Předvánoční nabídka mobilů do 5 000 Kč: vyberte si ten nejlepší

Pokračujeme v přehledu předvánoční nabídky mobilních telefonů a nabízíme aktuální přehled mobilů, které můžete sobě nebo svým blízkým nadělit pod stromeček. Ceny se tradičně před koncem roku snižují, tak si vyberte ten nejlepší telefon z nabídky. Dnes se zaměříme na mobily v ceně od 4000 do 5000 Kč.
Předvánoční nabídka mobilů do 5 000 Kč: vyberte si ten nejlepší

Mobilních telefonů je na našem trhu velké množství a zorientovat se v něm není lehké. Nabízíme vám proto rozsáhlý přehled, který by vám měl pomoci najít pro vás ten nejvhodnější mobil. Vzhledem k tomu, že pro většinu kupujících je prioritou cena, rozdělili jsme naše srovnávání do několika kategorií. Už jste si proto mohli přečíst o současné nabídce telefonů do 3000 Kč a také o mobilech, které jsou k mání za cenu od 3000 do 4000 Kč. Dnes se podíváme opět o třídu výš a srovnáme si nabídku v cenové relaci od čtyř do pěti tisíc korun.

Rychlé odkazy

 • velká srovnávací tabulka 
 •
nerozdělený článek v textové verzi

Telefony jsou v našem přehledu řazeny podle nejnižší ceny ve volném prodeji, popř. ceny, za kterou je možné telefon koupit u operátorů bez smluvních závazků, pokud je tato cena nižší. Je však nad naše možnosti prozkoumat nabídku všech obchodů a tak je možné, že někde narazíte i na nižší ceny.

Telefony si z hlediska parametrů můžete přímo porovnat v této obsáhlé tabulce:

Klepněte pro větší obrázek


LG G5300i

Cena: 4264 Kč
Hodnocení: dobrý, 54%

  

LG G5300i je takový „obyčejný“ mobil. Usedlý design trochu zaostává za vyzdobenou konkurencí, žádné extravagance se nekonají. Čím trochu vyniká je nadprůměrně kvalitní displej a to i přesto, že je pasivní. A také na 40 hlasém vyzvánění je znát, že pochází z východní školy. Výbava je jinak průměrná a odpovídá cenovému zařazení telefonu. Vícepoložkový adresář pojme 200 kontaktů s možností vyhledávání postupným psaním, vybraná jména můžete vytáčet hlasem. Paměť dále pojme sto textovek, které jsou však při psaní zkracovány vinou diakritiky. Nechybí ani samozřejmosti jako kalendář, podpora MMS, Java a GPRS třídy 10. Vytýkáno je telefonu špatné počeštění.

Podrobné parametry a přímé porovnání s ostatními telefony najdete zde.


Philips 630

Cena: 4329 Kč
Hodnocení: dobrý, 47%

   

Véčko s rádiem? Ale ano, to jsou hlavní argumenty pro koupi Philipsu 630. Dále může nabídnout dva displeje, nápaditý design a kvalitní konstrukční zpracování. Často kritizována bývá anténa, která docela dost vyčnívá z obrysu telefonu. Hlavní, vnitřní displej je barevný, ale dokáže zobrazit pouze 4000 barev. Vnější displej je pouze monochromatický. Do adresáře se vejdou tři stovky vícepoložkových záznamů a nejčastěji volené lze vytáčet hlasem. Pro zprávy je tento telefon nevhodný. Při psaní vadí zapuštěná tlačítka klávesnice a nejistý stisk. Telefon používá slovník T9 s diakritikou a zkracuje zprávy, které ani navíc nemohou být rozděleny do více zpráv. V prodeji by ale nyní měly být pouze přístroje s upraveným firmware, který neduhem zkracování zpráv již netrpí. Dále chybí podpora multimediálních zpráv. Z funkční nabídky nejvíce zaujme již zmiňované rádio. Kritika míří na absenci Javy a hardwarového modemu. GPRS třídy 10 tak můžete použít akorát pro wapování.

Podrobné parametry a přímé porovnání s ostatními telefony najdete zde.


Nokia 2650

Cena: 4334 Kč
Hodnocení: dobrý, 52%

 

Máte-li zájem o opravdu originální stylové véčko, bude vás Nokia 2650 velmi zajímat. Jedná se o mobil s jedinečnou véčkovou konstrukcí, která postrádá klasický kloub. Mobil se zkrátka ohne. Design však nebude vyhovovat každému. Vnitřní část je vyrobena z bílého měkkého materiálu, který je sice velmi netradiční a originální, ale snadno se zašpiní. Klávesnice je tvořena příjemnými polštářky, překvapí jejich tužší stisk. Displej je k dispozici pouze jediný, je bohužel docela malý, dokáže zobrazit pouze čtyři tisíce barev a je pasivní. Informativní funkci vnějšího displeje nahrazují světelné efekty v lemu klávesnice. Funkční výbava lehce podprůměrná, adresář má místo pro 300 vícepoložkových kontaktů, zpráv se do paměti vejde 50 a 1MB paměti je vyhrazen pro multimediální data. K dispozici je kalendář, Java a GPRS třídy 4. Kritizováno bývá také nekvalitní čtyřhlasé vyzvánění.

Podrobné parametry a přímé porovnání s ostatními telefony najdete zde.


V druhé kapitole se podíváme na Motorolu V180, Sony Ericsson Z200, Philips 530 a Panasonic G51.

Témata článku: LG, Motorola, Nokia, Samsung, Smartphony, LG C1100, LG C1200, LG G5300i, Motorola C650, Motorola V180, Nokia 2650, Nokia 3200, Nokia 6100, Panasonic G51, Panasonic X100, Philips 530, Philips 630, Samsung X450, Siemens C60, Siemens C65, Sony Ericsson Z200, Zobrazovací vlastnost, Cenové zařazení, Nabídka, Upravený firmware


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40