Přes aplikaci Nesnězeno můžete darovat jídlo zdravotníkům, seniorům a lidem bez domova

K nabídkám solidární pomoci potřebným se v nelehkých časech připojuje také užitečná aplikace Nesnězeno, jejímž primárním účelem je bojovat proti plýtvání potravinami. Nově do aplikace přibyla funkce, díky které mohou lidé darovat jídlo seniorům, zdravotníkům nebo lidem bez domova. Porce vyjde na 100 Kč, rozvoz zajistí aplikace.

Novou funkci s názvem „Daruj DOBROty“ implementovalo do aplikace brněnské studio Futured. Položka v aplikaci vystupuje jako jedna z restaurací, ale nekupujete v ní jídlo pro sebe, nýbrž pro jednu z uvedených skupin lidí. Jakmile se přes aplikaci nastřádá dost stokorunových darů pro některou ze tří skupin, Nesnězeno jídlo objedná v restauraci a na svoje náklady zajistí distribuci.

V případě lidí bez domova jídlo putuje k diecézním charitám a do sociálního podniku Pragulic, v případě seniorů pak k domluveným nadacím jako Ježíškova vnoučata, Breakfaststory či Seniorem s radostí. V případě zdravotníků jsou tvůrci aplikace domluveni s koordinátory v Praze v Motole a Na Homolce, a také s mediky z Lékařské fakulty Univerzity Palackého v Olomouci.

Aplikaci Nesnězeno stahujte zdarma:

Váš názor Další článek: První textová zpráva ze satelitu na běžný mobil. Nepřišla celá, přesto má jít o průlom

Témata článku: Android, Mobilní aplikace, Aplikace, Koronavirus, iOS, Motol, Ježíšek, Jídlo, Zdravotníci, Domov, Praha, Olomouc


Určitě si přečtěte

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

Jak fotí Samsung Galaxy S20 Ultra? Máme pro vás první ukázkové fotografie!

** 108 MPx v mobilu a k tomu 100× Space Zoom - jak to vlastně funguje dohromady? ** Vůbec poprvé jsme si mohli vyzkoušet focení se Samsungem Galaxy S20 Ultra ** I když do uvedení na trh zbývá ještě dost času, a možná se objeví ještě nějaký update firmwaru, máme pro vás ochutnávku fotografických dovedností nového topmodelu od Samsungu

Martin Chroust | 52