Posílání SMS z internetu do Oskara – kdo přežil?

Oskar jako jediný nabízí posílání SMS zpráv z internetu do své sítě zdarma. Toho využívají mnohé programy, které vám zasílání textovek usnadní. Jak si však poradily s nedávnou změnou na Oskarově SMS bráně?
Posílání SMS z internetu do Oskara – kdo přežil?
Kromě generování kódu minulý týden nepřichystal u své SMS brány pro své zákazníky a potažmo všechny návštěvníky Oskar nic nového. Přesto tato změna posíláním SMS po internetu otřásla, především mezi programy, které jsou určené právě pro posílání textovek. Které přežily. Přichází test tuctu nejznámějších.

Kubík SMS DreamCom 5.3

Začněme tím nejrozšířenějším. Kubík SMS DreamCom dostál povinnosti české textovací jedničky a s inovací Oskara si poradil bez problémů. Zvládne odeslat pět zpráv najednou, pouze si vyžádá kód, který si „vykousne“ z Oskarových stránek. V případě, že je zpráva delší, budete vyzvání k zadání kódu znovu. Do dvacetidílného románu tak musíte investovat čtyři opisy čísla.

Klepněte pro větší obrázek 

:-)Mojelogo SMS Toolbar 4.0

Pokud dříve soupeřil Kubík SMS DreamCom s Gatekeeperem, tak mu teď pro změnu šlape na paty čím dál populárnější :-)Mojelogo SMS Toolbar. Pohodlné posílání zpráv přímo z prohlížeče rovněž na novou bránu zareagovalo, takže stejně jako u svého hlavního rivala odesílá zprávy po opsání vygenerovaného kódu, který se ukáže v malém pop-upu. Ocení to však pouze uživatele Microsoft Internet Exploreru, škoda.

 Klepněte pro větší obrázek

SMS Gatekeeper 2.1.3

První trojici nejznámějších uzavírá právě bývalá dvojka a snad kdysi i jednička, SMS Gatekeeper. A ani v tomto případě se nedočkáme nefunkčního programu. Ale ouha, zprávu už od 27. října 2004 pošleme pouze za peníze. SMS Gatekeeper se tak stává zcela regulérní prodlouženou rukou služby Mobilem.cz a umožňuje posílat zprávy do všech sítí jen a jen za peníze. Tímto také zmizel po třech letech z počítače autora článku.

Klepněte pro větší obrázek 

Eurotel SMS 1.9

A teď k těm méně rozšířeným. Eurotel SMS sice zrovna podle názvu nevypadá na program, který by si měl s Oskarem rozumět, ale opak je pravdou. Tedy vlastně opak byl pravdou. V současné době totiž odesílání na Oskarovu bránu nefunguje.

Klepněte pro větší obrázek 

Oživeno: autor programu již zveřejnil novou verzi, která odesílání zpráv na Oskara umožňuje. Ke stažení zde.

DreamCom SE 1.06

To kompaktní DreamCom SE pracuje bez problémů. Navíc nabízí maximálně jednoduchý a přitom pohledný interface. Jen je opět potřeba přetrpět vkládání vygenerovaného kódu. DreamCom SE je jako dělaný na jednoduché posílání textovek.

Klepněte pro větší obrázek 

Short message service 1.11

Naopak k těm, které změna Oskarovy brány zastihla nepřipravené, patří Short message service. Program navíc není ani příliš pohledný, ani pohodlně ovladatelný, takže ve spojení s jeho nefunkčností nelze oznámkovat jinak, než neuspokojivě.

 Klepněte pro větší obrázek

WinSMScz 0.41

O něco lépe je na tom WinSMScz. Autor programu sice v současné verzi problém s novou bránou prozatím nevyřešil, alespoň však uživatele na dočasné vyřazení Oskara upozorňuje. Jak přímo v prostředí programu, tak na svých webových stránkách.

Klepněte pro větší obrázek 

SMS Posílač 1.1.3

SMS Posílač drží mezi tuctem testovaných programů jedinečný primát. Nepožaduje při odeslání textové zprávy do sítě Oskara opsání kódu. A není to tím, že by zpráva nešla poslat. SMS Posílač jednoduše posílá zprávy, aniž by vygenerovaný kód požadoval. Bohužel pro většinu zájemců o bezplatné textování po internetu je SMS Posílač shareware. Pokud si teď někdo říká, že nějaký banner nebo hlášku přetrpí, pak ať si vybaví notnou dávkou trpělivosti. Hláška skutečně přichází, ovšem každých pár minut. Znovu a znovu. Po chvíli se tak ze zázračného programu stává deptací nástroj. Pro ty, kteří jsou si ale ochotni zaplatit, je to jasná volba.

Klepněte pro větší obrázek

Sali Smskovač

K těm přehlednějším a pohodlnějším prográmkům na posílání SMS patří právě Sali Smskovač. Bohužel i on je jedním z těch, kteří na změnu brány nijak nezareagovali. Program se mi dokonce zamlouval natolik, že jsem kontaktoval autora programu s prosbou, zda by se stávající situací nechtěl něco provést. Odpověď ani po třech dnech nepřišla. V případě odeslání textovky tak na vás bude čekat jen oznámení o chybném skriptu na stránce.

Klepněte pro větší obrázek

OskarSMS 1.01

Stejně tak je mimo provoz i OskarSMS. U něj je tato situace o to více tristní, že posílá textové zprávy výhradně do sítě nejmladšího mobilního operátora. Tím se stává zcela neužitečný. Přesto na stránkách autora můžeme najít vzkaz oznamující, že se do konce října podaří program opět zprovoznit. Čas již tedy prakticky vypršel.

Oživeno: Od autora programu jsme dostali zprávu, že OskarSMS je již funkční.

Klepněte pro větší obrázek 

SMS Square Pro 5.0

Pomalu spějeme do finále SMS sondy do hloubi internetového textování. K vůbec nejpovedenějším programům na posílání zpráv patří SMS Square Pro, na kterém si tvůrcové dali očividně záležet. S funkčností už to ale tak dokonalé není. Ani SMS Square Pro textovou zprávu do sítě Oskara neprotáhne. Alespoň tak ve spodní liště můžeme najít stručnou poznámku, že služba je dočasně mimo provoz. Snad se tedy dočkáme nápravy. Program SMS Square Pro by si ji bezpochyby zasloužil.

 Klepněte pro větší obrázek

Lišta Mobilem.cz

Nakonec zbývá spíše formálně doplnit několik málo slov k programu Lišta Mobilem.cz, která je vlastně obdobou utility :-)Mojelogo SMS Toolbar. Stejně jako Gatekeeper je ale zcela závislá na systému Mobilem.cz, takže si zadarmo nepošlete nikam nic. Lze tak alespoň konstatovat, že po odečtu financí se zpráva Oskarovi pošle.

Klepněte pro větší obrázek

Střídavě oblačno

Kdybychom chtěli nějakým způsobem charakterizovat klima současné české scény programů na posílání textovek, mohli bychom říci, že převažuje střídavě oblačno. Z tuctu testovaných funguje bez problémů pouze šestice programů, z toho dva jsou zcela zpoplatněné a jeden upozorňuje na registraci takovým způsobem, že si jí lze nevšímat jen velmi těžko. Absolutorium si tak zaslouží snad jen dvojice programů DreamCom a :-)Mojelogo, které je ale pouze pro MSIE. Výsledný dojem? Spíše negativní. Je ale potřeba uznat, že řada z programů není nástrojem na vydělávání peněz. Řada autorů tvoří své programy pro zábavu a navíc se dá čekat, že někteří ze spáčů dojdou v nejbližší době nápravy. Pokud budou chtít.

(A na závěr jedna stránka, která by se vám mohla líbit: oskar.1984.cz)

Diskuze (36) Další článek: Motorola TX770: proslulá žehlička (retrotest)

Témata článku: Operátoři, Vodafone, SMS, Internet, Oskar, Posílání, Short message service


Určitě si přečtěte

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34