Povídejte si pomocí vibrací, připravte se na VibraJazyk

Mobilní komunikace s přidanou hodnotou – to je ve zkratce VibraLanguages. Testy na studentech prokázaly jeho užitečnost a praktické využití. Těšíte se?
Povídejte si pomocí vibrací, připravte se na VibraJazyk

Většina lidí si donedávna myslela, že vibrace slouží pouze k ohlášení příchozího hovoru, když máte deaktivováno vyzvánění. Neznali nový způsob komunikace pomocí vibrací. Všichni zasvěcení předvídají, že vibrující gumové mobily budou velkou revolucí v mobilní komunikaci. Že nebudou tak daleko od pravdy dokázali i testy na studentech, kteří si zanedlouho sami vytvořili svůj tajný jazyk.

Oba vibrujeme

Co si představit pod pojmem VibraLanguages? V zásadě se jedná o posílání různých vibrací během probíhajícího hovoru. Svůj názor a momentální rozpoložení můžete vyjádřit nejen samotnými slovy nebo intonací, ale také sílou vibrací, které budete zasílat v průběhu hovoru.

Guma a vibrace

Vibrace v mobilních telefonech obstarávají rotující motorky, které mají nerovnoměrně rozloženou váhu. Produkující vibrace jsou ale příliš hrubé pro použití v mimoslovní komunikaci. Řešení přinesl Changův prototyp latexového telefonu. Když jej uchopíte do ruky, vaše prsty obklopí pět malých reproduktorů, které vibrují přes vaši pokožku frekvencí 250krát za sekundu. Pod reproduktory jsou umístěny tlakové senzory, takže můžete vibrace nejen přijímat, ale i zároveň odesílat.

Jak to tedy funguje. Během hovoru přitlačíte například malíčkem na telefon a přenesete stejně silné vibrace k volajícímu, který je ucítí opět u malíčku. Vibrace budou tak silné, jak silně budete tisknou. Samozřejmě, že to funguje i opačně.

Testovali studenti

Testy, které proběhly na studentech z univerzity v Cambridge ve státě Massachusetts, ukázaly, že již po pár minutách, kdy měli gumové telefony k dispozici – užívali studenti vibrace pro zdůraznění toho, co říkají nebo pro přerušení toho druhého. Po delší době testování vznikla mezi studenty nová řeč, která byla podobná klasické morseovce. Samotní studenti si nový přístup ke komunikaci nemohli vynachválit. Vibrační jazyk bude řešením i pro ty, kteří raději posílali textovky, protože nechtěli, aby okolí slyšelo o čem si povídají. 
A využití? Můžete si například potřást rukou po uzavření důležitého obchodu.

Diskuze (7) Další článek: Nahrajte si do telefonu Siemens S45 další hru

Témata článku: Ostatní, Pomoc


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136