Předplaťte si MMS zprávičky od Eurotelu

Jsou multimediální zprávy MMS určeny jen pro posílání fotografií našim přátelům nebo dokáží nabídnout ještě něco navíc?
Předplaťte si MMS zprávičky od Eurotelu

Jak Eurotel, tak T-Mobile spustili službu multimediálních textových zpráv téměř současně - dokonce se oba dva přou o prvenství. Přestože se však může zdát, že spuštění bylo poněkud unáhlené a uspěchané, opak je pravdou.

Protože však velmi málo mobilních uživatelů vlastní mobilní telefon s digitální kamerou a na trhu jich stále není dostatečné množství, máme MMS v sítích již nyní. Pozor tedy, aby nevznikla mýlka - služba MMS určitě (tedy především alespoň v počátcích svého spuštění) není určena primárně pro posílání mobilních fotografií z jednoho telefonu na druhý.

Informace světem táhnou

Důležitou a zajímavou službou, která jde s technologií multimediálních zpráv doslova ruku v ruce, jsou totiž informační a zábavné MMS služby. V současné době je situace podobná, jako v počátcích mobilního telefonování - pamatujete na mobily, které uměly textovky pouze přijímat? I některé dnešní mobily jsou podobné - dokáží totiž zprávy MMS také pouze přijímat.

Otázka tedy zní - jak tento telefon, který nikdy nic neodešle, náležitě využít? Odpovědí jsou právě výše jmenované služby. Fungují obdobně, jako dnešní informační textovky, akorát dnešní informační ememeska je daleko rozsáhlejší, obsahuje několik obrázků - a je pochopitelně dražší.

Chcete vědět, kolik informací se vejde do jedné informační ememesky? Tak předně, její velikost je omezena třiceti kilobajty dat. Do tohoto objemu vměstnáte poměrně mnoho textu doplněného klidně třemi až čtyřmi obrázky, jednu nebo dvě animace s doprovodným textem nebo třeba několik sekund zvukové zprávy.

Juice MMS

Ke službám nabízeným prostřednictvím Juice MMS lze v současné době přistupovat dvěma různými způsoby - buď prostřednictvím Juice Easy menu nebo MMS Infotextu, kde stačí pouze odeslat vybrané klíčové slovo na číslo 999 888. Seznam klíčových slov je natolik obsáhlý, že jej zde nezařazujeme a najdete jej na stránkách www.mobiljuice.cz.

Zajímá vás, kolik za to vše zaplatíte? Jednotlivé zprávy jsou rozděleny na několik cenových úrovní; cena za příchozí zprávu se pohybuje mezi necelými desíti korunami až padesáti korunou. Ememesky lze také předplatit. V tomto případě zaplatíte podle počtu obdržených zpráv:

  • 20 zpráv (99,75 korun),
  • 40 zpráv (194.25 korun),
  • 60 zpráv (299,26 korun),
  • 80 zpráv (393,75 korun),
  • 100 zpráv (498,75 korun).

Ve srovnání s běžnými textovkovými službami současnosti se ceny zdají jako poměrně vysoké. Když si však prohlédneme několik informačních ememesek, poznáme, že cena za takhle vypadající informace je poměrně přijatelná.

Vyplatí se fronta před trafikou?

Jen mě tak napadá malá noticka na úplný závěr: přestože za jednu ememesku obsahující hlavní zprávy a několik obrázků z deníku Blesk zaplatíte deset korun, jeden kompletní výtisk stejného deníku pořídíte o několik korun levněji. Inu, za komfort se platí.

Diskuze (3) Další článek: Nokia 7650 se začíná prodávat s češtinou

Témata článku: Operátoři, O2, EU, MMS, Euro


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 62

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 20