Posuňte své fotky z mobilu na vyšší level. Tahle appka rozmaže pohyb nebo zachytí dráhy světel

I když je značka Moment spojena zejména s fotografickým příslušenstvím pro mobily, v aplikačních obchodech najdete i její aplikaci Moment Pro Camera (Android a iOS). Ta se specializuje na manuální fotografování na smartphonech, přičemž neustále rozšiřuje své možnosti. Naposledy jí přibyla dlouhá expozice.

Režim aktivujete stejnou ikonou, kterou se přepínáte mezi fotografováním a natáčením videa, tedy vpravo dole při držení telefonu na výšku. Uživateli umožní vytvářet kreativní snímky s dlouhým časem a to různými způsoby. Nabízí totiž dvě rozdílná nastavení. První je Motion Blur, který slouží k efektnímu rozmazání pohybu na jinak statickém snímku.

Druhým režimem jsou klasické Light trails, tedy světelné stopy. Jedná se o nastavení, které ideálně rozmaže veškerá pohybující se světla, tedy např. ty projíždějících aut. U obou možností si ale můžete nastavit délku snímání scény a to od 4 až po 30 sekund, volbou nabídky Bulb je pak prakticky časově neomezená.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Dlouhá expozice je fajn, o to více, když vám aplikace nabídne více možností, jak ji pořizovat. I tak ale musíte použít stativ, jinak nepočítejte s kvalitními výsledky.

Výsledek se ukládá ve formátu Live Photo, což znamená, že může být exportován nejen jako statický obrázek, ale i GIF nebo krátký videoklip, podobně, jako to umí např. aplikace Spectre.

Představení novinek v aplikaci Moment Pro Camera:

Spectre však poskytuje o poznání lepší stabilizaci, takže počítejte s tím, že s aplikací Moment Pro Camera budete potřebovat stativ – už vidíte tu souvislost s výrobcem příslušenství? Aplikace vás k jeho koupi i vybízí a obvykle dostanete i příjemnou slevu. Aplikace Moment Pro Camera je dostupná pro Android a iOS, funkce dlouhé expozice je však zatím dostupná pouze pro iPhony a iPady. Na Android by měla dorazit následně.

Váš názor Další článek: Honor představí svoji první televizi. Na co má vyskakovací kamerku?

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Fotoaparát, Mobilní fotografie, Fotomobily, GIF, Vysoký level, Android a IOS, MOBI, Bulb, Zach, Mobil, Dlouhá expozice, Live Photo, Pohyb, Expozice, Tah, Spectre, Level, Světlo


Určitě si přečtěte