Překvapení jménem Motorola C300 – určena všem

Již model T 191 byl vyvedený mobilní telefon, ale musí se pokorně sklonit před svým nástupcem s označením Motorola C300. Prohlédněte si připravené fotografie, protože Vánoce se blíží…
Překvapení jménem Motorola C300 – určena všem | wikipedia

Mobilní telefon Motorola C300 není ničím jiným, než cíleným útokem do kategorie low-endů, tedy segmentu trhu, kde se prodá nejvíce mobilů. Zmiňovaný mobilní telefon má dostatečně silné předpoklady, zhostit se takového úkolu se ctí.

První pohled na mobilní telefon Motorola C300 jsme vám přinesli v tomto článku. Nyní vám jej předkládáme opět, ale doplněný o aktuální zkušenosti.

 Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Opravdu jako dětský piškot

Líbivý design

Integrovaná anténa telefonu sluší, vzhledově vychází z úspěšného modelu T191, který sklidil ve světě zasloužený úspěch, a C300 hodlá ve vytyčeném směru pokračovat. Vzhledově nový model nejvíce připomíná dětský piškot. Co nám na první pohled padne do oka, je podsvícení tlačítek. Tlačítka jsou částečně průsvitná a navazují na sebe ve vlnách. Podsvícení tlačítek je tyrkysové a velice efektní. Dává telefonu určitý šmrnc. Telefon se může pochlubit celkově rozměrným displejem s rozlišením 96 x 64 pixelů. Displej mobilu zobrazí čtyři odstíny šedi a po šestnácti znacích na pěti řádcích. Podsvícení displeje je stejné jako u klávesnice – tyrkysové. Jednotlivé položky (ikony) displeje jsou animované.

 Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Podsvětlení kláves je jedním slovem - nádherné, tyrkysová displeji sluší

Ovládání telefonu se uskutečňuje pomocí dvojsměrného navigačního tlačítka a dvou postraních kontextových kláves. Ovládání telefonu totiž obstarávají pouze tři funkční klávesy, na rozdíl od svého předchůdce, který měl šest funkčních kláves. Největší změnou je klávesa, která obstarává vstup do menu. Nyní je  umístěna ve středu kurzoru.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Klávesy stylizované do vlnky mají šmrnc

Dostatečná konfigurace

Kontakty můžeme nejen ukládat na SIM kartu, ale i do paměti telefonu, která jich pojme rovných sto. Telefon nám nabídne celkem 27 jednotlivých vyzvánění a ještě zbude místo na vlastních pět, které si můžeme stáhnout třeba z WAPu. Vůbec práce s WAPem bude základní kámen zábavy na tomhle mobilu.  


Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Mobil si zachovává standardní rozměry

Herní pocity

Telefon můžeme označit jako „entertainment“, a to hned z několika důvodů. Textové zprávy lze obohatit obrázky a melodiemi díky standardu EMS. Displej naopak animovanými spořiči a obrázky. Brouzdaní na mobilním Internetu zajistí wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1. A z WAPu bude možné stáhnout další vyzvánění, a co je zajímavější, také hry. Hry budou interaktivní se zvukem a za pozornost stojí speciální funkce THQ Vibra Shock, která jim dodá kus reálnosti, neboť bude do hry zapojovat i vibrace. Výčet her v mobilu není konečný, protože kromě těch (Snake, Tetris, Numbers, Brick, Five stone, Box world), které v telefonu nalezneme, můžeme ostatní stáhnout z Internetu. Motorola vytvořila pro tento účel i specializovanou stránku, kterou naleznete na adrese www.motorolafun.com. Tam najdete nejen hry, ale také melodie ve formátu iMelody (podporuje je i Ericsson T68i) a spoustu dalších blbůstek.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Ze všech stran jednoduše kulatý

Cesta správným směrem

Zda-li telefon prorazí bude záviset na ceně, s jakou se bude prezentovat na trhu. Funkčně má co nabídnou a svým vzhledem nikomu ostudu neudělá. Na tomhle modelu jde vidět, že si Motorola vzala výtky vůči designu na srdce a veškeré nové modely jsou svým způsobem designérskými skvosty. Na trhu se objeví nejdříve před vánoci.

Základní parametry

  • Mobilní telefon Motorola C300
  • Rozměry: 106 x 40 x 16 milimetrů
  • Hmotnost: 79 gramů
  • Pohotovostní doba: až 120 hodin
  • Doba hovoru: až 5 hodin
  • Síť: GSM 900 / 1800
  • Displej:96 x 64 pixelů, 5 řádků
  • WAP: verze 1.2.1, Openwave 5.0
  • Vyzvánění:vibrační, 27 melodií + 5 vlastních
  • Další funkce a vlastnosti: WAP, iMelody, THQ Vibra Shock

Obrázky pořídili kolegové ze slovenského webu Mobilmania.sk

Diskuze (26) Další článek: Když někomu kopačky, tak jedině mobilem!

Témata článku: Motorola, Cílený útok, Základní kámen, Motor


Určitě si přečtěte