Právě vyšly Mobility s prvním Užitečným cédéčkem

Právě dnes se na stáncích objevilo červnové číslo časopisu Mobility. Tentokrát v něm kromě šedesáti stran informací o mobilech najdete také CD-ROM: první Užitečné cédéčko Mobilit. Kromě jiného na něm najdete offline verzi MobilManie.
Právě vyšly Mobility s prvním Užitečným cédéčkem
Právě dnes se na stáncích objevilo červnové číslo časopisu Mobility. Tentokrát v něm kromě šedesáti stran informací o mobilech najdete také CD-ROM: první Užitečné cédéčko Mobilit. Kromě jiného na něm najdete offline verzi MobilManie.

Hlavním tématem červnového čísla je používání mobilu v cizině. Na osmi stranách se dozvíte všechno, co pro telefonování na dovolené potřebujete. Zvlášť bych chtěl upozornit na přehled cen mobilování v jednotlivých zemích, ze kterého snadno zjistíte, ke kterému operátorovi se přihlásit, abyste utratili co nejméně.

Víte, že Nokie by mohly být levnější a že Nokia chystá český slovník T9 i pro starší modely 7110 a 3210? Přečtěte si rozhovor se šéfem marketingu české Nokie, Petrem Hoškem.

Druhý díl nepravidelného seriálu Jak funguje mobil se zaměřil na zákulisí běžných činností prováděných s mobilem. Dozvíte se v něm, co se děje, když zapnete mobil, když chcete telefonovat nebo poslat textovku.

Inovovanou rubriku 30 mobilních dnů nyní připravuje šéfredaktor MobilManie, Petr Broža.

Recenze: mobily Ericsson A2628, Ericsson T29, delší zkušenosti se Siemensem SL 45 a Motorolou T2288R. Kapesní počítač Visor Edge, notebook s bezdrátovou síťovou kartou Toshiba Satellite. Test odolnosti miniaturního pevného disku IBM Microdrive (co myslíte, přežije pevný disk, když ho kopnete ze schodů?).

Co najdete na cédéčku

Z šesti set megabajtů informací o mobilech vybíráme několik věcí, které by vás mohly zaujmout:

Soutěž o Nokii 3330: Odpovědí na několik otázek zabijeme dvě mouchy jednou ranou: můžete vyhrát nejnovější Nokii a zároveň nám řeknete, jak bychom podle vás Mobility měli dělat. Důsledkem bude časopis vytvářený přesně podle představ jeho čtenářů.

Mobility 1999–2001: Všechna čísla Mobilit, která kdy vyšla, si můžete prohlédnout v elektronickém formátu PDF.

Nepublikované obrázky: Více než 300 obrázků mobilních telefonů, které jsme v Mobilitách testovali.

Vyberte si nejlepší tarif nebo předplacenku: Pomocí této tabulky Microsoft Excelu zjistíte, kolik byste za své mobilování zaplatili, kdybyste používali jinou službu svého operátora, nebo kdybyste třeba úplně přešli ke konkurenci. Nevyplatila by se vám třeba předplacenka, neměli byste přejít na tarifní program …? Zadáte několik čísel kam a kdy voláte, přidáte počet poslaných SMS a máte to.

Manuály: Příručky k šestapadesáti nejpoužívanějším mobilním telefonům.

Mobily na webu: V redakci prakticky neustále „visíme“ na Internetu a v našich oblíbených položkách je proto přeplněno nejrůznějšími „mobilními“ odkazy, ze kterých jsme pro vás vybrali ty nejlepší.

MobilMania.cz pro prohlížení bez Internetu: Off-line verze části tohoto webu.


To ale ještě není všechno!
Už nemám prostor podrobně psát o přehledu parametrů a cen mobilních telefonů, přehledu cen za telefonování doma i v zahraničí, o srovnávacím testu levných a manažerských telefonů, sloupku Cililink. Na cédéčku najdete kontakty na všechny autorizované servisy mobilů, přehled dobíjecích bankomatů, mapy pokrytí, můžete si na vlastní kůži vyzkoušet WAP. Nevešla se ani větší zmínka o přibližně čtyřiceti programech pro mobily, o prezentacích partnerů (zejména upozorňuji na koncepty telefonů Alcatel, které stojí za to). A ještě poslední věc: mobilní servis ze všech Mobilit „svázaný“ do jednoho maximálně užitečného souboru.

Mobility s cédéčkem stojí na stánku 59 Kč.

Marek Lutonský, šéfredaktor Mobilit

Diskuze (11) Další článek: Můj život s Bluetooth: recenze dostupných zařízení

Témata článku: Mobil

Určitě si přečtěte