Ponožky neprat, zbytek na 60 °C. Mobilem vyfotíte haldu prádla a pračka Candy sama nastaví program

Čínská společnost Haier se na konferenci IFA GPC pochlubila, že vyrobila každou pátou aktuálně používanou pračku na světě a odhalila plány pro budoucnost. Kromě strategie nás zaujal způsob, jakým Haier hodlá zapojit smartphone a umělou inteligenci.

Řada simply-Fi praček Candy (značka patří Haieru) už řadu let integruje chytré technologie a v současné fázi je možné pračku plnohodnotně ovládat přes internet prostřednictvím mobilní aplikace simply-Fi App. Novinkou je funkce Snap&Wash pro rozpoznání špinavého prádla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Proces je jednoduchý. Spustíte aplikaci, zvolíte funkci Snap&Wash, vydotíte prádlo a umělá inteligence by měla poznat, jak jej správně vyprat.

Candy říká, že stačí smartphonem vyfotit hromadu prádla a umělá inteligence rozpozná materiál jednotlivých kusů, doporučí, které vložit do pračky a automaticky nastaví vhodný program a maximální teplotu vody tak, aby nedošlo k poškození materiálu. Jako první funkci Snap&Wash získává model 2019 pračky Candy Rapid’ò.

Může něco takového fungovat? Jako technologická zajímavost to rozhodně zní atraktivně, ale o praktické využitelnosti příliš přesvědčený nejsem. Také Yannick Fierling, Haier Europe CEO, mezi řádky přiznává jistou opatrnost: „Je to ukázka technologického pokroku. Funguje, postupně sbíráme data, zdokonalujeme algoritmy a získáváme stále lepší výsledky.“

Funkce Snap&Wash zatím ve veřejné verzi aplikace simply-Fi není, demo vypadá takto:

Diskuze (35) Další článek: Být první za každou cenu se nevyplácí. Galaxy Fold brzdí po srážce s realitou

Témata článku: Aplikace, Gadget, Chytrá domácnost, Chytré věci, Umělá inteligence, Halda, Mobil, Ponožka, Snap & amp, Internet, Haier, Inteligence, Can, Haieru, Pračka, IFA GPC, Candy, Prádlo, Zbytek, MOBI


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

** Jedná se o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu ** Starý design kompenzuje výkonným procesorem z iPhonu 11 ** Má sice jeden foťák, ale ostudu rozhodně neudělá

Martin Miksa | 179