Přehled nového freewaru pro Windows Mobile

Dnes budeme myslet na individualitu, bezpečně uchovaná data, editaci webových stránek a samozřejmě i na zábavu.

Theme Generator CE 1.8

Nástrojů na vytváření grafických témat pro PocketPC existuje celá řada. Pokud se ale rozhodneme některý z editorů vyzkoušet, většinou za něj musíme zaplatit. Theme Generator vás však nebude stát ani korunu, jelikož patří do kategorie freeware. Svými funkcemi přesto nikterak nezaostává za konkurencí.

Samotné vytvoření nového grafického stylu je velice jednoduché a zvládnete jej v několika krocích. Nejprve je potřeba nadefinovat, pro jaké rozlišení budete téma vytvářet. Theme Generator podporuje QVGA, VGA i Square rozlišení, na své si tak přijde opravdu každý. Dále si můžete nastavit obrázek, který se použije na pozadí Today obrazovky. Pokud vyberete příliš velký obrázek, program vám automaticky umožní vyříznout jen tu část, kterou potřebujete. V dalším kroku následuje konfigurace barev pro různé systémové nabídky. Pro pokročilé uživatele jsou k dispozici ještě různé další možnosti, pomocí kterých lze témata vylepšit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Základní obrazovka programu, nastavení pozadí

Theme Generator je mocný nástroj, který nabízí široké možnosti nastavení a příjemné uživatelské rozhraní. Pokud chcete své PocketPC odlišit od ostatních, s programem Theme Generatore máte skvělou příležitost.

Výrobce: CodePPC
Cena: zdarma
Kompatibilita: Windows 2000, XP, Vista
Download: Verze 1.8 pro PC


KeePass

Několikrát jsme v našich přehledech psali o aplikacích pro bezpečné uložení hesel a dalších důležitých informací. Ani jeden z nich ale nebyl freeware. KeePass je program, který je už delší dobu dostupný pro majitele klasických PC a nyní přichází také ve verzi pro PocketPC a Smartphone zařízení. To vše navíc zcela zdarma.

Do programu si můžete ukládat PINy, čísla účtů, hesla, údaje pro přihlášení na FTP a spousty dalších informací, a nemusíte se bát, že by se dostaly do nepovolaných rukou. KeePass citlivá data pohlídá. Veškeré údaje se ukládají do interní databáze programu, která je šifrována algoritmy AES a Twofish. V případě potřeby přijde vhod funkce export, díky které budou vaše data uložena do klasického textového dokumentu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seznam hesel a nabídek, import šifrované databáze

Výrobce: Dominik Reichl
Cena:
zdarma (opensource)
Kompatibilita: PocketPC a Smartphone s Windows Mobile 2003/SE, 5.0
Download: Verze pro PocketPC / Smartphone


GasUpLogger

Tato aplikace je určena zejména pro řidiče, kteří chtějí mít neustálý přehled o stavu paliva a aktuální spotřebě vašeho automobilu. I když je program v angličtině, je jeho konfigurace velice jednoduchá. Zaznamenaná data je možné exportovat do CSV souboru, navíc si pro každé vaše vozidlo můžete vést vlastní složku. Program je freeware a spustíte jej na PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE a 5.0.

Klepněte pro větší obrázek
Aktuální údaje o spotřebě a ujeté vzdálenosti

Výrobce: Holly
Cena:
zdarma
Kompatibilita: PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0
Download: Verze pro PocketPC


TodayWarrior

Výhodou operačního systému Windows Mobile je možnost přizpůsobit si Today obrazovku podle vlastních potřeb. Její funkce je možné rozšiřovat pomocí nejrůznějších pluginů, a jeden z nich si dnes představíme. TodayWarrior je utilita, která vám na obrazovce mnoho místa nezabere, ale přesto dokáže zobrazit spoustu užitečných informací.

Nabídka pluginu je rozdělena do dvou řádků; v prvním se zobrazují informace o baterii, volné paměti a nechybí ani jednoduchý regulátor podsvícení displeje. Druhý řádek vám přijde vhod zejména pokud používáte Wi-Fi. Při aktivním připojení se budou zobrazovat informace o aktuální rychlosti přenosu a kvalitě signálu. Program vás také bude informovat, pokud se připojíte do sítě využívající ochranu WEP. TodayWarrior podporuje QVGA i VGA displeje a díky rozsáhlým možnostem nastavení si plugin přizpůsobíte přesně podle vašich potřeb.

Klepněte pro větší obrázek
TodayWarrior zabere na displeji opravdu málo místa

Výrobce: Beemer
Cena:
zdarma
Kompatibilita: PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0
Download: Verze pro PocketPC


PocketHTML.Net

Pokud potřebujete jednoduchý editor webových stránek, neměl by vám uniknout program PocketHTML, který pro základní úpravy a editaci html souborů zcela dostačuje. V nabídce programu naleznete několik desítek základních tagů, které můžete při tvorbě stránek použít. Aktuální stav stránky si můžete nechat zobrazit přímo v Internet Exploreru vašeho PocketPC.

Program je freeware a k jeho spuštění je potřeba mít nainstalované rozhraní .NET Compact Framework 1.0.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Náhled na hotovou stránku, editace zdrojového kódu

Výrobce: Mark Erikson
Cena:
zdarma
Kompatibilita: PocketPC s Windows Mobile 2002, 2003/SE, 5.0
Download: Verze pro PocketPC, rozhraní .NET Compact Framework 1.0 SP3


Xplodus!

Xplodus je akční hra ve stylu legendárního Atomic Bombermana, která nabízí velice pěknou grafiku a především chytlavou hratelnost. Díky upravenému ovládání můžete vašeho hrdinu jednoduše ovládat stylusem. Ve více než 100 rozmanitých levelech zasazených do různých prostředí, na vás bude čekat přes 15 druhů nepřátel, kteří se vás budou snažit zneškodnit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Xplodus spustíte na všech PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0, za hru nemusíte utrácet ani korunu, jelikož je distribuována jako freeware.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Výrobce: PalmStorm
Cena:
zdarma
Kompatibilita: PocketPC s Windows Mobile 2003/SE a 5.0
Download: Verze pro PocketPC

Diskuze (4) Další článek: Nové číslo časopisu Mobility 1/07 v prodeji!

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Wind, Nov, Velký obrázek, Interní databáze, Druhý řádek, Přehled, Bezpečné uložení, Akční hra, Free, Mobil, Bomber, Windows Mobile, Win, Aktivní připojení


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 79

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

Operátoři zlevňují neomezené tarify a přidávají gigabajty. Po Vodafonu se přidává T-Mobile

** Vánoční nabídka Vodafonu pokračuje jakoby se nechumelilo ** Nový tarif T-Mobilu není úplně na očích, u nás ale odkaz najdete ** O2 na oba konkurenty nestačí přestože data zdojnásobil

Aleš Pospíšil | 83

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 138

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20