Pozor, abyste se nepořezali: Sanyo SCP-6200

Výrobci se začali orientovat na telefony, které jednoduše strčíte do zadní kapsy svých kalhot. S dalším super tenkým telefonem vyrukovalo japonské Sanyo. Víte, proč jej nerozsednete?
Pozor, abyste se nepořezali: Sanyo SCP-6200

Americký operátor Sprint začal počátkem tohoto týdne nabízet zajímavý počin japonské značky Sanyo - model Sanyo SCP-6200. Designově fádní telefon má však velmi příjemné rozměry, alespoň co se tloušťky týče. Sanyo patří do skupiny telefonů, se kterými se u nás určitě nesetkáte, a přesto stojí za to si o něm něco říct. 

Na řadu přišlo magnesium

První, co vás na protáhlém hubeňourovi zaujme bude jistě jeho šířka, kterou degraduje pouze zakončení vykloněné antény, která si vzala nějaké to místo navíc. Barvy telefonu hrají v kovových odstínech a nutno podotknout, že se v tomhle případě opravdu jedná o kov a ne o nějakou náhražku v podobě plastu. Jako materiál bylo zvoleno magnesium, které má telefonu zaručit určitou pevnost. Z těchto důvodů jej nebude tak lehké rozsednout. 

Klepněte pro větší obrázek
Telefon je opravdu velmi tenký - pouhých 12 milimetrů 

Barevná volba

Přední straně dominuje velký displej (120 x 128 pixelů), který dokáže zobrazit čtyři odstíny šedi. Řádků dostanete na displej rovných sedm. Zajímavostí je možnost používat čtyři druhy velikosti písma. Volba barvy podsvícení displeje zůstává na vás. Můžete si vybrat mezi zelenou a oranžovou. Velkou plochu displeje opět využijete pro různé animované šetřiče nebo stáhnuté obrázky. Uložit jich lze třicet. S obrázky můžete mít smělejší plány, buď je umístíte na plochu nebo je přiřadíte k jednotlivým kontaktům v seznamu, abyste snáze poznali, kdo vám právě volá. Když budete u toho stahování, může se zaměřit také na vyzváněcí tóny a melodie. Všechny položky budou nasdíleny službou Ringers and More pod záštitou operátora a značky Sanyo. Nutno podotknout, že melodie nebudou žádná pisklátka, ale vychutnáte si polyfonní vyzvánění. Telefon dokáže hrát až šestnácti tóny najednou.

Klepněte pro větší obrázek

Paráda v podání textovek

Seznamy všeho druhu jsou silnou stránkou tohoto nadějného telefonu. Telefonní seznam pojme pět set kontaktů, e-mailových adres si uložíte tři stovky a stejný počet pozic budete mít i pro webové adresy. Perličkou zůstává práce s textovkami. Ty můžete ukládat do deseti vlastních složek a celkem jich uskladníte rovné dvě stovky. Psaní textovek usnadní technologie T9. Tím jsme se dostali k e-mailovému klientu, který je od společnosti OpenWave. Stejného tvůrce nezapře ani internetový prohlížeč ve verzi s označením 4.1.

Klepněte pro větší obrázek

Telefon do saka

Telefon neopovrhuje ani aplikacemi z manažerských mobilů vyšší třídy. Najdeme v něm kompletní sadu pro plánování svého času jako je kalendář, úkolovník a organizér. Poznamenat si lze osm 18 sekundových hlasových poznámek a hlasem lze vytáčet až třicet kontaktů ze seznamu.

Američani budou mile překvapeni, protože telefon toho nabízí více, než na co byli zvyklí. Na amerických pultech jej zakoupíte za baťovskou cenu 299,99 dolarů.

Ve zkratce:

  • Mobilní telefon Sanyo SCP-6200
  • Síť: CDMA 800, CDMA 1900, AMPS 800
  • Rozměry: 129 x 39 x 12
  • Hmotnost: 75 g
  • Baterie: Li-Ion 860 mAh
  • Pohotovostní doba: 280 h
  • Doba hovoru: 3,5 h
  • Displej: 120 x 128 pixelů, 4 odstíny šedi
  • Vyzvánění: polyfonní, 16 tónů
  • Další funkce a vlastnosti: klient elektronické pošty, organizér, kalendář, úkolovník, diktafon, hlasové vytáčení.
Diskuze (8) Další článek: Dnes vycházejí květnové Mobility

Témata článku: Pozor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11