Posílejte peníze hned a na pár kliknutí. Nová verze iOS přináší Apple Pay Cash

Apple uvolnil iOS 11.2 a my jsme ji hned nainstalovali iPhonu X. Kromě drobných oprav jsme se dočkali uvedení nové funkce Apple Pay Cash, která umožní přímé posílání peněz mezi uživateli. Zatím je vyhrazená pouze pro USA, ale časem bychom se jí mohli dočkat také u nás, takže si ji pojďme představit.

Představte si, že jdete s kolegy na oběd, ale zapomenete si peníze. S pomocí Apple Pay Cash můžete dlužnou částku snadno poslat kolegovi a ten v restauraci zaplatí za vás. K odeslání peněz použijete přímo vestavěnou aplikaci Zprávy, případně pomůže Siri.

Při skupinových výletech ostatním pošlete informaci o částce, kterou vám mají poslat. Ti žádost přijmou a zaplatí. Peníze se vám uloží přímo k účtu Apple Pay Cash, odkud je můžete posílat dál, použít pro placení skrze Apple Pay nebo převést na klasický bankovní účet. Posílat lze částky od jednoho až po 3000 dolarů, Apple má limity popsané na webu.

Musíte mít zapnuté dvoufaktorové ověření u Apple ID a mít zařízení aktualizované na iOS 11.2 (a novější do budoucnosti). V Peněžence musíte mít spárovanou platební kartu a především nacházet se v zemi, kde Apple službu Pay Cash podporuje.

Témata článku: Apple, Apple Pay, Platba mobilem, iOS, USA, Peníze, Vestavěná aplikace, Pár kliknutí, Dlužná částka, Banka, Cash, Přímé posílání, Částka, Zprávy, Apple id, Dolar, Nová funkce, Kliknutí, Nová verze, Platební karta, Drobná oprava

Určitě si přečtěte