Praktické: virtuální kalendář s SMS upomínkami

Zapomínáte často důležité události a nemáte kalendář či upomínky v telefonu? Email.cz nabízí kalendář s upomínkami formou textové zprávy na mobil. Připomenout si můžete narozeniny, návštěvu doktora, či každodenní povinnosti.
Praktické: virtuální kalendář s SMS upomínkami

Zapomínáte?

Ruku na srdce: jistě se vám už někdy stalo, že jste zapomněli výročí, povinnost či důležitý úkol. A také mi dáte za pravdu, že to není nic příjemného a často má toto drobné opomenutí další a další následky. Přitom je řešení jednoduché, i když nemáte v mobilní telefonu kalendář. Server Email.cz nabízí svým registrovaným uživatelům virtuální kalendář, do něhož lze ukládat události i v horizontu několika let. A proč je pro nás – uživatele mobilních telefonů – tato služba zajímavá? Každé události je možné nastavit předchozí připomenutí na mobilní telefon formou textové zprávy.

Pro lepší představu o využití služby si uveďme příklad: Zubního lékaře navštěvujeme pravidelně jednou za půl roku a často jsme objednáni i na několik měsíců dopředu. Abychom na tuto událost nezapomněli, vložíme si ji do kalendáře a necháme se upozornit formou textové zprávy o několik dní dopředu.

Velké využití služby vidím i v každodenních připomínkách. Je-li vaše dítě nemocné, jistě musí brát léky v pravidelných intervalech. Nastavte připomínkovou textovku s denním opakováním na mobil svého dítka. To bude mít v době nemoci jistě svůj telefon neustále u sebe a textovku si přečte. Slečny i ženy jistě uvítají možnost denního připomínání antikoncepčních prášků.

Praktické, ale trochu složité

Abyste mohli virtuální kalendář využívat, musíte se na serveru Email.cz zaregistrovat a tím získat i emailovou adresu. Po registraci (má osm kroků) se můžete přihlásit a z horní lišty vyberte Reminder. Doporučuji nikam nespěchat a stránku si prostudovat, je totiž na první pohled trochu nepřehledná.

Kalendář můžete zobrazit v několika časových intervalech – podobně jako na mobilním telefonu. Na obrázku je pohled měsíční – kliknutím na datum zobrazíte podrobnosti o konkrétním dnu.

Klepněte pro větší obrázek
Přehledný kalendář

Přidat novou událost je nejsnazší pomocí roletky s výběrem typu záznamu a tlačítka přidat. Objeví se okno s možná až příliš podrobným nastavením:

Klepněte pro větší obrázek
Přidání nové události

V něm lze zadávat mnoho parametrů. Důležitý je samozřejmě název události a její datum i čas. Trvání zvolíte v závislosti na konkrétní situaci a konečně se dostáváme k nastavení nejdůležitějšímu, a to připomínce. Nastavte časovou rezervu (zde lze bohužel zvolit maximálně jen 24 hodin před událostí) a nezapomeňte vyplnit adresu, na kterou budou upozornění chodit. Není-li v poli vaše mobilní emailová adresa, klikněte na odkaz Na adresu a zadejte svou mobilní emailovou adresu. Po návratu na formulář zkontrolujte, jestli je v tomto poli skutečně vaše mobilní emailová adresa.

Opakování událostí je velmi důležité, chcete-li být na určitou věc upozorňováni pravidelně. Například takové upozornění na týdenní seriál vyžaduje nastavení opakování na Opakovat stále a v další sekci Nastavení opakování vybrat každý týden (z roletky).


Užitečné? Určitě!

Tato služba je velmi užitečná a jistě se bude hodit každému, kdo nechce zapomínat jakékoli důležité i nedůležité události. Zprávy chodí pravidelně a případná nepřesnost leží na bedrech vašeho operátora. Snad jedinou (o to bohužel podstatnější) nevýhodou je fakt, že služba běží na internetu, který je pro většinu uživatelů v naší republice přes den vlastně nedostupný a případné záznamy musí provádět večer.

Diskuze (21) Další článek: Válka mezi operátory vyvrcholila zablokováním hovorů

Témata článku: Ostatní, SMS, Kalendář, Denní opakování, Vir

Určitě si přečtěte