Poslední velký výrobce z EU dostává finanční injekci. Podpořila jej Nokia, Qualcomm a Google

Poslední velký výrobce z EU dostává finanční injekci. Podpořila jej Nokia, Qualcomm a Google

Finská společnost HMD Global, výrobce smartphonů a tlačítkových telefonů značky Nokia, získala finanční injekci ve výši 230 milionů amerických dolarů. Podle firmy jde o jednu z nejvyšších investic na území EU v letošním roce. Svého partnera podržely společnosti Nokia, Qualcomm a Google.

Investice poslouží k pokračování činnosti HMD Global zejména ve čtyřech klíčových oblastech. Prvním cílem je zrychlit dostupnost 5G smartphonů na trzích po celém světě, včetně důrazu na silné partnerství s dodavateli v USA. Druhým cílem HMD Global je zvětšovat online nabídku produktů, protože během koronavirové pandemie šlo o hlavní prodejní kanál.

Třetím cílem je expanze na klíčových trzích, včetně nedávno zavedených aktivit v Brazílii, Africe a Indii. Investice pomohou také posílit postavení v segmentu mobilních služeb, do jejichž poskytování se společnost pustila v letošním roce spuštěním roamingové datové služby HMD Connect. Další důraz kladou Finové na posilování kybernetické bezpečnosti.

„Utajení“ partneři

HMD Global od začátku staví na bohatém finském dědictví telekomunikačního byznysu a často opakuje, že jeho byznys stojí na pevných partnerstvích. Z tohoto pohledu je zajímavé, že v tiskové zprávě firma žádného z partnerů, který poskytl finanční investici, nezmiňuje. Konkrétní jména přinesla až agentura Reuters.

Sestava investorů je poměrně logická, každý z nich má svůj zájem na tom, aby HMD Global fungovalo. Nokia poskytuje licenci na užívání svého názvu pro telefony, Qualcomm dodává mobilní čipsety do smartphonů a Google těží z využívání aplikací a služeb, které HMD ve svých telefonech nenahrazuje žádnými vlastními alternativami. Od založení v roce 2016 je společnost HMD Global aktivní na 91 trzích a u 250 tisíc prodejců. Do současnosti prodala 240 milionů chytrých i „hloupých“ telefonů.

Diskuze (2) Další článek: T-Mobile přišel v pololetí o 40 tisíc zákazníků, tržby ale dokázal navýšit

Témata článku: Nokia, HMD Global, Qualcomm, USA, Evropská unie, Google, Byznys, Indie, Investice, Peníze, Velký výrobce, Injekce, Finanční injekce, Afrika, Výrobce, Brazílie, Reuters, HMD


Určitě si přečtěte

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

RECENZE: Apple iPhone SE (2020) – vstup do jablečného světa dlouho nebyl lákavější

** Jedná se o nejdostupnější smartphone z nabídky Applu ** Starý design kompenzuje výkonným procesorem z iPhonu 11 ** Má sice jeden foťák, ale ostudu rozhodně neudělá

Martin Miksa | 184

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107