Popstar: staňte se hvězdou (+soutěž)

Asi každý z nás by chtěl v životě okusit, jaké je to být slavným. Jak složitá je ale cesta na vrchol žebříčku, to si uvědomuje jen málo kdo. Okuste javovou hru Popstar. Sedm čtenářů dostane tuto nebo jinou vybranou hru zdarma.
Popstar: staňte se hvězdou (+soutěž)

Tamagotchi na mobilu

Jistě si všichni vzpomenou na obrovský úspěch japonských hraček tamagotchi, které se u nás objevily již před mnoha lety. Bohužel i přes jejich počáteční boom jsou dnes jen zapomenutou minulostí. Zbytečně čekali jeho majitelé novinku, která by přinesla alespoň trochu invence do soužití s elektronickým společníkem. Možná i proto je omrzelo starat se stále o to samé zvířátko na displeji malinkého zařízení. Ale proč zmiňuji právě tuto hru? Jak jsem psal již v úvodu, dnešní recenzovaná hra úplně nezapadá do obrovské škály jiných javových her. Její programátoři se nechali inspirovat právě japonskou hrou nazvanou tamagotchi. A že se jim to povedlo!

Jmenuji se Madonna

Celá hra je koncipována jako algoritmus akcí, které z vás dělají hvězdu první velikosti. Pokud najdete ten nejlepší z mnoha možných, můžete se zapsat do síně slávy, kterou provozuje sám výrobce hry. Při prvním spuštění se vás hra optá, zda jste muž, nebo žena. V podstatě je jedno, co si zvolíte za pohlaví. Zadáte své budoucí umělecké jméno, vyberete si účes a od této chvíle vám již nikdo nebrání hnát se přímo za slávou.

  

Na celý rok

Mnoho z vás si nyní myslí, že tuto hru bude mít tak řečeno „sfouklou“ během pár večerů. Budu vás muset ale vyvést z omylu, jelikož dostat se až na vrchol slávy není až tak jednoduché. Musíte se starat nejen o sebe, ale také o výbavu kapely. Možností vaší originality je mnoho a vaše konto se nafukuje přímo úměrně vašim úspěchům. Trefit se do gusta posluchačů je obtížné a stejně jako většina hvězd nebudete mít cestu na vrchol nijak jednoduchou. Kromě dokupovaní nástrojů pro svou kapelu a zdokonalování sama sebe vyžaduje váš zástupce i odpočinek. Tato hra představuje opravdovou originalitu a strávíte u ní mnohem více času, než si myslíte.

  

Jedeme na turné

Jelikož budování vaší image něco stojí, musíte si na sebe také vydělávat. K tomu vám poslouží možnost uspořádání koncertního turné, na kterém můžete tolik potřebné peníze získat. Pokud se tak rozhodnete, autobus na vás čeká pod položkou „tour“. Časem se vám poštěstí a přijdou se sponzorským darem i vaši rodiče. Budete-li alespoň trochu medializovanou osobou potěší vás i nemalé příspěvky od vašeho funklubu. Za takto vydělané peníze můžete pod položkou „shop“ nakoupit nové instrumenty do kapely nebo si nechat vylepšit make-up či osobní styl.

  

Udržet se v hledáčku bystrých fotografů v sobě skrývá i mnoho času na hodinách zpěvu či tance. Tyto služby vám nabídne položka „rehearse“ a důležité informace o své osobě naleznete ve svém statusu, tedy pod položkou „stats“. Hra myslí i na časovou linii platící v každém životě, proto stejně jako my všichni nebudete na věky mladí. Svou kariéru startujete dnem dosažení své plnoletosti a čas plyne opravdu neúprosně. Musíte se tedy prosadit co nejdříve a pak se jen snažit budovat pevné kořeny v hudebním showbyznysu.

One Touch

Vše co vám stačí k ovládání vaší popstar jsou základní prvky ovládání telefonu. Potřebujete totiž jen potvrzovací tlačítko a směr nahoru a dolu pro listování v nabídce. Jak jednoduché, že? Pokud tedy vlastníte mobilní telefon osazený joystickem, nebudete muset ve většině případů svůj palec přemisťovat na jiné klávesy. Pohyb v menu je velice intuitivní, po chvilce cviku se v něm budete pohybovat jak ve vlastním bytě. Celá nabídka je graficky příjemně vyvedena, hra ale neobsahuje kromě uvítacího loga žádné animace. Veškerá komunikace s vámi probíhá pouze pomocí statických obrázků, v této hře to však nemůžeme považovat za nijak velký nedostatek.

 

Konečně změna

Hra popstar přinesla do odvětví javových her velmi příjemnou inovaci. Její výhra v soutěži Nokia Mobile Challange jasně dokazuje její originalitu a zajišťuje jí viditelné místo mezi nepřeberným množstvím nových her. Svou hratelností předčí i mnohé povedené akční hry oplývající skvělou grafikou. Celou dobu jste informováni o tom, jak si vedete pomocí krátkých a výstižných hlášek a svůj stav si můžete kdykoli zkontrolovat.


Ve zkratce

Název hry: Popstar
Výrobce: www.killoo.com
Hodnocení: 95 %
Cena: 75 Kč (www.m-game.cz)

Určeno pro mobilní telefony: Nokia 3100, 3200, 3300, 3410, 3510i, 3650, 5100, 6100, 6220, 6310i, 6610, 6800, 7210, 7250(i), 7650, 8910i, Siemens M50, C55, Sharp GX10(i)

Soutěž o javové hry

Společně se serverem m-game.cz jsme připravili soutěž o sedm kupónů pro stažení hry zdarma. Může to být Popstar anebo libovolná jiná javová hra z nabídky serveru m-game.cz.

Stačí odpovědět na dvě velice jednoduché otázky

Diskuze (2) Další článek: Rychlý mobilní internet: kdo bude první?

Témata článku: Software pro mobily, Nokia 3100, Showbyznys, Soutěž, Tamagotchi


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

RECENZE: Xiaomi Mi 8 Lite — zaděláno na vánoční bestseller

** Xiaomi Mi 8 Lite má velmi dobrý poměr ceny a výkonu ** Zadní strana s gradientem není všechno a dnes ji skoro každý ** Vlastnosti často dražších modelů vyvažují zbytečné kroky vedle

Jakub Vrbacký | 20

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 75

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

Vybrali jsme 12 povedených tabletů, které udělají radost pod stromečkem

** Jak se zorientovat v široké nabídce tabletů a proč tablet vůbec chtít? ** Vybíráme 12 nejlepších modelů napříč cenovým spektrem ** Cena použitelných modelů začíná na dvou tisících korun

Jan Láska | 92

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

RECENZE: Samsung Galaxy J6 je základ pro nenáročné. Vyčnívá jen AMOLED

** Otestovali jsme nový model spadající do nejnižší řady Galaxy J ** Část funkcí si bere od Galaxy A6, kovové tělo však nahradil kvalitní plast ** I tak se ale novinka prodává za 6 500 Kč. Není to trochu moc?

Martin Chroust | 5