Postřehy a příhody s použitými telefony

Zvažujete nákup "ojetého" mobilního telefonu? Jestli ano, pak právě zde si můžete přečíst několik postřehů, co vše lze s bazarovými telefony zažít.
Postřehy a příhody s použitými telefony

Nepochybně (ne)kradené telefony

Jednou se mi zalíbil za výkladem bazaru sympatický telefon za velmi přijatelnou cenu, šel jsem se na něj poptat a vyzkoušet si ho. Po asi půlhodině testování (spokojenost veliká) jsem se zeptal na původ a bylo mi řečeno, že všechny nabízené telefony jsou původu nepochybně legálního.

Dalším krokem ke koupi onoho vyvoleného byla potřeba prodat původní mobil, takže jsem ho ukázal a zeptal se na případnou cenu protiúčtem - a jaké bylo moje překvapení, když se prodavač letmo podíval (nezajímala jej verze FW, vady ani faktický stav mého telefonu) a jeho první dotaz zněl – „s nabíječkou a nebo bez???“.

Takže jsem vyhlédnutý mobil položil a odešel…

… bez vady

Jeden známý (řekněme „A“) koupil manželce nový mobil a poté chtěl prodat její původní - co by taky dělala se dvěma??

Protože šlo o vcelku zánovní kousek a byl zcela v pořádku, nabídl jej svému kamarádovi (pro rozlišení „B“) a ten projevil zájem - bez problémů se domluvili na ceně a mobil i s příslušenstvím změnil majitele.

Ovšem po nedlouhém čase chtěl „B“ telefon vrátit, protože se často restartoval a výdrž akumulátoru byla mizerná, takže se kamarádi zase sešli a „A“ (telefonům vcelku rozumí) mobil rozebral a konstatoval, že na desce jsou výrazné stopy usazenin, že telefon „plaval“ - takže vrácení kupní částky odmítl.

„B“ ale nepřestával tvrdit, že on telefon neutopil, takže musel být poškozený před koupí a tudíž jej „A“ obelhal - skončilo to rozepří a oba bývalí kamarádi spolu nějakou dobu nemluvili, přestali se i zdravit.

Teprve po asi třech měsících se manželka „A“ zeptala, jak je „B“ s telefonem spokojen a po neurčitém zabručení ze strany manžela dodala: „No vidíš, a ty jsi tvrdil, že mobil nesmí navlhnout - já jsem ho dokonce vyprala, vyfénovala a funguje pořád!!“

Takže „A“ se „B“ omluvil, peníze za telefon vyměnil zpět a oba se kamarádí dál - jen „A“ byl kupodivu nějakou dobu nevrlý na manželku…

Skoro nový

Zase jsem tak jednou okukoval telefony v bazaru a všimnul jsem si vcelku slušně vypadající N7110. Protože jsem tehdy tento telefon sháněl pro známého, šel jsem se podívat blíž.

Telefon opravdu vypadal dobře a cena nebyla nijak hrozná, takže jsem mu zkusmo zavolal, jestli jej za tu cenu chce. Chtěl, jen se tak naokraj zmínil, že mne slyší nějak tlumeně.

Takže jsem se poptal na příslušenství a byl jsem mile překvapen – nabíječka, originál záruční list (mobil byl ještě asi 6 týdnů v záruce), krabice, manuál, dokonce navíc lehká HF a CL nabíječka.

Ale příjemný pocit vydržel jen do doby, než jsem se (upozorněn) pídil po důvodu utlumeného mikrofonu - po sundání flipu bylo jasné, že mobil prošel léčebnou bahenní kůrou a z koupě nebylo nic…

Inzerát

Při pocházení bludištěm českých inzertních webů jsem narazil na inzerát, nabízející slušný telefon ve výborném stavu za slušnou cenu a s mailem majitele.

Po dvou mailech jsme se už telefonicky domluvili na způsobu předání (dobírkou), já si „ověřil“ stav a stáří telefonu a pak už jen čekal na balíček. Telefon přišel, i s nabíječkou a manuálem, přesně podle dohody - ale ouha, nešel zapnout. Nejdříve mne napadlo, že bude asi slabá nebo vadná baterie (s její výměnou jsem počítal automaticky), ale když telefon nešel zapnout ani při připojené nabíječce, došlo mi, že onen prodávající asi nebyl zrovna seriózní a poslal mi nefunkční křáp.

Na mé další maily dotyčný nereagoval, telefon nebral a i když na dobírce byla zpáteční adresa, šlo o místo značně vzdálené a neměl jsem žádnou jistotu, že jej na dané adrese zastihnu - tak jsem to zprvu nechal se vztekem plavat.

Poté mi ale zvědavost nedala a kouknul jsem telefonu na „střeva“. A s velikým překvapením jsem zjistil, že telefon byl utopen (podle zápachu pravděpodobně v becherově dobrotě) a onen dotyčný zřejmě nevěděl, jak jej vyčistit – tak se rozhodl problém přenést prodejem na jiného.

Po vyčištění a výměně baterie vše funguje tak, jak má, takže v konečném důsledku jsem spokojen. Přesto už na inzerát nic podobného kupovat nebudu (a na dobírku už vůbec ne) a onen dotyčný to má u mě „schovaný“, to si může být jist!

Motorola V

Tuto příhodu znám pouze z doslechu, takže nemohu tvrdit, že ji podám přesně, ale zní pravděpodobně. Vyprávěl mi jeden známý, jak jeho kamarád narazil na „výbornou“ koupi Motoroly V za neuvěřitelných 6.000,- Kč. Potkal jej totiž kdosi, kdo se daleko od místa bydliště dostal do momentální finanční nouze a nezbylo mu, než prodat telefon - tedy sice bez nabíječky, ale velmi levně (asi za 30% běžné ceny). Udála se asi takto:

Onen dotyčný (řekněme „C“) šel večer okolo Hlavního nádraží v Praze a zastavil jej solidně vypadající pán s tím, že jej zrovna okradli o veškeré peníze a doklady a on nutně musí ještě ten den z Prahy odjet a jediné, co mu zbylo je právě telefon - takže, jestli by jej za danou sumu nekoupil.

„C“ telefonům trochu rozumí, prohodil si SIM a několik minut zkoušel funkčnost mobilu, fungoval bez nejmenšího zádrhelu. Na základě toho prohlásil, že jej vezme, ale nemá u sebe dostatek peněz, takže musí vybrat z bankomatu, nejbližší byl právě v hale Hlavního nádraží. Aby nebudil dojem, že chce s přístrojem utéct, vrátil jej „prodávajícímu“ a spolu došli k bankomatu, kde chybějící hotovost vybral a danou sumu s postiženým vyměnil za kýžený mobil (už jej znovu nezkoušel) a rozešli se.

Když ale „C“ o minutu později s rudou tváří zkoušel najít onoho seriózního pána, jakoby se po něm dlažba podlahy slehla, nikde nebyl - teprve tehdy si uvědomil, za jakého je vola - koupil maketu…

Témata článku: Telefony, Telefon, Vadná baterie

Určitě si přečtěte

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

1.  12.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 60

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4