Pozdě, ale přece. Raiffeisenbank spouští platby mobilem pomocí vlastní aplikace RaiPay

Pozdě, ale přece. Raiffeisenbank spouští platby mobilem pomocí vlastní aplikace RaiPay

Klienti Raiffeisenbank už nemusí jen závistivě pokukovat po zákaznících jiných bank, které už dávno umožňují platby pomocí smartphonu. „Raiffka“ v tomto týdnu oznámila spuštění prvního způsobu mobilních plateb. Ačkoli trendem je příklon ke službám typu Google Pay, Raiffeisenbank začíná s vlastním řešením pomocí aplikace RaiPay. Později v letošním roce má nabídnout ještě Apple Pay.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro platby mobilem potřebujete mobil s NFC, s operačním systémem Android 5.0 a vyšším, debetní nebo kreditní kartu Mastercard vydanou Raiffeisenbank a nainstalovanou aplikaci RaiPay. Návod, jak bezkontaktní platby zprovoznit, najdete na stránkách banky.

Při placení není potřeba aplikaci spouštět. Telefon stačí pouze „probudit“ rozsvícením, přiložit k terminálu nebo čtečce bankomatu a počkat na potvrzení telefonu. RaiPay lze použít i v zahraničí jak na platby u obchodníků s bezkontaktními terminály, tak pro výběry z bankomatů s bezkontaktní čtečkou.

Diskuze (32) Další článek: Samsung je lídrem v 5G smartphonech. V nabídce má už pět zařízení

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, NFC, Google Pay, Mobilní platby, Platba mobilem, Bezkontaktní platby, Apple Pay, Raiffeisenbank, RaiPay, Rozsvícení, MOBI, Plát, Spoušť, Mobil, Pře, Platba


Určitě si přečtěte