Potvrzeno. Konference WWDC bude pouze online (a Apple z toho dokázal udělat plus)

Omezení spojená s pandemií koronaviru se nevyhnula ani Applu. Oznámil, že červnová vývojářská konference WWDC 2020 proběhne pouze online. Pro nás diváky se nic moc nezmění, jelikož všechny podstatné novinky o iOS 14, iPadOS 14 či watchOS 7 pravděpodobně uvidíme v úvodní keynote. 

Pro vývojáře to ale bude nepříjemná změna. Přijdou o cenný osobní kontakt s lidmi z Applu a budou si muset vystačit s videokonferencemi, webináři, případně s technickou dokumentací novinek. O dalších detailech bude Apple včas informovat. Podle jeho slov, ale bude tato „inovativní forma“ konference pro vývojáře zaručeně novou zkušeností.

Apple si uvědomuje, že na změně formátu by tratili i místní organizace v San José, které každý rok vydělávají na přílivu tisíců vývojářů do města. Apple jim proto přislíbil kompenzaci ve výši 1 milionu dolarů.

Zdroj: Apple

Diskuze (8) Další článek: Řada Huawei P40 vylepší zejména fotoaparát. Výrobce začíná lákat na premiéru

Témata článku: Apple, iPhone, Koronavirus, iOS, Apple Watch, Keynote, Tisková konference, Tim Cook, iPadOS, WWDC, watchOS, Změna formátu, Plus, Vývojář, Novinka, Vývojářská konference, Podstatná novinka, Videokonference, Konference, San José


Určitě si přečtěte