Poloviční klávesnice pro PDA, PC a Mac

Firma Matias Corp. představila speciální miniaturní klávesnici pro PDA typu Pilot, kde nezmenšovali velikost kláves, ale jejich počet. Klávesnice existuje ve verzi pro PDA, ale též pro stolní počítače PC a Apple.
Firma Matias Corp. představila speciální miniaturní klávesnici pro PDA typu Pilot, kde nezmenšovali velikost kláves, ale jejich počet. Klávesnice existuje ve verzi pro PDA, ale též pro stolní počítače PC a Apple, podporován je dokonce Linux. Prezentaci bylo možné spatřit na veletrhu Comdex Canada West 2001, který se konal od 13. do 15. března letošního roku.

Technické parametry

název halfkeyboard wearable halfkeyboard
kompatibilita
3Com Palm m100, Series III, V, VII m100, Series III, V, VII
Handspring Visor Visor
IBM PC MS Windows, Linux MS Windows, Linux
Apple Mac OS (USB verze) ne
cena 99 USD 199 USD

Produkt se rozdělil do dvou finálních výrobků. První je určen pro „normální“ použití (halfkeyboard), druhá verze se obléká na ruku (wearable halfkeyboard).

HalfKeyboard

Tato firma myšlenku poprvé prezentovala před více než půlrokem, nyní pokročila z fáze experimentů k finálnímu výrobku. K překvapení mnohých se nevyrábí jen verze pro PDA zařízení, ale rovněž pro stolní počítače.

wearable HalfKeyboard

Živě komentuje: Poloviční klávesnice (nepleťte si to s polovičním operačním systémem) se na Živě.cz již jednou objevila. Tehdy se jednalo o upozornění na zajímavý experiment, dnes je vše uvařeno, upečeno a servíruje se zákazníkům.

HalfKeyboard

Doufám, že se tento jistě zajímavý výrobek dostane do České republiky nejen k experimentům, ale až na pulty prodejen. Pokud se někdo rozhodnete produkty firmy Matias dovážet, dejte prosím vědět.

Váš názor Další článek: Sea War - námořní bitva ve vašem Palmu

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Klávesnice, Zajímavý výrobek, MAC, PDA

Určitě si přečtěte