Pouzdro Classic Case ICE-11 – dopřejte svému Ericssonu pohodlí!

Záleží vám na „fyzické kondici“ vašeho mobilu? Jestli ano, jistě jste už svému bezdrátovému sluchátku nějaký slušivý obal pořídili. A že se vám „gumáky“ nelíbí? Ale vždyť to jde i s elegancí! Dnes se podíváme na kabátek přímo z dílny Ericssonu určený pro mobily řady T28, T29 a T39.
Pouzdro Classic Case ICE-11 – dopřejte svému Ericssonu pohodlí!

Pouzdra k nezaplacení

Trh s příslušenstvím k mobilním telefonům je pěkně tlusťučký. Nabízí se opravdu všelicos. Od výměnných krytů, přes datové kabely až po příslušenství nejdůležitější - a sice obaly a pouzdra na mobilní telefony. Někteří uživatelé je nepoužívají z několika důvodů: Telefon je škaredý, špatně se na něm píše a podobně. Jedno se však pouzdrům musí nechat. Mobil umí ochránit od škodlivých vnějších vlivů, třeba ošoupání hran či popisek tlačítek. Jistě mi dá také mnoho čtenářů za pravdu, že pouzdra zachránila i nejeden holý krk mobilu. Zkrátka – pouzdra mají určitě smysl (alespoň pro toho, komu na mobilu záleží). Existuje mnoho různých výrobců pouzder, v cenových relacích řádově v desetikorunách až do ceny několika set korun. Dnes se trošku blíže podíváme na pouzdro přímo z dílny Ericssonu. Nese označení ICE-11 a je určen pro mobily řady T28, T29 a T39.

V jednoduchosti je krása

Pouzdro není nijak veliké, vlastně se není čemu divit. Na malý mobil – malý kabátek. Je třeba podotknout, že je uzpůsobeno pro vertikální nošení, což je na první pohled výhoda, na ten druhý však zjistíte, že vás občas do břicha nepříjemně dloubne anténa vašeho Ericssonu. Z důvodů charakteristické stavby téčkových Ericssonů slouží pouzdro jen pro přenášení mobilu – při každé manipulaci musí z kabátku ven. To zvyšuje nebezpečí pádu při práci, neznám však žádného majitele Ericssonu téčkové řady, který by se chtěl jen z důvodu tohoto drobného rizika připravit o potěchu oka při práci. Vzhled pouzdra je vyveden v typické režii Ericssonu. Žádné designérské orgie se nekonají. A není to nakonec dobře?

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pouzdro je vyrobeno z černé koženky kromě elastických pruhů po stranách. Vnitřek je pokryt jemným semišem, váš Ericsson se má tedy opravdu jako v peřince. Jednotlivé části jsou sešity (jen?) jednou. Na závěry o kvalitě zpracování si budeme muset počkat po delším používání. Celkově však zpracování vypadá solidně, spojení krytu pouzdra je realizováno stříbrnou magnetkou, což je jistě lepší a také elegantnější řešení než třeba suchý zip. Hrany obalu přesahují ze tří stran mobil zhruba o dva milimetry, zde je tedy ochrana při nárazech více než dostatečná. Čtvrtý roh s anténou je samozřejmě odkrytý. Právě náchylnost na zlomení při pádu považuji u externích antén za největší mínus. Spojení pouzdra s opaskem je realizováno pomocí klasické napružené spony. I když je vcelku dlouhá a má ve spodní části zarážku, pouzdro mi už jednou při zavadění vyklouzlo.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Pouzdro samozřejmě respektuje systémový i napájecí konektor ve spodní části přístroje. Lehkou hands-free sadu tak můžete používat i když je telefon v pouzdře. Při vytahování zvonícího telefonu musíte být opatrní: uchopíte-li mobil po stranách, není těžké dvakrát po sobě zmáčknout posuvník, čímž mobil hovor odmítne. Jde však jen o zvyk.

Na ceně (ne)záleží?

Pouzdro je k dostání snad u každého většího prodejce mobilních telefonů. Cena je, na originální pouzdro, solidní – stojí okolo 250 Kč. Dopřejte tedy svému Ericssonu zasloužené pohodlí…

 

Diskuze (42) Další článek: Akutalizováno: Bouřka působí našim operátorům další problémy

Témata článku: Smartphony, Ericsson, Obaly a pouzdra, Pouzdro, Originální pouzdro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14