Přehráváme DVD na kapesních počítačích

DVD-to-Pocket PC je jednoduchý, ale maximálně účinný program pro konverzi filmu z DVD na kapesní počítač. Nic tedy nabrání tomu, abyste si zkrátili dlouhou chvíli svým oblíbeným filmem.
Přehráváme DVD na kapesních počítačích

Kapesní počítače na platformě Pocket PC mají dostatečný výkon pro přehrávání videa v celoobrazovkovém režimu a mnoho uživatelů této možnosti využívá. Videa ve formátu DivX je potřeba pro přehrávání v kapesním počítači trochu upravit, ale postup je jednoduchý: stačí snížit rozlišení a datový tok u videa i hudby a do PDA nahrát speciální přehrávač.

Představíme vám ale program, který toho umí daleko víc - pomůže vám s konverzí filmu z DVD na kapesní počítač. Jeden průměrný film by se měl spokojit s paměťovou kartou o velikosti 128 MB.

DVD-To-PocketPC

Abyste mohli svůj oblíbený film nosit u sebe v kapse, neobejdete se bez programu DVD-to-Pocket PC (12,3 MB). Plná verze stojí slušných 24,95 dolarů, na vyzkoušení je k dispozici čtrnáctidenní zkušební verze. Než program spustíte, ujistěte se, že máte nainstalován poslední Windows Media Player 9. V kapesním počítači si vystačíte s protějškem stolní verze – Windows Media Player For Pocket PC ve verzi 9, která je standardní součástí operačního systému Windows Media 2003. Vlastníte-li starší Pocket PC 2002, můžete si novou verzi WMPlayeru stáhnout zde.

Klepněte pro větší obrázek

Převod DVD je jednoduchý a je asi zbytečné zde popisovat podrobný postup. V základní nabídce okna máte na výběr mezi vyšší kvalitou (pro 256 MB karty) a kvalitou nižší (128 MB). Před kompresí je třeba navštívit záložku Options – Sounds and Subtitles. Pozornost věnujte zejména položce FrameRate, zde je třeba nastavit hodnotu 25.0 (PAL). Nezapomeňte vybrat zvukovou stopu a titulky. Důležitá je nenápadná nabídka Deinterlace zhruba uprostřed vpravo - z nabídky vyberte Interpolate. Doporučuji správnost nastavení ověřit krátkou ukázkou - zvolte Options-Test Run.

Klepněte pro větší obrázek

Celý převod a komprese není otázkou několika minut. Při testu se mi na Athlonu 1700 XP podařilo ukázku o délce 72 sekund převést zhruba za pět minut. Takto dlouhý videosoubor zabíral 1,43 MB, předpokládané velikosti 128 MB na film tedy lze dosáhnout. Pokud disponujete menší kapacitou nebo víte, že nebudete sledovat celý film najednou, můžete si zvolit, kdy po začátku filmu má program začít s převodem a kdy skončit. Do PDA si tak můžete nahrát třeba jen úvodní půlhodinu.

Kvalita záznamu je i na vyšší kompresi dobrá, záleží však na druhu snímku. Rychlý Matrix nebude zdaleka tak hezký jako film s klidnějšími scénami. Se zvukovou stránkou jsem taktéž spokojen, pro mluvené slovo je kvalita naprosto dostačující.

Závěrem bych snad jen doporučil při sledování používat sluchátka, protože vestavěný monofonní reproduktor nebývá kvalitní a už vůbec ne hlasitý. Před sledováním také neopomeňte navštívit ve WMPlayeru (na kapesním počítači) záložku Tools-Settings-Audio & Video. Zde zatrhněte Rotate 180 degrees in full screen a ze záložky Play video in full screen zvlote Always.

Filmy po kapsách

Program rozhodně nikdy nenahradí kvalitu domácích kin, televizí ani monitorů. Jen málokdo si očekávanou premiéru nového filmu „vytrpí“ na displeji kapesního počítače. Pro zpestření dlouhé chvíle je však oblíbený film, byť na tak malém displeji, vskutku vděčnou zábavou. DVD-to-Pocket PC je jednoduchý, ale maximálně užitečný program, který rozhodně stojí za vyzkoušení.

Diskuze (33) Další článek: Návod: čteme elektronické knihy na displeji mobilního telefonu

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Celý film, Wind Down, Počítač, DVD, Kapesní počítač


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 118

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

Huawei Mate 20 Pro nadělá konkurenci vrásky. Superphone nemá slabé místo

** Nová vlajková loď Huawei prakticky nezná kompromisy ** Přináší ohromný výkon a nezvykle mnoho inovací ** Nejzajímavější je čtečka v displeji a nový typ paměťovky

Jan Láska | 153

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

RECENZE: Huawei P Smart – kovové dvojče má o jedno oko méně

** Kvalitní střední třída s protáhlým displejem ** Stejný jako Honor 9 Lite, přesto se liší v drobnostech ** Fotoaparát už se barev nebojí

Martin Herodek | 11

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

Telefony to nekončí. Vybíráme mobilní příslušenství, které překvapí i potěší

** I malá drobnost může udělat velkou radost ** Redukce, kabely, sluchátka, powerbanky, hračky a další gadgety ** Ceny se pohybují od stovky až po několik tisíc korun

Jan Láska | 3

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43