Představujeme novou Poradnu na MobilManii

Včera jsme po týdnu zkušebního provozu spustili novou Poradnu. Najdete v ní už několik set ověřených odpovědí na nejčastější otázky. Stejně jako ve starší Poradně se můžete zapojit i vy. Ty nejlepší odměníme.
Představujeme novou Poradnu na MobilManii

Včera jsme spustili novou Poradnu. Na adrese poradna.mobilmania.cz, na kterou se dostanete i z horního vodorového menu, najdete už několik set ověřených odpovědí na nejčastější dotazy. Nová Poradna nahrazuje starší stejnojmennou službu, která po spuštění diskuzního fóra pomalu upadala do zapomnění.

Vím, za předchozí větu mě už někteří čtenáři přestali mít rádi. I když stará Poradna byla malá, stále měla svoji věrnou komunitu, která ji navštěvovala. Jenže výsledkem byla diskuze o mobilech, pro kterou už několik let provozujeme velmi navštěvované fórum (na jaře se obléklo do nové podoby a systému). Provozovat dvě diskuze na jedno téma ale není efektivní. Otázky se duplikují, mnozí je psali jak do Poradny, tak do fóra. Odpovědi se dostanou vždy jen k jedné skupině. Už několik měsíců jsme proto přemýšleli, co s tímto stavem udělat.

Nakonec jsme zvolil následující řešení: pro diskuze bude určeno fórum a z Poradny uděláme encyklopedii otázek a odpovědí týkajících se mobilních telefonů a telefonování. Archiv starší Poradny najdete na adrese www.mobilmania.cz/staraporadna, už ale není možné zakládat nová témata a reagovat.

My, vy a poradna

Naším cílem je, abyste v Poradně rychle našli odpověď na svoji otázku - ke konkrétnímu mobilu, ke službě operátora, k nastavení, k technologiím. Odpověď musí být jednoznačná, stručná, s případným odkazem na další informace.

O Poradnu se kromě redakce starají dva externí redaktoři: Jan Horalík a Jaroslav Škrabálek. V článcích, diskuzích a v dalších zdrojích hledáme otázky, které vás zajímají, a připravujeme k nim odpovědi.

Stejně jako ve starší Poradně je ale i zde velmi vítaná pomoc vás, čtenářů. Máte hned tři možnosti, jak se zapojit do tvorby této encyklopedie:

1. Můžete se zeptat. Na stránce Položit otázku najdete formulář, kde stačí zvolit nejvhodnější kategorii a napsat dotaz.

2. Odpovídat na dotazy. Otázky, které položili ostatní čtenáři, najdete v sekci Nezodpovězené. Stačí klepnout na odkaz a do formuláře napsat odpověď.

3. Přidat nové heslo do Poradny. Na stránce Doplnit Poradnu máte možnost samostatně přidat úplně nové heslo: otázku i odpověď.

Co do Poradny patří a co ne?

Na rozdíl od starší Poradny se vaše nové téma nebo zodpovězená otázka na webu neobjeví hned. Text musí schválit redakce. Důvodem tohoto mezikroku je snaha o zajištění kvality. Nechceme, aby se na dotaz k funkci telefonu objevovaly například odpovědi „Kup si jiný mobil“, jak se často objevuje v diskuzích. Tazatel na svoji otázku očekává jinou odpověď.

Do Poradny-encyklopedie patří zejména dotazy, které mají dlouhodobější charakter a které mohou být užitečné ostatním. Děkujeme proto předem za pochopení, že do veřejné sekce nezařadíme například taková témata:

  • Kdy bude v prodeji telefon XY?
  • Kdy zlevní telefon AB?
  • Mám si koupit mobil C nebo D?
  • Který mobil je nejlepší?

Pro takové dotazy je ideální fórum, kde lze donekonečna diskutovat třeba o tom, který je telefon lepší. Dotazy, na které neexistuje jasná odpověď, nebo kdy odpověď platí jen velmi krátkou dobu, do Poradny nepatří.

Nezlobte se na nás, když váš dotaz nebo odpověď před publikováním trochu redakčně upravíme nebo doplníme.

Proč odpovídat na dotazy?

Stejně jako ve starší Poradně nebo ve fóru vás samozřejmě nechceme a ani nemůžeme nutit, abyste byli aktivní a radili ostatním. Doufáme ale, že se Poradna rozjede a výsledkem bude nejrozsáhlejší databáze otázek a odpovědí na mobilní témata široko daleko. Nejaktivnější přispěvatele čas od času odměníme různými cenami.

Diskuze (43) Další článek: Chystá Oskar nový slogan?

Témata článku: Ostatní, Jasná odpověď, Mobil, Nové heslo

Určitě si přečtěte