Poradna: užitečné rady pro telefony Nokia

Chcete od svého mobilu víc? Něco nefunguje, zdá se vám chování telefonu chybné? Nemůžete v nabídce najít požadovanou funkci? Odpovědi na své zvídavé otázky najdete mezi stovkami rad, tipů a triků k telefonům této značky. A když ne, můžete se sami zeptat odborníků.
Poradna: užitečné rady pro telefony Nokia

Netrapte se se svým mobilem. Potřebujete-li poradit, můžete se s důvěrou obrátit na naší novou poradnu, kde na vás čekají stovky odpovědí na různorodé otázky. Pro majitele mobilních telefonů značky Nokia jsme dnes připravili výběr těch nejčastějších:

Jak zjistit verzi firmwaru telefonu Nokia

Verzi firmwaru zjistíte tak, že klávesnicí napíšete servisní kód *#0000#

Nokia 6230i: jaké je nejlepší ICQ?

Pro Nokii 6230i je podle zkušeností uživatelů nejlepší program Jimm. Dá se stáhnout i přes wap přímo do telefonu, v takovém případě použijte adresu http://www.jimm.org/download/.

Nokia N70: kryt vrže, co s tím?

Pokud u Nokie N70 vrže zadní kryt fotoaparátu, jedinou možností, jak se zbavit tohoto problému, je kryt z telefonu sejmout. Podkládání papírky nebo jiné zásahy většinou k odstranění vrzání nevedou. Odstraněný kryt již ale na telefon nenasadíte tak, aby pružil. Přesvědčit se můžete v tomto článku.

Čím přehrát na PC video ve formátu 3GP?

Video formátu 3GP lze přehrát např. pomocí přehrávačů QuickTime, Real One Player. Můžete použít také Nokia Multimedia Player, který je součástí balíku PC Suite.

Jak změnit uvítací obrazovku na telefonech Nokia

Uvítací i ukončovací obrazovku na telefonech Nokia – podané ruce – lze změnit. Použijte k tomu například program Oxygen Phone Manager II.

Lze nahrát do Nokie 2600 jiné melodie?

Jelikož tento model nemá ani konektor pro datový kabel, příp. IrDA či bluetooth a nepodporuje ani wap, je možné využít SmartMessaging, přes který si zašlete ale pouze jen monofonní melodie.

Jak zformátovat symbianový smartphone Nokia?

Formátování může pomoci v případech, kdy se smartphone odmítá zapnout (kdy nepomůže tvrdý reset). Podržte následující tři tlačítka: zelené sluchátko, hvězdičku a klávesu 3. Telefon zapněte za současného držení těchto tří tlačítek a vydržte, dokud nezazní startovací zvuk a neobjeví se animace podaných rukou. Tento tip nemusí být funkční na všech telefonech.

Co je to Smart Messaging?

Smart Messaging je standard na posílání černobílých log, obrázků a vyzváněcích melodií přes textové zprávy. Podporují jej pouze telefony značky Nokia. Více se o Smart Messagingu můžete dočíst v tomto článku.

Nokia: náhlé rozsvícení displeje

U telefonů Nokia se rozsvítí displej, pokud ubude dílek na stupnici zobrazující stav baterie.

Nokia: připojení normálních sluchátek

Pokud máte mobil Nokia s podporou MP3 a nechcete používat dodaná sluchátka pro konektor Pop-Port, zakupte si redukci AD-15 na klasický 3,5 jack. Redukci můžete zakoupit např. v tomto obchodě.

Nebojte se zeptat

Nenašli jste odpověď na svoji otázku? Navštivte naši poradnu, ve které je připravena sekce věnovaná čistě mobilním telefonům značky Nokia, kde najdete více než tři sta zodpovězených otázek. Mezi nejčastěji vyhledávané otázky dále patří:

Pokud vaše otázka nebyla ještě zodpovězena, můžete ji položit prostřednictvím jednoduchého formuláře. Odpověď bude doplněna obvykle za několik hodin. Chcete-li být užiteční, můžete na otázky také odpovídat. A než poradnu navštívíte, můžete si o jejím fungování něco přečíst.

Váš názor Další článek: Lenovo: když mobil, tak se čtyřmi megapixely

Témata článku: Nokia, Telefony, Nokia 6230i, Nokia N70, Nokia N70 Music Edition, Telefon, Servisní kód

Určitě si přečtěte