Předpověď počasí přímo od Českého hydrometeorologického ústavu přichází i na iPhony

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) na jaře vzbudil pozornost uživatelů Androidu, když zveřejnil rovnou dvě aplikace pro sledování stavu a předpovědi počasí. Teď přichází na řadu platforma Apple iOS, konkrétněji iPhony, s optimalizací pro větší displeje iPadů se nepočítá.

Aplikace jsou znovu dvě a rozložení funkcí kopíruje to na Androidu. Na jaře jsme vytýkali absenci widgetů a chybí i tentokrát u iOS verze.

Základní aplikace ČHMÚ prezentuje předpověď počasí na nejbližší dny, předpověď srážek, výstrahy na nebezpečné jevy, během sezóny také předpověď aktivity klíšťat. ČHMÚ Plus přidává podrobnosti jako jsou podrobné meteorologické informace ve stanicích, předpovědní mapy modelu Aladin, hydrologické informace, riziko přívalové povodně a informace o kvalitě ovzduší.

Zdroj: ČHMÚ (via Lupa.cz)

 

Diskuze (25) Další článek: 9 tipů pro bezpečné cestování s mobilem

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, iOS, Předpověď počasí, Apple IOS, Základní aplikace, Nejbližší den, Aladin, Velký displej, Předpověď, Počasí


Určitě si přečtěte

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

Samsung Galaxy S10+: Vyzkoušeli jsme pět foťáků i prémiovou verzi s nevídanou pamětí

** Třetí novinkou řady S10 je plusová varianta ** Výbava je podobná jako Galaxy S10, navíc je jen větší kapacita baterie a duální selfie ** Speciální keramická edice se ale může těšit na 12GB RAM a 1TB úložiště!

Martin Chroust, Tomáš Holčík | 45

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

RECENZE: Apple Watch Series 4 — o parník před konkurencí

** Apple Watch se po letech dočkaly vylepšeného designu ** Hlavní změnou je větší displej s tenčími rámečky ** Zlepšila se však i výbava a použité senzory

Martin Miksa | 186