Předvánoční nabídka: mobilní telefony do 10 000 Kč

Předvánoční nabídka mobilních telefonů je velice lákavá a ceny stále klesají. Pokud váháte, zda si pořídit nový telefon, podívejte se na naše rozsáhlé přehledy současné nabídky. Dnes se zaměříme na mobily za cenu od osmi do desíti tisíc korun.
Předvánoční nabídka: mobilní telefony do 10 000 Kč | wikipedia

Pokud stále sháníte v předvánočním shonu ten pravý mobilní telefon pod stromeček, nechte se inspirovat našimi srovnávacími přehledy. Začali jsme přehlídkou nejlevnějších telefonů, které se dají pořídit do třech tisíc korun, pokračovali jsme přehledem nabídky od tří do čtyřech tisíc, následovalo srovnání telefonů v cenové relaci od čtyř do pěti tisíc korundo šesti tisíc korun. Následně jsme nakoukli do cenového rozmezí od šesti do sedmi tisíc a naposledy jsme se podívali na mobily s cenou do osmi tisíc korun.

Dnes sérii srovnávacích článků uzavřeme, konečná hranice pro nás bude 10 000 Kč. Dražší telefony jsou záležitostí náročnějších uživatelů a zřejmě jen vyjímečně by si našly místo pod vánočním stromkem. Každopádně se i této kategorii budeme později věnovat.

Rychlé odkazy

 • velká srovnávací tabulka 
 •
nerozdělený článek v textové verzi

Ceny telefonů uvažujeme z volného prodeje, konkrétně z internetového obchodu Cybex.cz. Pokud se telefon v nabídce tohoto obchodu nenachází, bereme ceny z některého jiného. Pokud se v nabídce operátora vyskytne nižší cena, za kterou je možné telefon bez závazků koupit, uvádíme tuto cenu a v závorce napíšeme u jakého operátora tato nabídka platí. Není v našich silách prozkoumat nabídku všech obchodů a zjistit nejnižší možné ceny, za které je možné daný telefon koupit. Je tedy možné, že uvedené telefony někde najdete i za ceny nižší.

Telefony si z hlediska parametrů můžete přímo porovnat v této obsáhlé tabulce:

Klepněte pro větší obrázek


Samsung S300m

Cena: 8 057 Kč
Hodnocení: 60%

 

S cenou těsně nad osm tisíc se na trhu drží Samsung S300m. Je to jedno z těch prohlášených stříbrných véček, která jsou tak oblíbená. V tomto případě se však již jedná o starší model a za srovnatelnou cenu je výhodnější koupit nějaký novější, některé si představíme dále. Nic zvláštního telefon oproti svým sourozencům nenabízí. Je malý a lehký, vykukuje z něj anténa a má dva displeje. Hlavní displej je však o něco menší, než mají novější Samsungy a je pasivní. Telefon má také velmi malou paměť, pouze 0,3 MB a nenajdete na něm fotoaparát. Nabízí kvalitní 40 hlasé vyzvánění, propracovaný adresář na 500 záznamů a pohodlnou klávesnici. Za osm tisíc je to však již dnes málo.

Podrobné parametry a přímé porovnání s ostatními telefony najdete zde.


Sony Ericsson Z600

Cena: 8 381 Kč
Hodnocení: 70%

 

Trochu neohrabané je véčko od Sony Ericssonu, označené Z600. Je oproti konkurenci poměrně velké a těžké, útěchou může být integrovaná anténa. Vnitřní displej je veliký a nabízí vytříbenou kvalitu. Telefon je to dobře vybavený, ale má několik drobných vad na kráse. Jednou z nich je poměrně malá, 2MB uživatelská paměť. Dále adresář, který pojme 500 záznamů a lze v něm vyhledávat pouze podle prvního znaku a například datové přenosy GPRS by mohly být ještě rychlejší, nabízí se pouze třída 8. Pochvalu zaslouží organizér a doplňková výbava. V telefonu najdeme také integrovaný VGA fotoaparát a Bluetooth. Telefon si oblíbí zejména styloví uživatelé, kteří zároveň vyžadují pestrou funkční nabídku.

Podrobné parametry a přímé porovnání s ostatními telefony najdete zde.


Samsung E600

Cena: 8 645 Kč
Hodnocení: 63%

 

Samsung E600 je následovníkem modelu S300m. Design si zachovává skoro stejný, opět se jedná o malé a lehké stříbrné véčko s anténou. Výbavou si však polepšil. Hlavní displej je o trochu větší a hlavně aktivní, uživatelská paměť povyrostla na 10 MB a v telefonu najdeme také zabudovaný VGA fotoaparát. Vyzvánění s 64 hlasy je balzámem pro uši, do adresáře se vejde 1000 kontaktů a 200 míst je určeno pro textovky. Pro práci se však příliš nehodí, je to čistě stylový telefon. Přesto je vám k dispozici přehledný kalendář na základní plánování a možnost datové výměny prostřednictvím GPRS třídy 8, e-mailový klient chybí. Stejně jako u ostatních Samsungů, musím i zde pokárat výrobce za falešné potvrzovací tlačítko, které připojuje k wapu. Pokud máte pro asijská véčka slabost, může se vám zalíbit. Výhodnější koupí však bude například Samsung E300, který jsme si představili při minulém srovnání.

Podrobné parametry a přímé porovnání s ostatními telefony najdete zde.


V další kapitole se podíváme na Nokii 5140, Siemens S65, Nokii 6220 a Nokii 6820.

Témata článku: Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, Telefony, Motorola V500, Motorola V600, Nokia 5140, Nokia 6220, Nokia 6220 classic, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia 6820, Nokia 7200, Samsung E300, Samsung E330, Samsung E600, Samsung E630, Samsung E700, Samsung P510, Samsung S300m, Siemens M65, Siemens S65, Siemens SL65


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15