Praktické: virtuální kalendář s SMS upomínkami

Zapomínáte často důležité události a nemáte kalendář či upomínky v telefonu? Email.cz nabízí kalendář s upomínkami formou textové zprávy na mobil. Připomenout si můžete narozeniny, návštěvu doktora, či každodenní povinnosti.
Praktické: virtuální kalendář s SMS upomínkami

Zapomínáte?

Ruku na srdce: jistě se vám už někdy stalo, že jste zapomněli výročí, povinnost či důležitý úkol. A také mi dáte za pravdu, že to není nic příjemného a často má toto drobné opomenutí další a další následky. Přitom je řešení jednoduché, i když nemáte v mobilní telefonu kalendář. Server Email.cz nabízí svým registrovaným uživatelům virtuální kalendář, do něhož lze ukládat události i v horizontu několika let. A proč je pro nás – uživatele mobilních telefonů – tato služba zajímavá? Každé události je možné nastavit předchozí připomenutí na mobilní telefon formou textové zprávy.

Pro lepší představu o využití služby si uveďme příklad: Zubního lékaře navštěvujeme pravidelně jednou za půl roku a často jsme objednáni i na několik měsíců dopředu. Abychom na tuto událost nezapomněli, vložíme si ji do kalendáře a necháme se upozornit formou textové zprávy o několik dní dopředu.

Velké využití služby vidím i v každodenních připomínkách. Je-li vaše dítě nemocné, jistě musí brát léky v pravidelných intervalech. Nastavte připomínkovou textovku s denním opakováním na mobil svého dítka. To bude mít v době nemoci jistě svůj telefon neustále u sebe a textovku si přečte. Slečny i ženy jistě uvítají možnost denního připomínání antikoncepčních prášků.

Praktické, ale trochu složité

Abyste mohli virtuální kalendář využívat, musíte se na serveru Email.cz zaregistrovat a tím získat i emailovou adresu. Po registraci (má osm kroků) se můžete přihlásit a z horní lišty vyberte Reminder. Doporučuji nikam nespěchat a stránku si prostudovat, je totiž na první pohled trochu nepřehledná.

Kalendář můžete zobrazit v několika časových intervalech – podobně jako na mobilním telefonu. Na obrázku je pohled měsíční – kliknutím na datum zobrazíte podrobnosti o konkrétním dnu.

Klepněte pro větší obrázek
Přehledný kalendář

Přidat novou událost je nejsnazší pomocí roletky s výběrem typu záznamu a tlačítka přidat. Objeví se okno s možná až příliš podrobným nastavením:

Klepněte pro větší obrázek
Přidání nové události

V něm lze zadávat mnoho parametrů. Důležitý je samozřejmě název události a její datum i čas. Trvání zvolíte v závislosti na konkrétní situaci a konečně se dostáváme k nastavení nejdůležitějšímu, a to připomínce. Nastavte časovou rezervu (zde lze bohužel zvolit maximálně jen 24 hodin před událostí) a nezapomeňte vyplnit adresu, na kterou budou upozornění chodit. Není-li v poli vaše mobilní emailová adresa, klikněte na odkaz Na adresu a zadejte svou mobilní emailovou adresu. Po návratu na formulář zkontrolujte, jestli je v tomto poli skutečně vaše mobilní emailová adresa.

Opakování událostí je velmi důležité, chcete-li být na určitou věc upozorňováni pravidelně. Například takové upozornění na týdenní seriál vyžaduje nastavení opakování na Opakovat stále a v další sekci Nastavení opakování vybrat každý týden (z roletky).


Užitečné? Určitě!

Tato služba je velmi užitečná a jistě se bude hodit každému, kdo nechce zapomínat jakékoli důležité i nedůležité události. Zprávy chodí pravidelně a případná nepřesnost leží na bedrech vašeho operátora. Snad jedinou (o to bohužel podstatnější) nevýhodou je fakt, že služba běží na internetu, který je pro většinu uživatelů v naší republice přes den vlastně nedostupný a případné záznamy musí provádět večer.

Témata článku: Ostatní, SMS, Kalendář, Denní opakování, Vir

Určitě si přečtěte

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

Chtěli „flat“ se 100 GB, operátoři se jim vysmáli. Přesto má Nové Město tarify pro občany

** Tarif A měl mít 100 GB, „béčko“ 5 GB. Nakonec mají 150 MB až 1 GB ** Tarif pro lidi, kteří hodně volají nabízí 3000 minut za 499 Kč ** Veřejnou soutěž vyhrál brněnský virtuální operátor Fayn

12.  12.  2017 | Pospíšil Aleš | 65

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, náramky a chytré hodinky ** Ceny se pohybují od několika desítek korun po tisíce

7.  12.  2017 | Láska Jan | 14

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

Rachot v redakci: test 18 přenosných reproduktorů v prosincovém Computeru

** Hledáte bezdrátový reprák na cesty či na piknik? ** Otestovali jsme jich pro vás hned 18 ** Nový Computer je na stáncích!

6.  12.  2017 | redakce | 6

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

Vybrali jsme 11 tlačítkových mobilů pod stromeček. Je jich už jako šafránu

** Klasické tlačítkové mobily se stávají okrajovou záležitostí ** Některým lidem k používání přitom bohatě postačují ** Ze zhruba stovky dostupných modelů vybíráme 11 nejlepších

24.  11.  2017 | Láska Jan | 9