Ponožky neprat, zbytek na 60 °C. Mobilem vyfotíte haldu prádla a pračka Candy sama nastaví program

Čínská společnost Haier se na konferenci IFA GPC pochlubila, že vyrobila každou pátou aktuálně používanou pračku na světě a odhalila plány pro budoucnost. Kromě strategie nás zaujal způsob, jakým Haier hodlá zapojit smartphone a umělou inteligenci.

Řada simply-Fi praček Candy (značka patří Haieru) už řadu let integruje chytré technologie a v současné fázi je možné pračku plnohodnotně ovládat přes internet prostřednictvím mobilní aplikace simply-Fi App. Novinkou je funkce Snap&Wash pro rozpoznání špinavého prádla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Proces je jednoduchý. Spustíte aplikaci, zvolíte funkci Snap&Wash, vydotíte prádlo a umělá inteligence by měla poznat, jak jej správně vyprat.

Candy říká, že stačí smartphonem vyfotit hromadu prádla a umělá inteligence rozpozná materiál jednotlivých kusů, doporučí, které vložit do pračky a automaticky nastaví vhodný program a maximální teplotu vody tak, aby nedošlo k poškození materiálu. Jako první funkci Snap&Wash získává model 2019 pračky Candy Rapid’ò.

Může něco takového fungovat? Jako technologická zajímavost to rozhodně zní atraktivně, ale o praktické využitelnosti příliš přesvědčený nejsem. Také Yannick Fierling, Haier Europe CEO, mezi řádky přiznává jistou opatrnost: „Je to ukázka technologického pokroku. Funguje, postupně sbíráme data, zdokonalujeme algoritmy a získáváme stále lepší výsledky.“

Funkce Snap&Wash zatím ve veřejné verzi aplikace simply-Fi není, demo vypadá takto:

Diskuze (34) Další článek: Být první za každou cenu se nevyplácí. Galaxy Fold brzdí po srážce s realitou

Témata článku: Aplikace, Umělá inteligence, Gadget, Chytrá domácnost, Chytré věci, Snap & amp, Zbytek, Halda, Inteligence, Internet, Candy, Mobil, Ponožka, Haier, Pračka, Prádlo, IFA GPC, Haieru


Určitě si přečtěte

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

RECENZE: Honor 20 – když politika vtrhne do technologií

**Procesor Kirin 980 stále neztrácí dech, pořád je to špička **Čtečka otisků prstů v rámu telefonu funguje skvěle **Na díru v IPS displeji si prostě musíte zvyknout, schovat moc nejde

Jakub Michlovský | 17