Pozvěte signál do posilovny: jak zesílit signál GSM repeatery

Uživatelé si stěžují na špatné pokrytí domů, chat, i komerčních budov signálem GSM. Právě v těchto oblastech pomůže nasazení zesilovačů GSM signálu, tzv. repeaterů.

GSM repeatery patří již řadu let k vyhledávaným přístrojům, pomocí nich lze totiž lokálně zesílit slabý GSM signál bez velkých nákladů nebo rovnou výstavby vysílačů BTS operátory. Nabídka GSM repeaterů začíná na levnějších modelech pro posílení signálu v bytě, rodinném domě či na chatě až pro přístroje k pokrytí restaurací, obchodů, velkých kanceláří apod. Jak tyto přístroje fungují, kolik stojí, jak je to s jejich legálností, instalací a nasazením v provozu?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
GSM repeatery jsou elektronické přístroje k zesílení GSM signálu pásem 900 a 1 800 MHz

Zjednodušeně řečeno je GSM repeater elektronické zařízení, které umí přesunout signál z vnějšího prostředí do míst, kde signál chybí nebo je slabý. Podporuje GSM signál všech operátorů z již existujícího pokrytí, repeatery nejsou blokované pro jednoho operátora. Repeater tak přijímá poškozený nebo zkreslený signál, vyrovnává útlum způsobený elektromagnetickým polem a odstraňuje nechtěný šum. Dále jej vysílá upravený a hlavně zesílený do připojených antén.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Základní modely GSM repeaterů se vyznačují kompaktními rozměry
 

GSM zesilovač vyžaduje připojení externí antény, která zachytává signál GSM a vnitřní antény (nebo více antén) pro šíření zesíleného signálu v požadovaných místech. Zařízení je trvale napájeno 230 V ze sítě, výkonnější modely jsou vybaveny aktivním chlazením, všechny pak obsahují kovový obal pro ideální chlazení. Pro kvalitní příjem signálu GSM je třeba použít směrovou ziskovou anténu s přesným namířením na BTS s dostatečnou kapacitou.

Klepněte pro větší obrázek

Plné znění článku o GSM repeaterech najdete v nových Mobilitách 6/10, které jsou nyní na stáncích. Více o nových Mobilitách 6/10 zjistíte v našem článku.

Diskuze (15) Další článek: Odborníci varují: Chraňte svůj mobil na MS 2010

Témata článku: Signál, Kvalitní příjem, GSM, Kovový obal

Určitě si přečtěte