Pošlete textovku více přátelům

Jestliže chcete odeslat textovku více adresátům, můžete si ji uložit a postupně před odesláním měnit příjemce. Můžete také použít takový telefon, který umožňuje odeslat textovku skupině adresátů. U EuroTelu to jde jinak.
Jestliže chcete odeslat textovku více adresátům, můžete si ji uložit a postupně před odesláním měnit příjemce. Můžete také použít takový telefon, který umožňuje odeslat textovku skupině adresátů. U EuroTelu to jde jinak.

Zákazníci EuroTelu (i majitelé karet Go) si můžou definovat skupinu adresátů a odeslat jen jednu textovku, která pak přijde všem, kteří jsou v této skupině. Kompletní informace vám podají pracovníci infolinky (*11, 0800 180 011), nebo se podívejte na tuto stránku.

Nejdříve si musíte nastavit skupiny adresátů (profily). Na telefonní číslo 999 111 odešlete textovku ve formátu SND ADD a přidáte název profilu, který může mít maximálně osm znaků a potom už přidáváte telefonní čísla, která budou do tohoto profilu patřit. Vše oddělujete mezerami. Např.

SND ADD TEST 0602602602 0606606606

Odeslání zprávy všem členům profilu je velmi jednoduché – např. tento příkaz „SND TEST Ahoj, jak se mate?“ poslaný na číslo 999 111 odešle všem členům profilu zprávu „Ahoj, jak se mate?“.

Jednotlivá čísla budete z profilu mazat příkazem DEL, který dáte namísto ADD. Celý profil se maže příkazem DELP. Obsah jednoho profilu můžete zkopírovat do nového profilu (SND COPY stary_profil novy_profil) nebo můžete dva profily spojit (SND JOIN profil1 profil2). Pokud už číslo v jednom profilu je, nepřidá se znovu; jestliže při mazání zadáte číslo, které v profilu není, nebude vygenerováno chybové hlášení. Za každou změnu v profilu (resp. za každý příkaz) zaplatíte 0,74 Kč.

Počet profilů není omezen, maximální počet čísel ve všech profilech dohromady je 100. Zajímavá je cena. Za odeslání hromadné textovky zaplatíte cenu jedné odeslané zprávy a 0,74 Kč za každého adresáta v síti EuroTel, kterému textovka přijde, nebo 1,60 Kč za každého adresáta mimo síť EuroTel. Tyto ceny platí jak pro tarifní programy, tak pro karty Go.

Takže sice neušetříte při odesílání textovky jednomu adresátovi, ale v případě dvou je tento způsob už levnější. Zkusíme to prakticky – když odešlete textovku skupině tří adresátů (2 v síti EuroTel, 1 v síti Paegas) z karty Go, zaplatíte 3,30 Kč + 0,74 Kč + 0,74 Kč + 1,60 Kč (ceny jsou s DPH), což je 6,38 Kč. Když odešlete tři samostatné textovky, zaplatíte 9,90 Kč.

Váš názor Další článek: Mobilům koupání nesvědčí

Témata článku: Ostatní, Text

Určitě si přečtěte