Pozor: SMS do mých5 může stát i třikrát více

T-Mobile mých5 je sympatická služba. Kazí ji však jedna drobnost, o které je dobré vědět a vyhnout se jí.
Pozor: SMS do mých5 může stát i třikrát více

Tarif Mých5 je stále poměrně nový produkt, na trhu je necelé tři měsíce. Soudě dle obrovské reklamní kampaně na něj T-Mobile hodně sází, aby také ne, když na něm založil svou vánoční nabídku. Výhody jsou jasné, kreditní tarif se zvýhodněným voláním a SMSkováním na pět vybraných čísel. Čísla ve skupině jdou jednou za měsíc zdarma změnit, do vybraných telefonů lze stáhnout speciální aplikaci, která vám pětici kontaktů ještě více přiblíží. Co se týče paušálních zákazníků, vyjde je cena SMS z telefonu na čísla zvýhodněné skupiny na 0,60 Kč, mimo ni na 1,79 Kč. T-Mobile ovšem provozuje ještě webovou SMS bránu na portálu t-zones a právě odesílání zpráv prostřednictvím ní nemile překvapilo jednoho z našich čtenářů.

Každý zákazník T-Mobilu může každý měsíc získat bezplatně 20 textovek do vlastní sítě, jinak podmínky brány říkají: „Všechny zprávy odeslané nad aktuální limit nebo do jiné sítě než T-Mobile (ČR) včetně sítí zahraničních operátorů jsou zpoplatněny sazbou za odeslání SMS dle tarifu resp. aktivního tarifního zvýhodnění uživatele.“ A zde takříkajíc narazila kosa na kámen. Nastavil si tarif Mých5 a v souladu s touto podmínkou odeslal přes t-zones na zvýhodněné čísla přes sto SMS. Až z faktury se dozvěděl, že se žádné zvýhodnění nekonalo a za každou zprávu zaplatil vyšší cenu 1,79 Kč.

Nutno ovšem podotknout, že takto T-Mobile účtoval a nadále účtuje SMS všem svým zákazníkům s paušálním tarifem Mých5. Pokud tedy máte nastaven tarif Mých5 a poslali jste v poslední době zprávy přes t-zones, určitě si zkontrolujte své vyúčtování a pokud máte naúčtováno více než 60 haléřů, fakturu reklamujte. Ale zpět k našemu čtenáři, ten se pro jistotu ještě znovu podíval do kompletního ceníku operátora, kde ke svému dalšímu překvapení nalezl novou větičku, která v ceníku v minulém roce nebyla. Ona kouzelná větička zní jasně: „SMS odeslané z SMS brány na t-zones jsou vždy účtovány jako SMS na ostatní čísla“.

Na chybné účtování SMS z t-zones jsme se proto zeptali přímo u operátora. Jitka Pacolová z T-Mobilu nám k tomu řekla: „O této situaci víme a snažíme se dělat maximum, abychom ji co nejdříve napravili. Rozdílné účtování ceny SMS se týká pouze paušálních zákazníků, kteří využívají tarif Mých5 a zároveň posílají textové zprávy prostřednictvím SMS brány na t-zones.

Zákazníci budou v nejbližší době informováni o rozdílné ceně SMS odeslané na vybraná čísla prostřednictvím brány, která se liší od ceny textové zprávy odeslané přímo z mobilního telefonu, formou několika kanálů - už v tuto chvíli mohou nalézt informaci v ceníku služeb na webových stránkách společnosti a v nejkratším možném čase bude informace přímo na stránkách t-zones u SMS brány. Samozřejmě všem zákazníkům, kterým byla z tohoto důvodu chybně účtována cena SMS na vybraná čísla, automaticky vrátíme peníze v následujícím vyúčtování služeb“.

Nerozumím tomu, proč by se měly zprávy do vybrané pětky odesílané přes web účtovat jinak než při odesílání přes telefon, ale ponaučení je prosté. Pokud máte paušální tarif Mých5, dávejte si pozor na odesílání SMS z t-zones, pokud budete psát na zvýhodněné číslo, vyťukejte text raději na klávesnici telefonu, zpráva vás tak vyjde třikrát levněji.

Diskuze (27) Další článek: Nový Garmin Colorado na vlastní oči (fotky a video)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, SMS, Pozor, Stát

Určitě si přečtěte