Přehled MMS telefonů - který je nejlepší a nejlevnější?

Sestavili jsme podrobné tři tabulky se všemi MMS mobily, na které můžete v dnešní době narazit. Telefony jsme seřadili jak podle funkčnosti a výbavy, tak podle ceny.
Přehled MMS telefonů - který je nejlepší a nejlevnější?
Kapitoly článku

Před několika lety nám připadalo úžasné, když jsme mezi sebou mohli posílat text ve formě SMS zpráv. V poslední době ovšem prožívá křest ohněm další formát - multimediální zprávy MMS - které přináší daleko větší porci zábavy. Jejich potenciál a interaktivita je mnohem silnější. Přes váš mobil můžete posílat nejen text v daleko větším obsahu, ale také fotografie, obrázky, animace či zvuky.

Mobil s foťáčkem je základ

Z toho důvodu se v mobilech čím dál víc objevují integrované digitální foťáčky. Kvalita pořízených snímků sice není výstavní - ačkoli i s mobilem lze dělat umění viz zde - pro rychlé momentky je však to ideální. Většina MMS zpráv stejně skončí na displeji mobilů, navzdory jejich malému rozlišení tak nemusíme požadovat kvalitu hodnou uživatelsky plnohodnotných digitálů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Běžná textová zpráva • Multimediální zpráva MMS

Ochutnávka MMS bez mobilu

Používání MMS ovšem není omezeno pouze na zasílání mezi dvěma mobily. Všichni naši operátoři nabízejí spoustu přidáných služeb jako MMS zpravodajství a další informační kanály zábavního, vzdělávacího či erotického zaměření. Pokud to vezmeme do důsledků, k vyzkoušení MMS ani telefon nepotřebujete. Pokud vám někdo pošle ememesku, můžete si ji vyzvednout na webu operátora, z tohoto místa lze multimediální zprávy i vytvářet a posílat, ať už se jedná o portál t-zones, Eurotel Mobilmedia či internetovou samoobsluhu Oskara. Přehled všech MMS služeb a jejich nastavení u Oskara, Eurotelu i T-Mobilu se vzájemným srovnáním můžete zhlédnout v našem dřívějším článku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázka MMS počasí • MMS si můžete vyzvednout i na internetu

Jak jsme vybírali

Dnes nám jde ale pouze o zábavu přímo z terénu. Zalíbí se vám na ulici nějaká slečna? Proč se o to nepodělit s kamarády :) Připravili jsme proto praktický přehled všech mobilních telefonů s podporou MMS, které můžete v našem rozsáhlém Katalogu mobilů a komunikátorů najít.

Pro větší pestrost jsme vše rozdělili do tří tabulek: 

Ceny vycházejí z našich interních dat - nemusí se nutně jednat o nejlevnější cenu u našich operátorů, v úvahu jsme rovněž brali ceny z internetových obchodů Kasa, Mobilhouse a Cybex. Na závěr bychom chtěli předeslat, že veškeré údaje, ať už technické či cenové, vycházejí z našeho Katalogu. Při srovnání napříč nabídkou operátorů se může kapitola ohledně ceny MMS mobilů lišit. Ty se navíc mění tak rychle, že může být už příští týden všechno jinak.


Nyní se podíváme trošku podrobněji na prvních pět mobilů z každé tabulky. Druhá kapitola tedy bude věnována těm nejvybavenějším, třetí kapitola pak nejlevnějším. V poslední kapitole pak najdete dva telefony, kterým dáváme palec nahoru my.

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Nokia 3510i, Nokia 3650, Nokia 3660, Nokia 6220, Nokia 6220 classic, Nokia 6600, Nokia 6600 fold, Nokia 6600 slide, Nokia N-Gage, Sagem myX-5m, Siemens C60, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson Z600, Barevný model, Přehled, Telefon, MMS


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14