Předobjednejte si na Gearbestu. Když pošlete 5 dolarů předem, dostanete slevu od 10 dolarů výše

Čínský e-shop Gearbest.com představuje službu Deposit Expansion. Výhodná je pro obě strany – prodejce i kupujícího. Princip je jednoduchý:

  1. Líbí se vám telefon s cenou 189 dolarů, který bude dostupný až za několik dní/týdnů.
  2. Už dnes zaplatíte 5 dolarů, čímž získáte slevu 10 dolarů.
  3. Až bude telefon dostupný, vrátíte se na Gearbest a doplatíte 174 dolarů (tedy plná cena mínus už zaplacených 5 dolarů a sleva 10 dolarů).

Proč Gearbest takovou věc dělá? Důvod je jednoduchý – nezávazné předobjednávky na telefony dělá kde kdo, kdežto Gearbest si vás tímto způsobem upoutá. Počítá s tím, že když už jste část ceny zaplatili, nepůjdete nakoupit jinam. Za tuto jistotu je obchod ochotný zkrátit si marži o docela zajímavých 10 dolarů. Vy, jako zákazník, kromě slevy získáte i přednostní odbavení objednávky, až bude telefon dostupný.

Pár poznámek

  • Depozit není vratný, takže když se přece jen rozhodnete nakoupit jinde, o svých 5 dolarů přijdete.
  • Při využití služby Deposit Expansion už nelze uplatnit další slevy a kupóny.
  • Doplatit do plné částky musíte ve stanoveném termínu, na který vás obchod opakovaně upozorní e-mailem, na sociálních sítích nebo v aplikaci. Pokud v termínu nezaplatíte, vklad propadne.

Ne vždycky jde o depozit 5 dolarů a slevu 10 dolarů, částky se liší, vidím i 5/21 dolarů, 10/179 dolarů u dražší koloběžky atd. Souhrn nabídek s možností Deposit Expansion najdete zde.

Jak probíhá nákup s Deposit Expansion:

Diskuze (12) Další článek: Samsung oznámil dva nové fotočipy. Mohly by se ukázat již u Galaxy S10

Témata článku: Nákup a ceny, Čína, Slevy, Koloběžky, Telefon, Gearbest, Dolar, Čínský e-shop, Depozit, Plná částka, Sleva, Přednostní odbavení, Stanovený termín, Pře, Termín, Sociální síť


Určitě si přečtěte