Povídejte si pomocí vibrací, připravte se na VibraJazyk

Mobilní komunikace s přidanou hodnotou – to je ve zkratce VibraLanguages. Testy na studentech prokázaly jeho užitečnost a praktické využití. Těšíte se?
Povídejte si pomocí vibrací, připravte se na VibraJazyk

Většina lidí si donedávna myslela, že vibrace slouží pouze k ohlášení příchozího hovoru, když máte deaktivováno vyzvánění. Neznali nový způsob komunikace pomocí vibrací. Všichni zasvěcení předvídají, že vibrující gumové mobily budou velkou revolucí v mobilní komunikaci. Že nebudou tak daleko od pravdy dokázali i testy na studentech, kteří si zanedlouho sami vytvořili svůj tajný jazyk.

Oba vibrujeme

Co si představit pod pojmem VibraLanguages? V zásadě se jedná o posílání různých vibrací během probíhajícího hovoru. Svůj názor a momentální rozpoložení můžete vyjádřit nejen samotnými slovy nebo intonací, ale také sílou vibrací, které budete zasílat v průběhu hovoru.

Guma a vibrace

Vibrace v mobilních telefonech obstarávají rotující motorky, které mají nerovnoměrně rozloženou váhu. Produkující vibrace jsou ale příliš hrubé pro použití v mimoslovní komunikaci. Řešení přinesl Changův prototyp latexového telefonu. Když jej uchopíte do ruky, vaše prsty obklopí pět malých reproduktorů, které vibrují přes vaši pokožku frekvencí 250krát za sekundu. Pod reproduktory jsou umístěny tlakové senzory, takže můžete vibrace nejen přijímat, ale i zároveň odesílat.

Jak to tedy funguje. Během hovoru přitlačíte například malíčkem na telefon a přenesete stejně silné vibrace k volajícímu, který je ucítí opět u malíčku. Vibrace budou tak silné, jak silně budete tisknou. Samozřejmě, že to funguje i opačně.

Testovali studenti

Testy, které proběhly na studentech z univerzity v Cambridge ve státě Massachusetts, ukázaly, že již po pár minutách, kdy měli gumové telefony k dispozici – užívali studenti vibrace pro zdůraznění toho, co říkají nebo pro přerušení toho druhého. Po delší době testování vznikla mezi studenty nová řeč, která byla podobná klasické morseovce. Samotní studenti si nový přístup ke komunikaci nemohli vynachválit. Vibrační jazyk bude řešením i pro ty, kteří raději posílali textovky, protože nechtěli, aby okolí slyšelo o čem si povídají. 
A využití? Můžete si například potřást rukou po uzavření důležitého obchodu.

Diskuze (7) Další článek: Nahrajte si do telefonu Siemens S45 další hru

Témata článku: Ostatní, Pomoc

Určitě si přečtěte