Pošlete si logo přímo z mobilu

Internetových firem, které posílají loga na telefony Nokia, je mnoho. Znám však pouze jednu službu, která totéž nabízí přes WAP … a navíc v některých případech úplně zadarmo.
Pošlete si logo přímo z mobilu
Internetových firem, které posílají loga na telefony Nokia, je mnoho. Znám však pouze jednu službu, která totéž nabízí přes WAP … a navíc v některých případech úplně zadarmo.

Internetově-wapový portál Služba.cz spustil svoji aplikaci pro posílání log na telefony Nokia před několika týdny. Do svého wapového telefonu zadejte adresu http://wap.sluzba.cz a zvolte odkaz Nokia-Logo, nebo zadejte přímo adresu http://wap.sluzba.cz/nokialogo. Vyberte si jednu z kategorií, ve kterých dohromady najdete přes stovku log. Ve srovnání s webovými službami to není zrovna úctyhodné číslo, ale doufejme, že další loga budou přibývat.

Nebudu se registrovat, nebudu

Chcete-li logo poslat na svůj telefon, zaregistrujte se na webu www.sluzba.cz, a za to budete mít loga zdarma. Avšak můžete je poslat jen na displej svého mobilu, resp. na číslo, které jste zadali při registraci.

Pokud chcete obdarovat známé nebo se z nějakého důvodu nechcete registrovat na Službě.cz, logo vás bude stát dvě koruny, které zaplatíte ze svého kreditu. Kredit naplníte převodem zvolené částky (min. 100 Kč) na účet, jehož číslo vám Služba.cz sdělí po žádosti zaslané na e-mail kredity@sluzba.cz. Kredity si také můžete koupit u vybraných prodejců mobilních telefonů (jejich seznam nemáme k dispozici) a chystá se ještě další možnost pořízení kreditu, zatím je však tajná.

Ne, chci to fakt zadarmo

Nu, zaregistrujte se na www.sluzba.cz; je to zdarma. Zapište si uživatelský kód (v mém případě je osmimístný), který najdete po přihlášení na všech podstránkách svého osobního portálu. Zaregistrováním můžete totiž využívat i dalších služeb, které Služba.cz nabízí: například si můžete vytvořit seznam wapových záložek.

Nyní vezměte do ruky svůj wapový mobil, vyberte si logo, zvolte možnost poslání „Zdarma“ a do políčka zadejte svůj kód. Nyní zbývá jen počkat a do několika minut se vybrané logo objeví na displeji vašeho mobilu.

Rozvíjej se poupátko

Posílání log prostřednictvím WAPu je skvělý nápad. Když se ale pozorně podíváte na podmínky, zjistíte, že pro pohodlné používání wapový telefon nestačí, musíte mít přístup k Internetu: abyste se zaregistrovali do Služby.cz nebo abyste poslali e-mail s žádostí o číslo účtu, kam máte složit peníze na kredit. Neinterneťákům zbývá jediná možnost: musí najít obchod, kde si kredity přímo koupí, a takových prodejen zpočátku asi nebude moc.

Proto skončím jedním námětem na inovaci: informace k zakoupení kreditu by mohlo být možné poslat v textové zprávě. Mobilní GSM bankovnictví dnes používá přes sto tisíc lidí a převod stokoruny na jiný účet je záležitost minuty.


Kde si na webu můžete poslat logo na svoji Nokii?

www.nabit.cz, www.mujmobil.cz, nokia.funlife.cz, www.club.nokia.cz, www.magictel.cz
Diskuze (7) | Operátoři lehce zahýbali cenami mobilů

Témata článku: Nokia, Mobil

Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 11

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

Týden mobilně 367: Obrněných Androidů není nikdy dost

** Nebudeme mluvit o iPhonu, ale o tom, co udělal se světem smartphonů ** Představíme obrněné Androidy, dvojčata iGet Blackview ** Chybět nebude ani Pavlač s komentářem toho nej z uplynulého týdne

14.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 7

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

Nokia 6: Vytoužený návrat legendy je tu

** Nokia 6 je první smartphone legendární značky v nové éře ** Má však slabý procesor a bude se prodávat pouze v Číně ** Berme ji pouze jako předehru před veletrhem MWC (konec února)

8.  1.  2017 | Kůžel Filip | 50