Přečíslujte si svá čísla v pohodlí domova

Přestože se hromadné přečíslování telefonní stanic kvapně blíží, můžete klidně spát. Ovšem pouze v případě, že máte Přečíslovávač společnosti Compelson.
Přečíslujte si svá čísla v pohodlí domova

Klepněte pro větší obrázekPřestože se o přečíslování telefonních čísel mluví již více než půl roku a konečný termín této přeměny se blíží doslova mílovými kroky, stále určitě máte ve svém mobilním telefonu uložena svá čísla ve současném - a za krátko již špatném - formátu.

Co je příčinou této skutečnosti? Příčina je poměrně jednoduchá - klávesnice mobilních telefonu ani způsob ovládání menu telefonního seznamu nepatří zrovna mezi nejpohodlnější a ruční kontrola více než stovky telefonních čísel se tak stává činností více než úmornou.

Do úmoru?

Avšak nabízí se ještě jedna, další varianta - vyjmout SIM kartu s telefonními čísly z mobilního telefonu a připojit ji k běžném stolnímu počítači s velkou a pohodlnou klávesnicí. Právě pro tento způsob je výhodné použít balíček Přečíslovač, jehož součástí je i databáze čísel Českého Telecomu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Když jsem balení čtečky otevíral (ve skutečnosti jako by z oka vypadlo obalu plastovému obalu DVD disku), čekal jsem čtečku běžné velikosti s přívodním USB kabelem. Byl jsem mile překvapen, když na mne z krabice vykouknul maličký USB trn (nevím totiž, jak takhle malou čtečku nazvat) s poutkem pro přivěšení na klíče. Určitě si nezapomeňte důkladně prohlédnout ilustrační obrázky, které více než dobře ukazují skutečnou velikost - či spíše malost - tohoto zařízení.

Instalace je poměrně jednoduchá - po vložení cédéčka do mechaniky osobního počítače se automaticky spustí instalátor, který vás během několika málo okamžiků (kde okamžik je přímo závislý na rychlosti vašeho počítače) provede celým procesem instalace. Poté již stačí ve vhodnou chvíli čtečku zastrčit do USB portu počítače, vložit do ní SIM kartu tak hluboko, až se rozsvítí červená indikační dioda a spustit dodávaný program Přečíslovávač.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Práce s tímto programem je velmi jednoduchá a skládá se z několika málo kroků. Nejprve po spuštění provede hledání dostupných čteček SIM karet. Vyberete ji tedy ze seznamu a provedete načtení jejího obsahu. Tato operace však chvíli trvá a po jejím dokončení uvidíte na obrazovce přehled všech kontaktů a telefonních čísel na kartě.

Stisknutím tlačítka Přečíslovat se provede samotné přečíslování (to je již velmi rychlé) a v seznamu vás upozorní na změny, které provedl. Pokud s některou z nich nesouhlasíte, můžete ji zrušit a poté můžete všechny upravené kontakty Zapsat zpátky na SIM kartu. Kontakty můžete také tisknout a tak získat papírovou zálohu svých telefonních čísel.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Rád bych ještě zmínil možnost importu a exportu čísel do souborů TXT nebo CVS - čtečku tak můžete používat i po přečíslování pro archivaci svých telefonních čísel, editaci kontaktů, přihlašování k počítači nebo pro elektronický podpis.

Každá legrace něco stojí

Cena celého balení je stanovena na 2 490 korun, která jej určí především do počítačů různých nadšenců či kanceláří firem a společností - pro běžného uživatele mobilního telefonu je tato cena přeci jen stále příliš vysoká. Dalšími možnými zákazníky by mohli být nejrůznější odblokovávači, kteří by tak jednoduše rozšířili portfolium nabízených služeb. Na adrese www.precislovac.cz také můžete najít seznam míst v celé republice, které vám na počkání telefon přečíslují a kde vám také vytisknou protokol.

Pokud již čtečku máte, můžete ušetřit - samotný software totiž koupíte za necelou tisícovku či můžete využít omezenou verzi programu přečíslovávač, která je úplně zdarma (www.precislovac.cz). V nejbližších dnesch by měla být k dispozici také verze Přečíslovač KABEL, který přečísluje přímo paměť mobilního telefonu prostřednictvím sériového kabelu či infračerveného rozhraní.

Diskuze (7) Další článek: T-Mobile: Pojďte si hrát s Javou skoro zadarmo!

Témata článku: Ostatní, Domov


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15