Přehled tarifů pro podnikatele

Názory k článku

Morx  |  28. 12. 2011 12:10

Neberte nic z nabídky.Ač se to nezdá, všem operátorům záleží i na nejmenším podnikateli, který má byť jen jedinou SIMkartu. Zavolejte si na operátora a řekněte, že chcete individuální nabídku. Pošlou za Vámi svého obchodního zástupce, který s Vámi bude jednat - ano, skutečně jednat. Vy mu řeknete co chcete, on Vám dá nějakou nabídku, vy řeknete, že je to příliš drahé, on zlevní. Takto se můžete dostat na mnohem zajímavější ceny a výrazné slevy.
Je vhodné si na to udělat čas, podebatovat s OZ všech operátorů a pak těm ostatním argumentovat nabídkou od konkurence. Divili by ste se, jaké ceny lze takto získat.
Upozorňuji, že v případě tohoto typu individuální smlouvy sepisuje Vodafone smlouvu na 2 roky, narozdíl od konkurence ale nabízí na oplátku zlevnění opravdu citelne.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (11)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
28. 12. 2011 12:11

UK, O2:200 minut
neomezene sms
500MB data
mobil Samsung S II £105cena £21.5/mesic
smlouva na 2 roky.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
PM  |  28. 12. 2011 12:17

Nechápu. To jsou ceny. Když zavoláte na Vodafone že odcházíte, dostanete na předplacence minutu za 1.25 Kč + internet + 50 sms zdarma, domluvíte se snadno. Nějaký smlouvy na roky, volání za pětikorunu, zkouší to šmejdi ..http://www.flickr.com/photos/61487722@N03/61888... ...

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
28. 12. 2011 12:43

U Vodafone se dá ušetřit, pokud si pořídíte tarif ze speciální edice. Příklady:Tarif na míru, 362 Kč: Internet v mobilu (150 MB) + 50 SMS + 100 volných minut
Tarif na míru, 552 Kč: Internet v mobilu (150 MB) + 100 SMS + 250 volných minut
Tarif na míru, 790 Kč: Internet v mobilu (150 MB) + 100 SMS + 500 volných minut
Tarif na míru, 1 490 Kč: Internet v mobilu naplno (600 MB) + neomezené volání + neomezené SMS- chyba. Již tarif za 790Kč pro podnikatele má Internet v mobilu naplno !

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
feliciemen  |  28. 12. 2011 13:00

Já jsem s Vodafonem měl kdysi jednu špatnou zkušenost, ale i přesto ho považuji za nejlepšího operátora, který nechce úvazky a účtuje po minutě po sekundách.
Je to již delší dobu, ale volal jsem na jejich infolinku, že bych si chtěl své stávající tři paušály převést na IČO a že bych rád individuální nabídku a nebo že odejdu k T-Mobile, kde mi nabízí něco výhodnějšího. Přepojili mě na infolinku pro firemní zákazníky. Samozřejmě jsem měl od T-Mobile konkrétní nabídku, která byla opravdu výhodnější než Vodafone. Na infolince mě řekli, že mě mohou dát pouze běžné tarify na míru. Individuální nabídka je možná pouze pod víceletou rámcovou smlouvou. Tak ok, něco navrhněte a sepíšeme smlouvu i třeba na dva roky. Řekli mi, že písemné smlouvy z nějakého důvodu na dalších 5 měsíců nebude možné sepisovat Asi nějaká chyba v systému. Tak prý bohužel a že jen klasickou nabídku na tarify na míru. Tak jsem jim řekl, že nemám zájem a protože jsem byl naštvanej, tak jsem jim řekl, že chci všechny tři čísla rovnou zrušit a že si od T-Mobile vezmu nová... Následovalo přepojení na retenční oddělení a dohadování se s babou, která asi vstával zadkem napřed. Udělala mi nabídku na dvě čísla ze tří... Byla tam jen nějaká sleva na paušály, ale i tak mě ten T-Mobile pořád vycházel levněji. No, stál jsem si za svým, že u konkurence to mám levnější. Ona mi tvrdila, že nic dalšího mi nemůže nabídnout a hučení do mě, že u T-Mobilu mám víceletý závazek ( ale hlavně že by mě nevadil ani u toho Vodafonu!!) a že si na něho lidé stěžují apod. No, dohodli jsme se na zrušení všech tel. čísel a šel jsem stejně k T-Mobile a víte co ????? Skončili mě smlouvy u Téčka a já šel s čísly zpět k Vodafonu, protože přívětivost T-Mobilu byla na hranici mrazu a když od nich někdo něco chtěl, tak se nic nedělo a člověk je musel pořád urgovat, ale nedej bože, když se zpozdila platba za účet prostřednictvím inkasa, kde problém nebyl na mé, ale na jejich straně, to byl oheň na střeše a hned mě kontaktovali ve dne a v noci. Takové to bylo u Téčka pro firemní zákazníky. Ne, už tedy nikdy nechci. Nyní jsem u Vodafonu a jsem vcelku spokojen, jen bych byl rád za nějakou menší platbu. Měsíčně jim tam nasypu 1600 Kč za tři čísla. S tím číslem co nejvíce využívám jsem vázán kvůli telefonu až do března, jinak bych to začal řešit nějakou tou redukcí tarifu. A k tomu podnikání? Nejvýhodnější je pro ty malé živnostníky opravdu Vodafone. Pokud se podíváte do větší firmy, tak už tam je většinou T-Mobile a občas i O2, ale tam se hraje na vysokou kvalitu hovoru a hlavně taky tam mají zdaleka jiné tarify na volání, které by T-Mobile a O2 samostatnému a jedinému živnostníčkovi nikdy nedal !!! Proto souhlasím, že na drobného podnikatele je Vodafone opravdu to nejvhodnější řešení.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
wintermute  |  28. 12. 2011 15:09

Máme jako firma smlouvu s Vodafone a jsme vázani na 24 měsíců a každé dva roky obnovujeme. Máme 10SIM karet a fakturaci průměrně 10.000,- Kč kdy máme SIM kde se provola 500,- Kč za měsíc ale také i 2500,-. Ve smluvě už od začátku na nás chce VF povinnou měsíční fakturační částku, kterou když během 3 měsíců nefakturujeme tak nám jí doúčtuje. To se naštěstí ještě nestalo. To co nyní VF nabízí za 1490,- jsme měli již před rokem a půl za 2200,- ale když jsem chtěl dnes využít tuto nabídku musel jsem udělat dodatek ke smlouvě o navíšení té fakturační částky. I tak se tam na štěstí vejdu ale z principu mě to štve, že jako dlouholetý firemní zákazník musím dělat dodatek smlouvy abych měl něco co může mít každý. Proto při další prodlužování smlouvy budu hledat alternativu a zkusím je ještě stáhnout níž s cenou.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (6)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
zdenek7k  |  28. 12. 2011 15:21

článek mi přijde jako něco mezi inzercí a pokusem o manuál k nějakému čínskému výrobku. obsahuje chyby, neúplné info a polopravdy.např. neomezený tarif za cenu 1490Kč má i TM a možná podobně jako VF pouze jako vánoční nabídku. jen ji neprezentuje do světa tak křiklavě, jako VF. kdo si přijde a řekne, ten ji dostane. jsou tam tuším 3 rozdíly - TM má jen asi 300SMS v ceně (ale kdo volá, SMS neřeší dále má v ceně internet v mobilu Premium, s FUP 2GB. jestli dobře koukám, VF tam má směšných 600MB. a nakonec to má TM jen se smlouvou na 2 roky.dále o tom slavném účtování pro úplnost... když budte hovořit 20 vteřin a zaplatíte minutu, "okrade" vás i VF"A nyní opět pozor. Smlouvu s T-Mobilem nelze vypovědět." pane redaktore... a co doplnit úplnou informaci - smlouvu lze vypovědět s měsíční vypovědní lhůtou v případě... pokud ji nemáte na dobu určitou - Vy klamete své "zákazníky"Dále jste nezmínil ostatní tarify pro podnikatele - Firma, Profi, Tým... jsou pro Vás asi natolik nepochopitelné a nesrovnatelné, že je raději zamlčíte a odbydete si to větou "Z jeho portfolia vybíráme tarify Podnikatel Plus a Grand". Vždyť drobní podnikatelé nejsou jen ti s 1 SIM!podrobněji se mi to už ani nechce rozepisovat. kdybych nevěděl, že Vás zaměstnavatel má smlouvu na tel. služby od VF, nechala by mě Vaše parodie na objektivní článek chladným. já mám ovšem představu o objektivním článku nesrovnatelně jinou a tak stránku zavírám s přesvědčením, že jste zapoměli do úvodu napsat "INZERCE"

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (14)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
motmat  |  28. 12. 2011 15:21

Konečně řekl někdo na tvrdo co už několik let můžeme pozorovat z ceníků. Projíždím je každý rok nebo 2 a Vodafone stále s převahou vítězí. Přešel jsem od Tmobile se zahájením Oskara (na O2 jsem ani nepomyslel, ten je jen pro peněženkové masochisty :)).
Ale mam tu jednu otázku. Kvalita služeb je stejná, nabídkdy Vodafine dlouhodobě lepší.Co drží lidi u O2 a Tmobile? Určitě hodně z nich pohodlnost. Ale v tom to být nemůže, přece se všichni nenechaj do nekonečna otloukat :)). Takže savery (záchranné nabídky) O2 a TMB musí být poměrně neskutečné
2 kolegové se dostali po oznámení výpovědi na polovinu se stejným tarifem u O2písněte k tomu něco víc. Třeba jak dlouho musím platit u 02 abych mohl "odejít" a dostat polovinu, pochybuji, že to člověku srazí třeba po 2 měsících?Děkuji za odpověďVladimír Koranda

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (5)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
goob  |  28. 12. 2011 15:45

U T-Mobile je to trochu jinak. Pokud se člověk upíše a dostane HIT, nedostane kredit navíc, ale minuty navíc. A je to 10 % z názvu tarifu. Tedy Podnikatel 250 dostane 25 volných minut, Podnikatel 450 45 volných minut, atd. Tyto minuty jsou však do vlastní sítě a myslím, že do pevné. Na ostatní sítě a SMS je zbývající kredit.Nicméně má to relativně férově udělané. Nejdřív se spotřebovávají volné minuty a pak kredit. Pokud nějaký kredit z minulého měsíce zbude, tak se převede do dalšího období a má přednost před novějším kreditem. Takže když člověku zbude na konci měsíce něco z nového kreditu, tak mu to nepropadne, tak jak to má (nebo to aspoň dlouho měl) Vodafone.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
mike-biker  |  28. 12. 2011 20:19

Jsem více jak 15 let u T-Mobile a je na mě s přehledem "sráno". Naposled mě doslova sedřeli z kůže - ovšem nutno upozornit, že díky mé vlastní pitomosti. Podepsal jsem totiž silně nevýhodnou smlouvu na 3 roky a nyní volám za obludných a zrůdných 5kč/min. Naštestí už jen 10 měsíců a pak je pošlu k čertu! Už jsem odvedl a doufám ještě odvedu řadu známých k VF. O2 je ve většině případů předražené!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (8)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
xls  |  28. 12. 2011 20:55

Studovat ceníky našich mobilních zlodějů je naprosto zbytečná záležitost, ty podmínky jsou ve srovnání s jakoukoli jinou zemí naprosto nepřijatelný. Jediný co zbývá je převést veškerou možnou komunikaci na VoIP a na nouzový volání si vybrat něco ze šedivých operátorů, ti jediní mají solidní přístup.
Závěr, že VF je super, protože okrádá nejméně, taky nemusí být pravda. Když zohledním jejich mizernou síť (alespoň tam, kde se pohybuji), kde se každý druhý hovor přerušil nebo bylo slyšet jen každé druhé slovo, tak pro mě je jasně nejdražší.
Přístup T-M k zákazníkům je naprostá tragédie. Dneska jsem řešil ADSL + ISDN, které u nich roky máme potřeboval jsem přesunout cca 100 m. Přesunout: nejde. Přesunout jen hlasové služby a ponechat internet: taky nejde. Jediné co umí je zrušit a znova zřídit jen s cca 2 týdenním výpadkem. A to už je opravdu nejlepší a nejjednodušší je poslat tam kam patří, do pr***e

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
marlborowims  |  28. 12. 2011 21:29

S našimi operátory je to opravdu bída. Díky neurra.cz a Nechceme předražené mobilní volání a služby, jsem to vyřešil následovně.
Pracuji s informací, že některé firmy (Raiffeisen, Sv. Anna) mají pro své zaměstnance slevu 75% z jakéhokoli tarifu od VF a mezi sebou si volají zdarma.
Zavolal jsem na TM (4 měsíce před vypršením smlouvy u TM) ohledně nějaké banality. Slečna se mi začala věnovat, a že jestli nechci prodloužit opět smlouvu? S klidem a bez emocí jsem ji poděkoval, ale že budu po vypršení smlouvy u TM končit, páč jsem zaměstnán v Raiffeisen a tam mám inší výhody. Tato slečna mi ze své pozice po pěti minutovém vyjednávání (nekývnul jsem na první nabídku, asi až na šestou) nabídla 50% slevu na kterýkoli tarif a internet (600 FUP) zdarma. Se smlouvou na 2 roky od teď, což znamená, že jsem ani nemusel dobírat ty čtyři měsíce předešlého nevýhodného tarifu. Jo a ještě na rok víkendová volání a SMS v rámci TM zdarma.
Rekapitulace: Před dvěma měsíci jsem platil cca 800/měs, dnes 255/měs i s výhodami které jsem dříve neměl (převod minut, atd)
Stejný postup jsem praktikoval u manželčiny smlouvy. Pouze jiný tarif ale stejně výrazná sleva. Tam jsem to ale zkoušel přes Retenční oddělení. Pro úplnost - jelikož se v této záležitosti žena moc neorientuje, tak operátorku požádala aby retenční oddělení kontaktovalo mě. Všechno jsem vyřídil za ni, musel jsem znát pouze heslo pro komunikaci.
Přeji všem ať se Vám podaří s operátorem vyjednat ty nejlepší podmínky.
PS.: Věřte, že to co jsem si vyjednal já, je houby proti těm co v tom umí chodit.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
ljan  |  28. 12. 2011 23:23

Obecně.. Je vcelku logické, že to na nás operátoři zkouší s vyššími (ceníkovými) cenami. Regulace nefunguje, kartel ano... Kdo by na jejich místě nedělal to samé?
Teď k tématu:
Před 3/4 rokem jsem byl celkem spokojeným dlouholetým zákazníkem T-mobilu. Začali jsme podnikat a tehdejší tarif už neodpovídal mým potřebám. Vznesl jsem tedy požadavek na zákaznickou linku T-mobilu s celkem jednoduchým požadavkem: chci neomezený tarif na volaní. Slečna prolustrovala mou historii a přesvědčovala mne, že to nepotřebuji. Vysvětlil jsem jí situaci i to, že chci své číslo na IČO + že k sobě vezmu kolegy. Celkově se tedy jednalo o 5 čísel na neomezené volání. Se slečnou jsme si zřejmě nerozuměli, protože mi nebyla schopná nic nabídnout ani mě přepojit k někomu, kdo má na starost podnikatele a živnostníky.
Ten samý požadavek byl na Vodafone. Tady jsme si rozuměli, přijel obchodní zástupce, vysvětlili jsme mu situaci a za dva dny přišla nabídka. Pán se snažil, ale více než 2000,-Kč za jedno číslo bez SMS a internetu mi přišlo moc (btw. bylo to s úvazkem na 2 roky a kdybych to býval přijal a teď viděl jejich nabídku "neomezeného všeho" za 1490kč, asi bych pánovi poděkoval).
Poslední jsem zkoušel O2 a dostal tip od kamarádky, že má O2 Business Unlimited (ceníková cena 3480 vč DPH) za cca 1600 vč DPH. Sešli jsme se s OZ O2 a výsledek: Business Unlimited pro mne i kolegy za 1566 vč. DPH (obsahuje neomezené volání, sms a internet 500mb).
Ano, je to s úvazkem na dva roky. Nicméně to mi nevadí - kdo by chtěl přecházet každého půlroku, kvůli tomu, že je to u konkurence levnější o 100Kč?
S každým, tedy i s operátory, se lze domluvit. Chce to jen vyjednávat... Až uplyne dvouletý závazek, nebudu dělat nic jiného, než zase... vyjednávat.
A věřím, že se dostanu s kolegy na ještě nižší paušál.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Deja_Vu  |  29. 12. 2011 07:02

Nic proti ,ale nevěděl jsem,že VF inzeruje i prostřednictvím článků na MobilMania , které by měly být nestranné a nezaujaté

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (1)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
dalibor.kania  |  29. 12. 2011 09:29

Bez urážky, ale tento článek je neskutečně odfláknutý.
Střední podnikatelé určitě nepůjdou do Neonů nebo Podnikání. Neony jsou pro soukromé osoby, Podnikání je vhodné opravdu jen pro nejmenší z nejmenších.
Lidé kteří opravdu potřebují volat si zvolí Business tarify a slevy na nich vyplývající z uzavřené Rámcové dohody - podmínky které tam umím dát jsou někde úplně jinde, než o čem se píše v tomto článku.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
OK1MHD  |  01. 01. 2012 00:02

Minimálně v jedné třetině článku jsou lži a neaktuální informace. Například T-Mobile nabízí neomezený tarif za 1490 Kč s DPH. V ceně tarifu je 300 SMS a 1 GB dat. Také dotovaný telefon v hodnotě třeba 13000 Kč můžete mít za 1 Kč při MMP 250 Kč měsíčně. Myslím, že autor článku vychází pouze z informací v dostupných brožurách na každé prodejně. Takové informace si může každý přečíst sám. Pro podnikatele platí obvykle úplně jiné nabídky, než se člověk může dočíst z brožur. To je myslím logické. Práci redaktora si představuji jinak.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Jirka_k1  |  02. 01. 2012 14:45

Nunto jeětě dodat, že v balíčcích 790,- a výše nabízí Vodafone zdarma i neomezenou VPN v hodnotě 240 Kč, takže VF je bezkonkurenční !!!!!

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor