Předplaťte si MMS zprávičky od Eurotelu

Jsou multimediální zprávy MMS určeny jen pro posílání fotografií našim přátelům nebo dokáží nabídnout ještě něco navíc?
Předplaťte si MMS zprávičky od Eurotelu

Jak Eurotel, tak T-Mobile spustili službu multimediálních textových zpráv téměř současně - dokonce se oba dva přou o prvenství. Přestože se však může zdát, že spuštění bylo poněkud unáhlené a uspěchané, opak je pravdou.

Protože však velmi málo mobilních uživatelů vlastní mobilní telefon s digitální kamerou a na trhu jich stále není dostatečné množství, máme MMS v sítích již nyní. Pozor tedy, aby nevznikla mýlka - služba MMS určitě (tedy především alespoň v počátcích svého spuštění) není určena primárně pro posílání mobilních fotografií z jednoho telefonu na druhý.

Informace světem táhnou

Důležitou a zajímavou službou, která jde s technologií multimediálních zpráv doslova ruku v ruce, jsou totiž informační a zábavné MMS služby. V současné době je situace podobná, jako v počátcích mobilního telefonování - pamatujete na mobily, které uměly textovky pouze přijímat? I některé dnešní mobily jsou podobné - dokáží totiž zprávy MMS také pouze přijímat.

Otázka tedy zní - jak tento telefon, který nikdy nic neodešle, náležitě využít? Odpovědí jsou právě výše jmenované služby. Fungují obdobně, jako dnešní informační textovky, akorát dnešní informační ememeska je daleko rozsáhlejší, obsahuje několik obrázků - a je pochopitelně dražší.

Chcete vědět, kolik informací se vejde do jedné informační ememesky? Tak předně, její velikost je omezena třiceti kilobajty dat. Do tohoto objemu vměstnáte poměrně mnoho textu doplněného klidně třemi až čtyřmi obrázky, jednu nebo dvě animace s doprovodným textem nebo třeba několik sekund zvukové zprávy.

Juice MMS

Ke službám nabízeným prostřednictvím Juice MMS lze v současné době přistupovat dvěma různými způsoby - buď prostřednictvím Juice Easy menu nebo MMS Infotextu, kde stačí pouze odeslat vybrané klíčové slovo na číslo 999 888. Seznam klíčových slov je natolik obsáhlý, že jej zde nezařazujeme a najdete jej na stránkách www.mobiljuice.cz.

Zajímá vás, kolik za to vše zaplatíte? Jednotlivé zprávy jsou rozděleny na několik cenových úrovní; cena za příchozí zprávu se pohybuje mezi necelými desíti korunami až padesáti korunou. Ememesky lze také předplatit. V tomto případě zaplatíte podle počtu obdržených zpráv:

 • 20 zpráv (99,75 korun),
 • 40 zpráv (194.25 korun),
 • 60 zpráv (299,26 korun),
 • 80 zpráv (393,75 korun),
 • 100 zpráv (498,75 korun).

Ve srovnání s běžnými textovkovými službami současnosti se ceny zdají jako poměrně vysoké. Když si však prohlédneme několik informačních ememesek, poznáme, že cena za takhle vypadající informace je poměrně přijatelná.

Vyplatí se fronta před trafikou?

Jen mě tak napadá malá noticka na úplný závěr: přestože za jednu ememesku obsahující hlavní zprávy a několik obrázků z deníku Blesk zaplatíte deset korun, jeden kompletní výtisk stejného deníku pořídíte o několik korun levněji. Inu, za komfort se platí.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

3 komentářů

Nejnovější komentáře

 • mylda 16. 9. 2002 7:55:47

  Je to pravda .................

 • Mastu Rbarot 13. 9. 2002 12:25:53
  je to pravda, ze s predplatnym Playboje na pristi rok se bude dodavat...
 • Glimmer 10. 9. 2002 22:54:07
  takze zatim to vypada tak ze pokud muj tel nema fotak,kameru tak mms pro...
Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení