Předpověď počasí přímo od Českého hydrometeorologického ústavu přichází i na iPhony

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na jaře vzbudil pozornost uživatelů Androidu, když zveřejnil rovnou dvě aplikace pro sledování stavu a předpovědi počasí. Teď přichází na řadu platforma Apple iOS, konkrétněji iPhony, s optimalizací pro větší displeje iPadů se nepočítá.

Aplikace jsou znovu dvě a rozložení funkcí kopíruje to na Androidu. Na jaře jsme vytýkali absenci widgetů a chybí i tentokrát u iOS verze.

Základní aplikace ČHMÚ prezentuje předpověď počasí na nejbližší dny, předpověď srážek, výstrahy na nebezpečné jevy, během sezóny také předpověď aktivity klíšťat. ČHMÚ Plus přidává podrobnosti jako jsou podrobné meteorologické informace ve stanicích, předpovědní mapy modelu Aladin, hydrologické informace, riziko přívalové povodně a informace o kvalitě ovzduší.

Zdroj: ČHMÚ (via Lupa.cz)

 

Diskuze (24) Další článek: 9 tipů pro bezpečné cestování s mobilem

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Předpověď, Nejbližší den, Aladin, Apple IOS, Velký displej, Základní aplikace, Předpověď počasí, Počasí


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117