Předvolební kampaň útočí na voliče i na mobilech

Cesta změny se v posledním týdnu voleb rozhodla oslovit voliče i přes textové zprávy. Jde o řešení, které využili v minulém roce ve volbách s velkým úspěchem britští labouristé a které bylo jen upraveno pro české podmínky.
Předvolební kampaň útočí na voliče i na mobilech

Cesta změny se v posledním týdnu voleb rozhodla oslovit voliče i přes SMS zprávy. „Jde o řešení, které využili v minulém roce ve volbách s velkým úspěchem britští labouristé. My jsme jej jen upravili pro české podmínky a vylepšili,“ vysvětluje Robert Němec z webového integrátora RobertNemec.com, jehož divize NetPolitika.cz zajišťuje Cestě změny internetovou kampaň.

Návštěvníky webových stránek Cesty změny ( www.cestazmeny.cz ) upoutá hned na hlavní stránce velký odkaz na možnost rozeslání SMS zpráv informujících o Cestě změny. „V tomto rozhodujícím okamžiku, kdy se rozhoduje o osudu naší země na další léta, můžete právě vy hodně změnit. Právě vy můžete jednoduše, rychle, zadarmo a anonymně získat další voliče pro Cestu změny. Pošlete jim SMS zprávu o Cestě změny,“ píše se na stránkách.

Zájemce si následně vybere mezi několika nabízenými texty. Ty následně může rozesílat na telefonní čísla všech českých mobilních operátorů.

Jak Němec vysvětluje, jedná se o zcela nový druh předvolebního boje: „Snažíme se jít co nejvíce za voličem.“ Podle jeho slov byla tato technika použita také v Singapuru. Zkoušeli jí ve Spojených státech a uvažují o ní některé strany v Itálii.

Jsem rád, že Cesta změny jako jediná politická strana v České republice využívá moderních komunikačních technologií v kontaktu s občany,“ podotýká k tomu předseda Cesty změny Jiří Lobkowicz. „Doufáme, že tím nezaskočíme někoho víc, než si myslíme.“

Ze stránek britských labouristů byly v posledním volebním týdnu v minulém roce takto poslány desítky tisíc SMS zpráv. „Byla to zábava jak pro odesilatele, tak příjemce,“ zhodnotila nápad v knize Viral Politics Kate McCarthyová, která vedle labouristickou kampaň na internetu.


Otázka do diskuse: obdrželi jste již podobnou agitační textovku? Co si myslíte o tomto způsobu předvolební agitace? Řekněte to hezky od plic!

Témata článku: Ostatní, Kampaň

5 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomas Sankot 13. 6. 2002 18:23:33

    Vzdyt Dan nenapsal nic zas tak spatnyho, ne? Jen vyjadril svuj...

  • pozorovatel 13. 6. 2002 16:18:34
    Dan vypadá, jako že všechnu moudrost sežral, a přitom se nezmůže na nic...
  • Dan 13. 6. 2002 9:29:35
    Ja toho spekouna znam, kdyz nebyl nominovan za Prahu 1 v roce 98 nechal...
Určitě si přečtěte


komerční sdělení

Komerční sdělení