Popoběhnout nebo počkat na další? Tahle appka poradí, jestli stihnete příští metro

Kdy odjíždí nejbližší metro? Má smysl ho dobíhat, nebo radši zvolnit a v klidu počkat na další? Přesně tyhle otázky řeší aplikace Metroji, kterou vyvíjí student práv Ondřej Korol. Stáhnout a používat ji můžete zdarma na platformách Android i iOS a od konce loňského roku také na chytrých hodinkách Apple Watch.

Výhodou aplikace je fungování bez potřeby internetu. Používá jízdní řády, které Dopravní podnik hl. m. Prahy sdílí jako open data, a v týdenních intervalech je aktualizuje. Na druhou stranu aplikace nedokáže reagovat na mimořádné události, protože není připojená na systém řízení dopravy.

Název Metroji vznikl kombinací slov „metro“ a „emoji“ – emotikony jsou nedílnou součástí designu, s časovou osou a odpočtem minut dávají najevo, jak reálné je ještě stihnout nejbližší spoj. U každé stanice se totiž liší délka vestibulů i eskalátorů, a tak někde půlminuta od vstupu do placené zóny stačí k pohodlnému dostihnutí spoje, jinde je potřeba minut několik. Aplikaci v červnu 2020 používalo zhruba 14 tisíc lidí, většina na iOS.

Diskuze (17) Další článek: Výhodnější poslech hudby pro dvojice. Spotify láká na tarif Premium Duo

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Design, Apple Watch, Metro, Spoje, Internet


Určitě si přečtěte

Levný Google Pixel 4a je konečně tady. iPhonu SE (2020) roste zdatná konkurence

Levný Google Pixel 4a je konečně tady. iPhonu SE (2020) roste zdatná konkurence

** Google s několikaměsíční prodlevou konečně oznámil Pixel 4a ** Novinka dostala stejný fotoaparát, jaký má výrazně dražší Pixel 4 ** Přímý konkurent iPhonu SE (2020) však bude stát jen 9 tisíc Kč

Martin Chroust | 56

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

RECENZE: Samsung Galaxy M21 má krásný AMOLED, obří baterii a slušnou cenovku

** Samsung Galaxy M21 nabízí zajímavý poměr výkon/cena ** Telefon vsází zejména na AMOLED displej a obří akumulátor ** 6 000 mAh baterie je papírově obrovská, v praxi však výdrž nijak závratně neprodlouží

Martin Chroust | 39