Posílejte SMS z mobilu zdarma: kauza pokračuje

Včera večer mi přišel do e-mailové schránky zajímavý dopis autora „podivné“ služby SMS Zdarma, ve kterém vysvětluje, co s touto službou zamýšlel. Zveřejňujeme jej v plném znění, je to opravdu zajímavé čtení.
Posílejte SMS z mobilu zdarma: kauza pokračuje
Včera večer mi přišel do e-mailové schránky zajímavý dopis autora „podivné“ služby SMS Zdarma, ve kterém vysvětluje, co s touto službou zamýšlel. Zveřejňujeme jej v plném znění, je to opravdu zajímavé čtení.

Znění celého dopisu bez jakékoliv úpravy smyslu či chyb a také bez jakéhokoliv komentáře:

Vážená redakce Mobil serveru a Mobilmánie

Chtěl bych uvést na pravou míru, to, co se děje okolo stránky www.sweb.cz/sms.zdarma.

Tak v první ředě nebylo záměrem nikoho o kredit připravovat či někomu lhát. Ne Chtěli jsme udělat něco, jako byly stránky Bazmeku (čtvrtého operátora v ČR). Čili jednalo si spíše o vtip či zábavu.

Podle toho jsme také tvořili stránky. Udělali jsme v nich schválně gramatické chyby, tu zkušenostech uživatelů je schválně jedno jméno 2x a nehledě na to, že by se nám uživatelé asi nezpovídali. Také na stránce „aktuality“ jsou uvedeny nesmyslné informace. A když se na to podíváte se zdravým rozumem, pak se jedná o naprostou hloupost. Posílat SMSky zdarma z mobilu, a v ČR, to asi ne.

Stránka byla určena jen našemu okolí a pár lidem na X-Chatu, bohužel si to někdo vybavil jinak. No, přece nejsou lidé tak hloupí a neuvidí, že se jedná o vtip. Vždy hned na stránce „objednat“ je nahoře napsáno, napište číslo kupónu. No to je přece samo o sobě naprosto nemyslitelné. Všude na stránce je zdarma, zdarma a najednou plate. A samotná objednávka je také docela nesmyslná, nemyslíte. Mysleli jsme, že lidé, tedy naši přátelé, budou zadávat informace jako:

 • kupón – promiňte, ale jsem tak chudí, nešlo by to nějak zařídit
 • jméno – myslíte jako moje, ano? Pak je to JOSEF
 • mobil – nevím jestli myslíte typ nebo číslo
 • věk – 88 let – už se těším na důchod
 • pohlaví – ufo
Prostě zábavně vyplnit tento formulář. A tak to také první týden od 10.6.2001 fungovalo. Pak ale se tahle stránka stala nějak populární a lidí to prostě nepochopili. Ale i u Bazmeku máte napsané podobné nesmysli: 128 místný dob. kupón, tarify Slyším tě blbě a podobě. Tak jsme to tomu zpočátku smáli a pokud někdo poslal správné dob. číslo, nebo špatné, pak nám to bylo jedno. Mysleli jsme, že si ho vymyslel. Stejně jsme neměli šanci toto zkontrolovat, protože nikdo z nás Oskara nemá (bohužel). Ale pak přicházeli dopisy, že lidé poslali dob. kupón a nic jim nepřišlo. Konkrétně se jedná o 5-7 lidí. Bylo nám to divně a tak jsme zkontrolovali nastavení pošty na seznamu. A nastal problém. z ničeho nic, se ve filtrech objevil jeden, co posílal kopii neznámo kam. Nějaká směs písmen a čísel. A odtud to putovalo možná i někam pryč, asi SMSkou dotyčnému na mobil. A pokus o komunikaci selhal. Toto jsme objevili dnes ráno (19.6.2001) a dotyčný se opravdu činil. Za pondělí 18.6.2001 přibilo tolik nových přístupů, že jsme se až divili, kde se o nás dozvěděli. A pak jsme se koukali na články + diskuse a reakce na ně u vás na www.mobil.cz a www.mobilmania.cz No to bylo něco, co nikdo z nás nečekal a ani nechtěl. Ihned jsme stránku smazali a na úvodní dali odkazy na vás, aby si lidé přečetli, co se děje. A docela nás překvapila ta informace s tím, že jste tak poslali kredit a pak byl kupón prázdný. Možná, že kdybychom měli častější přístup k internetu, mohli jsme tomuto neštěstí předejít dříve. Moc nás mrzí, kam to až došlo a všem se hluboce omlouváme, nebylo to myšleno úmyslně. A nebýt toho člověka, kdo tam přidal ten filtr, nedošlo by k té ztrátě 400 kupónu. My jsme ani jeden z nich rozhodně nepoužili. Ještě jednou se tedy omlouváme.

Pokud můžete, umístěte prosím tento dopis za vaše články, aby lidé věděli celou pravdu.

Pokud chcete vědět, s kým jste měli tu čest a kdo jsou lidé s části stránky „zkušenosti“ pak jsou to:

 • Jarda Dufek (Nokia, 18 let) - tvůrce tohoto nápadu
 • Lenka Mocová (Nokia, 21 – 26 let) - grafika a tlačítka
 • Honza Malý (Ericsson, 16 let) - přítel z X-Chatu
 • Miloš Carvan (Alcatel, 15 let) – udělal odesílací formulář
 • Radek Král (Nokia, 22 let) – gramatické chyby a texty
 • Lukáš Rukavica (Alcatel, 18 let) – umístění a aktualizace stránky
 • Jana Nováková (Nokia, 32 let) – kamarádka z X-Chatu
 • Radek Polák (Nokia, 24 let) – Fanda do Nokií
 • Michal Malý (Ericsson, 17 let) – další pomocná ruka
Takže teď víte všechno. Víme, že český národ je docela vynalézavý a stejně, jako například vznikali mutace a napodobeniny viru I LOVE YOU, tak se asi najdou i lidé, co náš nápad okopírují, ale váš kredit vám vezmou. Proto si prosím důkladně danou firmu či stránku prověřte a pokud budou chtít dobíjecí kupón, pak by jsme vám doporučovali – nic jim nedávejte. A nevěřte všemu, co vám kdo o mobilech napovídá, třeba jako jsou detektory policejních radar na Nokiích. Jinak budeme rádi za jakoukoliv připomínku poslanou na naší adresu: sms.zdarma@seznam.cz (a prosím, kredit neposílejte). Jinak teď nás čeká jiná práce, prokousat se těma zhruba 1 000 maily.

SMS ZD@RM@

Původní článek, v němž celou službu popisujeme, jsme otiskli včera.

Témata článku: Ostatní, SMS, Zdarma

85 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Stanley O'Neill 7. 6. 2004 20:15:44
  to je zase o necem jinym ... voni by to asni nemuseli vyhrat ... je vcelku...
 • vlada 24. 7. 2001 18:01:11
  Předně mi vysvětlete jak někdo může uvěřit že bude posílat SMSky zadarmo....
 • tupoun 17. 7. 2001 19:31:30
  No s tim vystavenim toho cisla na ktere se dobijelo to nejni nejlepsi...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení