Právní kanceláře z Norska, Británie a Číny potvrdily, že Huawei nemá povinnost informovat čínskou vládu

Jedním z argumentů americké strany v tažení proti Huawei je, že má firma zákonnou povinnost předávat informace čínské vládě. Huawei se snaží svět přesvědčit, že není důvod k obavám o bezpečnost a důvěrnost dat zákazníků. Součástí snahy bylo i zadání analýzy čínského právního prostředí u norské právní kanceláře Wikborg Rein, britské Clifford Chance a čínské Zhong Lun.

Žádná z oslovených kanceláří nedospěla k závěru, že by čínská vláda měla právo získávat informace o produktech firmy Huawei a jejich uživatelích mimo území Číny. Čínské právní předpisy týkající se boje proti terorismu a kybernetické bezpečnosti nemají mezinárodní přesah a neplatí tedy v jiných zemích.

V tiskové zprávě Huawei doplňuje: „Varování před výrobky Huawei vycházejí z právních předpisů, které mají pomáhat s bojem proti terorismu a podporou kybernetické bezpečnosti na domácí půdě. Podobné zákony však platí v mnoha dalších zemích, v České republice se zákon o spolupráci komerčních subjektů a zpravodajské služby připravuje. Čínská legislativa tedy není žádnou výjimkou.“

Komentář: Huawei na to jde dobře. Tam, kde vlastní argumentace nepadá na úrodnou půdu, staví místo sebe prestižní právní kanceláře, jejichž jméno je zárukou nestrannosti. Jen se trochu obávám, že v obchodní válce jde o jiné hodnoty, než je pravda.

Diskuze (40) Další článek: Sony dnes začíná prodávat model Xperia 1. Je to smartphone pro náročné

Témata článku: Huawei, Kauza Huawei, Čína, Analýza, Hrozba, Špionáž, Právní předpis, Kybernetická bezpečnost, Právní kancelář, Kancelář, Norsko, Česká republika, Brit, Povinnost, Čínská vláda


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

RECENZE: Huawei P30 – levnější než Pro a přitom stále profesionál

** Nechcete-li utrácet přes dvacet tisíc, je Huawei P30 přesně pro vás ** Přes některé ústupky si ponechal to důležité od vlajkové lodi P30 Pro ** Skvělý fotoaparát je stále na místě, i když je lehce ochuzen

Jakub Vrbacký | 32

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 27

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

Samsung Galaxy Note 10: Legendární náčrtník se rozdvojil a dostal duhová záda

** Samsung představil dva modely řady Galaxy Note 10 ** „Náčrtník“ dostal chytřejší S Pen, displej s průstřelem i ToF kameru ** Éra 3,5mm jacku končí, základní Note 10 nemá ani slot pro microSD.

Martin Chroust, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 157