. Pro policii se jedná o jedinečné a nezaměnitelné číslo každého mobilní přístroje. A ty teorie, jak tady někdo IMEI mění jak chce jsou buď hloupá báchorka nebo je v téhle problematice skutečně dost dobrý,ale takových je opravdu málo a myslím, že to nejde u každého přístroje. Dále bych řekl, že nějaké měmnění komplet švábů v telefonu by bylo dražší než celý přístroj a absolutně by se to nikomu nevyplatilo.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
*****  |  01. 09. 2005 22:01

A víte co mě nejvíc straší?Nástup mladé generace podporující socialistické praktiky,protože nejvíc příspěvků,které podporují sledování,odposlouchávání,agresivní jednání policie,různé zásahy do soukromí atd.podporují právě mladí do 30-ti let.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Michal  |  02. 09. 2005 19:45

Je vhodné si všimnout, že debatující, kteří mají největší problémy s policejními kontrolami,se vyznačují zároveň největším počtem hrubek ve svých příspěvcích..I to má svoji vypovídající hodnotu...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
*****  |  03. 09. 2005 08:45

Ono je to tak 50/50,takže nesuď podle gramatiky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Michal  |  04. 09. 2005 14:48

Je to i o stylistice, slovosledu..nemůžu si pomoct...
Ps- trvám na tom, že inteligentní člověk, který nepoužívá kradený mobilní telefon, nemůže mít žádný problém s policejní kontrolou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
*****  |  07. 09. 2005 12:51

Takže si představ,že policie bude kontrolovat kde co a ty různými kontrolami strávíš dvě hodiny času,které bys mohl využít daleko lepším způsobem.
Pokud si myslíš,že inteligence se pozná podle znalosti ČJ,tak to tě docela lituju

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Tomcat  |  04. 09. 2005 16:37

-jakou mám ze zákona povinost se účastnit evidence?

-Policii nemám bránit ,ale proč jí mám pomáhat?

-pokud budu přimucen IMEI dát k dispozici, jako mám šanci vymáhat vymazání tohoto údaje z evidence nebo uhrazení nákladů na nový mobil?
Protože myslím, že IMEI bude zneužit za komerčním účelem (prodán)

-Proč si někdo myslí že ta evidence k něčemu bude?
Dopadne to jako s evidencí jízních kol , každý město má svou takže to k nalezení stejně na 99% nepřispěje. Zvláš pokud mám kolo skoro za 100 papírů.

-Pokud mi někdo šlohne mobil potřebuju nový takhle , krom toho že přijdu o mobil budu muset vynaložit náklady nato abych dostal do databáze, že ten mobil je ukraden takže už není můj?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Michal  |  05. 09. 2005 10:21

Titulek: dotaz

Odebírat reakce:
Proč se zúčastníš diskuse, aniž si ji přečteš?.....
-jakou mám ze zákona povinost se účastnit evidence?
Žádné evidence se neúčastníš, probíhá pouze lustrace v databázi odcizených věcí. Z toho vyplývá, že jakákoliv věc se stává součástí policejní databáze pouze v případě, kdy je někomu zcizena.
-Policii nemám bránit ,ale proč jí mám pomáhat?
Ten dotaz je tak zvláštní, že se na něj skoro nedá odpovědět Jedna rovina je povinnost konat na výzvu policie obecně - povinnost stanovena zákonem. Druhou věcí je morální a společenská stránka - policie je tu od toho, aby pomáhala - a k tomu potřebuje naši spolupráci, tak to vidím já. Se stejnou logikou bych si potom mohl položit dotaz například proč chodit k soudu.
-pokud budu přimucen IMEI dát k dispozici, jako mám šanci vymáhat vymazání tohoto údaje z evidence nebo uhrazení nákladů na nový mobil?
Protože myslím, že IMEI bude zneužit za komerčním účelem (prodán)
Šance na vymazání emai z dotabáze je nulová, protože emai tvého telefonu při běžné kontrole se nikam neeviduje!!!, pouze se porovnává s emai telefonů, nahlášených jako odcizené!!!!
-Proč si někdo myslí že ta evidence k něčemu bude?
Dopadne to jako s evidencí jízních kol , každý město má svou takže to k nalezení stejně na 99% nepřispěje. Zvláš pokud mám kolo skoro za 100 papírů.
Srovnáváš nesrovnatelné. Město se mezi sebou nedokáží domluvit, proto to nefunguje. Policie pracuje celostátně, jinými slovy má např. v Praze stejné údaje jako Brně nebo v Ostravě. A jestliže mi zítra ukradnou mobilní telefon v Praze, tak se tomu filutovi, ketrý mi ho vzal, může lehce stát, že o týden, měsíc, rok později třeba v Olomouci, ho policista vyzve při dopravní kontrole k předložení emai jeho (mého) mobilu a je vymalováno. Tato praxe může pomoci tomu, že přestaneme kupovat od podovných lidí výhodně telefony bez nabíječky - prostě proto, že nebudu mít jistotu, že o něj nepřijdu a nebudu mít ostudu. A kde není poptávka, není nabídka..
-Pokud mi někdo šlohne mobil potřebuju nový takhle , krom toho že přijdu o mobil budu muset vynaložit náklady nato abych dostal do databáze, že ten mobil je ukraden takže už není můj?
No comment. PO sto druhé - taková datbáze neexistuje, viz. sto předchozích příspěvků......uffff.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
ldx  |  07. 09. 2005 11:45

Bez nabíjecky? Tu si muzu koupit na kazdým rohu! (sam jsem si kupoval druhou pro napájení mobilu k datovému kabelu). Melo to být snad bez papíru, ne?
Policie ze nemá centrální evidenci sér. císel ukradených kol? Aha, tak uz vím, proc mi nenasli moje kolo!!!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Wasil  |  24. 10. 2006 21:28

Vážení přátelé, pročítal jsem pozorně diskuzi ohledně policejních kontrol mobilních telefonů a ptám se "o co vám kurňa jde???" Rád svůj mobil poskytnu ke kontrole a to s úsměvem ve tváři, protože vím, že jsem si ho poctivě koupil a mám na to papír. Proč chcete policajtům dělat jen tak z nudy schválnosti, nechápu. Vžijte se do kůže toho chudáka, kterému nějaký idiot ukradl mobil a chtěl bych vidět čtenáře Zdeecka jak by se pak vyjadřoval k těmto kontrolám. Kdo je totiž poctivý, ten se bát policejních kontrol nemusí... inu jak se říká POSTIŽENÁ HUSA NEJVÍC KEJHÁ.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor