Předpremiéra: nové Motoroly pro rok 2007

Motorola chystá mimo jiné vylepšené verze svých modelů Krzr a Rizr. Těšte se na skvělý design, maximální výbavu a podporu 3G.

Za necelé tři týdny přijde největší smršť nových telefonů v letošním roce – bude se konat 3GSM kongres v Barceloně. Přehlídka firem, které mají něco společného s mobilními sítěmi a především výrobců mobilních telefonů. Tato akce je narozdíl od slavných veletrhů spotřební elektroniky (CES, CeBIT) neveřejná a mají na ní přístup jen odborníci a novináři. Rok od roku tato akce nabývá na významu a výrobci mobilů ji upřednostňují před CeBitem, který se koná měsíc poté. Na 3GSM kongresu se dočkáme několika nových telefonů od LG, Nokie, Samsungu, Sony Ericssonu a také Motoroly. A právě připravovaných novinkách Motoroly prosákly informace trochu předem díky zveřejněné prezentaci.

Véčko třetí generace

Motorola se rozhodla vylepšit svůj klíčový model Krzr K1. Nový a lépe vybavený model ponese jméno Krzr K3 a jeho největší inovací bude podpora sítí třetí generace. Design s lesklými kryty za použití netradičních materiálů, jako je například sklo, zůstane zachován. Technická specifikace zatím není známa, ale už je celkem jisté, že novinka bude mít mnohem kvalitnější displej s rozlišením 240 × 320 bodů oproti původnímu rastru 176 × 220 bodů.

Klepněte pro větší obrázek Motorola Krzr K3

Vpravo dole pod hlavním displejem najdete kameru pro videohovory. Hlavní fotoaparát je na předním krytu a má rozlišení 2Mpx. Pod ním je vnější displej, který je opět o poznání větší než u nižšího modelu K1.

Dále můžeme počítat se standardní výbavou zahrnující Bluetooth, slot pro paměťové karty a podporu EDGE. V nabídce najdeme vícepoložkový adresář, organizační funkce a samozřejmě multimediální přehrávač.

Rizr potřetí

Motorola nedávno představila model Rizr Z6, který je vylepšenou verzí výsuvného modelu Rizr Z3. Na 3GSM však bude mít oficiální premiéru ještě lepší výsuvný kousek s označením Rizr Z8. Podobně jako u nového Krzru je hlavní inovací podpora sítí třetí generace.

Klepněte pro větší obrázek Motorola Rizr Z8

Technická specifikace zatím není známa, ale očekáváme QVGA displej, dvoumegapixelový fotoaparát, slot pro paměťové karty microSD, podporu EDGE, Bluetooth a další dnes již standardní prvky.

Velké displeje obou novinek dávají tušit, že bude v telefonech použito inovované uživatelské prostředí známé například z modelu V3x.

Tři nové smartphony

Dále se můžeme těšit na premiéru windowsového komunikátoru Motorola Q pro Evropu s podporou EDGE a hlavně na nástupce s označením Q2, který by měl podporovat sítě třetí generace včetně rychlých dat HSDPA. Předstvena bude také Motorola Ming s Linuxem a hudební model Rokr E6. Už se těšíme.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Motorola Q • Motorola Ming

Kromě zmiňovaných "špeků" budou mít premiéru i běžné telefony pro méně náročné uživatele. Těšit se můžete na trojici véček W510, W395 a W375, připravuje se také trojka telefonů klasické konstrukce – W360, W208 a W205.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Novinky klasické a véčkové

Témata článku: Motorola, Motorola Krzr K3, Motorola Rizr Z3, Motorola Rizr Z8, Motorola Rokr E6, Rok, Motor, Nové moto

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

Lenovo Moto Z: netuctová modelka Twiggy [recenze]

** Moto Z je velmi štíhlý smartphone s podporou přídavných modulů ** Nešetří ani na vlastní výbavě ** Kladů je většina, chyb jen několik

8.  1.  2017 | Láska Jan | 1

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

Lenovo Moto Mods: batůžky s extra funkcemi pro řadu Moto Z [recenze]

** Moto Mods je první modulární systém, který dává smysl ** Moro Mods půjdou použít i s budoucími modely Moto Z ** Cena je vysoká, pro Moto Mods musíte najít využití

21.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 10

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Jaký vybrat model, aby příliš nestál, ale byl dostatečně kvalitní? ** Vybíráme 11 nejvýhodnějších smartphonů ** Připravte si pět až deset tisíc korun

19.  12.  2016 | Láska Jan

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

Lenovo Moto Z Play: transformer, co konečně dává smysl. S Moto Mods, i bez nich [recenze]

** Výborně vybavený smartphone za rozumnou cenu ** Rozšiřitelnost i změna vzhledu za pomocí Moto Mods ** podpora pro dvě SIM a micro SD kartu zároveň

11.  12.  2016 | Vrbacký Jakub | 20

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

Skládačka, která dává smysl. Moto Z a všechny Moto Mods v jednom videu

** Modulární mobil zkoušel Google i LG, ale za správný konec to bere až Lenovo/Moto ** Smartphony Moto Z a Z Play jsou skvělé samy o sobě ** Moto Mods fungují jako nenásilný bonus

8.  12.  2016 | Kůžel Filip, Láska Jan | 8