Posílejte SMS z mobilu zdarma: kauza pokračuje

Včera večer mi přišel do e-mailové schránky zajímavý dopis autora „podivné“ služby SMS Zdarma, ve kterém vysvětluje, co s touto službou zamýšlel. Zveřejňujeme jej v plném znění, je to opravdu zajímavé čtení.
Posílejte SMS z mobilu zdarma: kauza pokračuje
Včera večer mi přišel do e-mailové schránky zajímavý dopis autora „podivné“ služby SMS Zdarma, ve kterém vysvětluje, co s touto službou zamýšlel. Zveřejňujeme jej v plném znění, je to opravdu zajímavé čtení.

Znění celého dopisu bez jakékoliv úpravy smyslu či chyb a také bez jakéhokoliv komentáře:

Vážená redakce Mobil serveru a Mobilmánie

Chtěl bych uvést na pravou míru, to, co se děje okolo stránky www.sweb.cz/sms.zdarma.

Tak v první ředě nebylo záměrem nikoho o kredit připravovat či někomu lhát. Ne Chtěli jsme udělat něco, jako byly stránky Bazmeku (čtvrtého operátora v ČR). Čili jednalo si spíše o vtip či zábavu.

Podle toho jsme také tvořili stránky. Udělali jsme v nich schválně gramatické chyby, tu zkušenostech uživatelů je schválně jedno jméno 2x a nehledě na to, že by se nám uživatelé asi nezpovídali. Také na stránce „aktuality“ jsou uvedeny nesmyslné informace. A když se na to podíváte se zdravým rozumem, pak se jedná o naprostou hloupost. Posílat SMSky zdarma z mobilu, a v ČR, to asi ne.

Stránka byla určena jen našemu okolí a pár lidem na X-Chatu, bohužel si to někdo vybavil jinak. No, přece nejsou lidé tak hloupí a neuvidí, že se jedná o vtip. Vždy hned na stránce „objednat“ je nahoře napsáno, napište číslo kupónu. No to je přece samo o sobě naprosto nemyslitelné. Všude na stránce je zdarma, zdarma a najednou plate. A samotná objednávka je také docela nesmyslná, nemyslíte. Mysleli jsme, že lidé, tedy naši přátelé, budou zadávat informace jako:

 • kupón – promiňte, ale jsem tak chudí, nešlo by to nějak zařídit
 • jméno – myslíte jako moje, ano? Pak je to JOSEF
 • mobil – nevím jestli myslíte typ nebo číslo
 • věk – 88 let – už se těším na důchod
 • pohlaví – ufo
Prostě zábavně vyplnit tento formulář. A tak to také první týden od 10.6.2001 fungovalo. Pak ale se tahle stránka stala nějak populární a lidí to prostě nepochopili. Ale i u Bazmeku máte napsané podobné nesmysli: 128 místný dob. kupón, tarify Slyším tě blbě a podobě. Tak jsme to tomu zpočátku smáli a pokud někdo poslal správné dob. číslo, nebo špatné, pak nám to bylo jedno. Mysleli jsme, že si ho vymyslel. Stejně jsme neměli šanci toto zkontrolovat, protože nikdo z nás Oskara nemá (bohužel). Ale pak přicházeli dopisy, že lidé poslali dob. kupón a nic jim nepřišlo. Konkrétně se jedná o 5-7 lidí. Bylo nám to divně a tak jsme zkontrolovali nastavení pošty na seznamu. A nastal problém. z ničeho nic, se ve filtrech objevil jeden, co posílal kopii neznámo kam. Nějaká směs písmen a čísel. A odtud to putovalo možná i někam pryč, asi SMSkou dotyčnému na mobil. A pokus o komunikaci selhal. Toto jsme objevili dnes ráno (19.6.2001) a dotyčný se opravdu činil. Za pondělí 18.6.2001 přibilo tolik nových přístupů, že jsme se až divili, kde se o nás dozvěděli. A pak jsme se koukali na články + diskuse a reakce na ně u vás na www.mobil.cz a www.mobilmania.cz No to bylo něco, co nikdo z nás nečekal a ani nechtěl. Ihned jsme stránku smazali a na úvodní dali odkazy na vás, aby si lidé přečetli, co se děje. A docela nás překvapila ta informace s tím, že jste tak poslali kredit a pak byl kupón prázdný. Možná, že kdybychom měli častější přístup k internetu, mohli jsme tomuto neštěstí předejít dříve. Moc nás mrzí, kam to až došlo a všem se hluboce omlouváme, nebylo to myšleno úmyslně. A nebýt toho člověka, kdo tam přidal ten filtr, nedošlo by k té ztrátě 400 kupónu. My jsme ani jeden z nich rozhodně nepoužili. Ještě jednou se tedy omlouváme.

Pokud můžete, umístěte prosím tento dopis za vaše články, aby lidé věděli celou pravdu.

Pokud chcete vědět, s kým jste měli tu čest a kdo jsou lidé s části stránky „zkušenosti“ pak jsou to:

 • Jarda Dufek (Nokia, 18 let) - tvůrce tohoto nápadu
 • Lenka Mocová (Nokia, 21 – 26 let) - grafika a tlačítka
 • Honza Malý (Ericsson, 16 let) - přítel z X-Chatu
 • Miloš Carvan (Alcatel, 15 let) – udělal odesílací formulář
 • Radek Král (Nokia, 22 let) – gramatické chyby a texty
 • Lukáš Rukavica (Alcatel, 18 let) – umístění a aktualizace stránky
 • Jana Nováková (Nokia, 32 let) – kamarádka z X-Chatu
 • Radek Polák (Nokia, 24 let) – Fanda do Nokií
 • Michal Malý (Ericsson, 17 let) – další pomocná ruka
Takže teď víte všechno. Víme, že český národ je docela vynalézavý a stejně, jako například vznikali mutace a napodobeniny viru I LOVE YOU, tak se asi najdou i lidé, co náš nápad okopírují, ale váš kredit vám vezmou. Proto si prosím důkladně danou firmu či stránku prověřte a pokud budou chtít dobíjecí kupón, pak by jsme vám doporučovali – nic jim nedávejte. A nevěřte všemu, co vám kdo o mobilech napovídá, třeba jako jsou detektory policejních radar na Nokiích. Jinak budeme rádi za jakoukoliv připomínku poslanou na naší adresu: sms.zdarma@seznam.cz (a prosím, kredit neposílejte). Jinak teď nás čeká jiná práce, prokousat se těma zhruba 1 000 maily.

SMS ZD@RM@

Původní článek, v němž celou službu popisujeme, jsme otiskli včera.

Témata článku: Ostatní, SMS, Zdarma, Pomocná ruka, Mobil

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

Darujte mobilní aplikaci. Máme pro vás 11 prověřených tipů pro Android

** Darujte aplikaci. Nemusíte nikam chodit, je to užitečné a na vždycky ** Aplikací je nepřeberné množství, třeba pomohou naše tipy ** Na iPhonu je darování jednoduchý proces, na Androidu je to složitější

11.  12.  2017 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 8

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 13

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9