Polovina mladých poznala partnera přes mobil, každý čtvrtý už byl „vymlčen“

  • Mobily jsou dobrý sluha, ale zlý pán. Seznámí vás i rozejdou přes SMS
  • Dle průzkumu T-Mobilu se přes mobil seznamují hlavně pracující
  • Šest procent dotázaných se přes mobil dokonce i zasnoubilo
Polovina mladých poznala partnera přes mobil, každý čtvrtý už byl „vymlčen“

Seznamování přes internet a mobilní aplikace je stále častější. Je snazší si domluvit schůzku, ale také vztah přes mobil ukončit nebo druhého prostě ignorovat. Šetření prováděl T-Mobile na vzorku 525 respondentů ve věku od 15 do 35 let.

Z průzkumu plyne, že téměř polovina mladých, zejména těch, kteří už budují kariéru a tráví mnoho času v zaměstnání, se v životě už někdy seznámila přes internet. Ve výhodě jsou studující, mají více volného času i příležitostí k poznání partnera v reálném světě.

Průzkum dále ukázal, že při navazování vztahů drtivá většina lidí nejprve poznává svůj protějšek online. Buď si několik týdnů vyměňují zprávy (53 %), nebo si alespoň několikrát napíší a delší dobu se domlouvají na společné schůzce (31 %).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Grafika k průzkumu od T-Mobilu

Pouze 15 procent mladých chce nový objev nejprve osobně poznat a teprve poté si dopisovat. Skoro 70 procent mladých si myslí, že by následný online kontakt měl proběhnout do 24 hodin po první schůzce a podle dvou třetin lidí je jedno, zda kontakt po prvním rande naváže spíše muž nebo žena.

Nejpopulárnější komunikační platformou je Messenger (83 %), který preferují muži, ženy posílají také SMS i volají. WhatsApp je spíše okrajový komunikátor.

Každý čtvrtý už byl někdy „vymlčen“

Necelá třetina mladých lidí dostala přes mobil návrh k vážnému chození, 6 procent mladých dostalo přes mobil žádost o ruku a 13 procent se přes mobil dozvědělo o tom, že čekají potomka. Nevěru přiznalo přes mobil 14 procent lidí, třetina se rozešla.

Více než čtvrtina lidí zažila tzv. ghosting, tedy situaci, kdy jim partner rozchod neoznámil, ale přestal bez vysvětlení reagovat na jejich zprávy i hovory a případně je zablokoval i na sociálních sítích.

Diskuze (3) Další článek: Legenda je zpět. Palm je unikátní mini smartphone, doplněk k hlavnímu telefonu

Témata článku: Mobilní aplikace, T-Mobile, Messenger, SMS, WhatsApp, Průzkum, Sluha, Reálný svět, Volný čas, Mladý člověk, Mobil, Partner, Nový objev, Zlý pán, Dlouhá doba, Sociální síť, Dobrý sluha, Schůzka


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 58

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

Technologický zázrak a prudká facka pro Google. Huawei Watch GT vydrží dva týdny

** Huawei nás na tiskové konferenci zahltil novinkami ** Jednou z nich jsou kruhové chytré hodinky Watch GT ** Mají GPS, vlastní systém a nabité vydrží až 2 týdny.

Filip Kůžel, Jan Láska, Martin Miksa | 38